Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Niecodzienna wizyta...

30-10-2019 20:15 | Autor: Kierownik przychodni Karolina Miąskiewicz wraz z zespołem
Ostatnio usłyszałam gdzieś zdanie, że „młodym jest ten, kto wieczorem czuje się tak samo jak rano”. Poszukałam autora cytatu i okazało się, że był nim Tadeusz Kotarbiński, polski etyk, filozof i logik. Pomyślałam, że to znamienne, bo ta wypowiedź jest całkowicie logiczna, a przy tym trochę filozoficzna i na pewno zgodna z etyką, przynajmniej moją, jako lekarza.

To dla mnie ważne, bo akurat w mojej pracy, czyli kierowaniu ursynowską Filią CKR (Centrum Kompleksowej Rehabilitacji) codziennie muszę się kierować przede wszystkim dobrem pacjentów i szukać najlepszych rozwiązań leczniczych, by nasze zabiegi i opieka medyczna poprawiały jakość życia osób, które nam zaufały.

Jedną z takich osób jest pani Elżbieta, przemiła i mądra starsza dama, a prywatnie mama posła na Sejm, pana Michała Szczerby. Jest jedną z naszych stałych pacjentek i właśnie dla osób takich jak Ona pracujemy. Mówiąc „my”, mam na myśli naszych lekarzy, fizjoterapeutów, podologa, a także dietetyczkę oraz nasze zawsze cierpliwe i pomocne panie z rejestracji. Dlatego tym milsze są takie momenty jak ostatnio, kiedy odwiedza nas polityk krajowego formatu, a razem z nim możemy gościć grupę wspaniałych, zaprzyjaźnionych z Nim seniorów. To oczywiste, że pan poseł jest ulubieńcem starszych mieszkańców Warszawy. Poświęcił im przecież niezliczone godziny swojej pracy, działając na ich rzecz i inicjując akcje skupione na ich potrzebach i interesach.

Przypuszczam, że pan poseł, jako syn dwukrotnego mistrza olimpijskiego w boksie, słynnego Kazimierza Szczerby, wie, jak wielkie znaczenie ma aktywność fizyczna podejmowana w każdym wieku. My także to wiemy, dlatego organizujemy zajęcia „Aktywny Senior”, których celem jest poprawa kondycji ruchowej, zwiększenie siły i elastyczności mięśni oraz ścięgien i wiązadeł, poprawa zakresu ruchomości stawów, a także – co wcale nie najmniej ważne – poprawa witalności i samopoczucia u osób po pięćdziesiątym roku życia.

To oczywiście nie jedyne zajęcia grupowe, jakie mamy do zaproponowania. W podeszłym wieku wielu pacjentów – choć często o tym nie wie – choruje na osteoporozę. Dane są tutaj zatrważające: blisko 50% kobiet i 20% mężczyzn doświadcza choć raz w życiu złamania szkieletu, spowodowanego przez tę chorobę charakteryzującą się ubytkiem masy kostnej. Specjalnie dla nich oraz dla wszystkich, którzy chcą osteoporozie przeciwdziałać, oferujemy zajęcia „Profilaktyka Osteoporozy”.

Naturalnie, dobrze jest się upewnić, że zmniejszenie gęstości kości czyli, co za tym idzie, ich większa kruchość i podatność na złamania – jest pod kontrolą. Pomoże w tym badanie densytometrii, na które zapraszamy. Mamy w przychodni najnowocześniejszy aparat densytometryczny, a nasi specjaliści, po zbadaniu i opisaniu wyników przez lekarza, pomogą w wyborze odpowiednich zabiegów, ćwiczeń, a nawet diety.

Osteoporoza, jak wiemy, atakuje kości, osłabia kręgosłup, dlatego stworzyliśmy specjalny program zajęć „Zdrowe Plecy”, na który zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. Ćwiczenia pod okiem fizjoterapeutów pomagają pozbyć się bólów kręgosłupa, skorygować postawę ciała, a także wzmocnić mięśnie i poprawić ogólną sprawność.

Doskonałym uzupełnieniem działania ćwiczeń jest masaż suchy na łóżku wodnym. To niezwykle relaksujący zabieg, który nie tylko potrafi poprawić nastrój na cały dzień, ale także usprawnia krążenie, zmniejsza obrzęki oraz łagodzi bóle pleców, mięśni i stawów.

Kolejną nowością na Ursynowie jest nasze Centrum Podologii, czyli oferta opieki podologicznej, ortopedycznej i fizjoterapeutycznej skoncentrowana na zdrowiu stóp. Doświadczony podolog podpowie jak zadbać o ten fundament naszego ciała, by cieszyć się spacerami w pełnym komforcie. Warto tu dodać, że nasi specjaliści zajmą się nie tylko przepisaniem odpowiednich zabiegów manualnych, ale także pomogą wyleczyć zmiany skórne, usunąć wrastające paznokcie czy poprowadzą terapię stopy cukrzycowej. Uzupełnieniem tej oferty jest możliwość zaprojektowania i wykonania indywidualnych wkładek do butów – zarówno dla osób z problemami w obrębie stóp, sportowców czy po prostu dla osób, którym zależy na jak największej wygodzie w codziennym życiu.

Dla tych, którzy cierpią z powodu przewlekłego bólu – barku, kolana, czy np. ostrogi piętowej - również mamy rozwiązanie. Wystarczy do nas przyjść, zarejestrować się i podczas wizyty u lekarza lub fizjoterapeuty zapytać o terapię falą uderzeniową. Ta metoda daje niesamowite efekty – ma aż 95% skuteczności w leczeniu przewlekłego bólu stawu kolanowego, a niezliczonym chorym pozwoliła na ograniczenie zażywanych leków i uniknięcie inwazyjnego zabiegu.

Idealną metodą leczenia bólu, poprawiającą ruchomość stawów, a także stymulującą regenerację tkanek jest również oferowany przez nas laser wysokoenergetyczny. Terapia nim jest bezbolesna, szybka i skuteczna, a efekty – długotrwałe. Laser leczy nie tylko choroby zwyrodnieniowe, stany zapalne czy zespoły bólowe, ale także wygładza blizny oraz regeneruje mięśnie i tkanki dotknięte krwiakami.

Mamy więc, jak widać, ogromne możliwości, jeśli chodzi o pomoc w rehabilitacji, leczeniu osteoporozy czy poprawę komfortu codziennego życia. Wystarczy do nas przyjść na ul. Surowieckiego 8 lub zadzwonić na jeden z naszych numerów i umówić się na pierwszą wizytę. Po takim spotkaniu z lekarzem bądź fizjoterapeutą łatwo będzie zaplanować zabiegi i metody leczenia.

Co bardzo ważne, obsługujemy pacjentów w ramach NFZ! Na pewno warto więc skorzystać ze swoich przywilejów i zadbać o zdrowie.

Na zakończenie chciałabym podziękować panu posłowi Michałowi Szczerbie za przemiłą wizytę u nas. Cały nasz zespół z uśmiechem wspomina charyzmę i energię pana posła oraz werwę i urok jego wspaniałych przyjaciół. To była dla nas niezwykła okazja, by poznać naszych seniorów od mniej oficjalnej strony, zamienić parę ciep łych słów i zaprosić na kolejne wizyty do nas. Zapraszamy także nowych pacjentów, zarówno tych, którzy chcą skorzystać z wizyt i zabiegów na NFZ, jak i odpłatnie. Czekamy na Państwa z najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym i rehabilitacyjnym, salą do ćwiczeń, programami przynoszenia ulgi w bólu i nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie medycyny i rehabilitacji. Do zobaczenia w CKR!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA