Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Niedawnych wspomnień czar

30-01-2019 21:46 | Autor: ABU
No… może nie tak niedawnych, skoro sztuka Julii Holewińskiej „Rewolucja balonowa”, która miała premierę w Teatrze Powszechnym, a kilka dni temu została wystawiona w Teatrze Za Dalekim w Domu Sztuki SMB „Jary”, przenosi nas we wczesne lata 90. XX w., a co więcej – zahacza (może trochę za mocno) o 80.

Słodko-gorzkie są te wspomnienia z czasów zachłyśnięcia się galopującą transformacją naszego kraju, naszego społeczeństwa – zarówno tym, co okazało się wciąż wyczuwalnym powiewem świeżego, zdrowego powietrza, jak i tym, co czasem dopiero po latach odbiło się czkawką.

„Rewolucja balonowa” (tytuł nawiązuje do popularnej wtedy gumy do żucia) to skromne przedstawienie na dwoje młodych, utalentowanych wykonawców (aktorkę Katarzynę Marię Zielińską i kontrabasistę Norberta Kubacza), po trosze muzyczne, a więc pasujące na karnawał, wzbogacone projekcją historycznych zdjęć, co zaś najistotniejsze – otwarte na różne sytuacje odbiorcze. Bo oto ci widzowie, którzy pamiętają tamtą epokę, mogli skonfrontować spektakl (w reżyserii Sławomira Batyry) z własnymi wspomnieniami. Natomiast ci, którzy nie mogą jej pamiętać, przynajmniej czegoś się o niej dowiedzieli.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.