Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nie dla wandalizmu w metrze

18-11-2020 20:14 | Autor: red.
Pomimo wielu akcji edukacyjnych i zwiększającej się świadomości, nadal znajdują się osoby, które nie potrafią uszanować przestrzeni wspólnej. W ostatnim czasie do kolejnych aktów wandalizmu doszło w warszawskim metrze.

– Sprawą wandali zajmuje się już policja, a Warszawa chce jeszcze mocniej zaangażować się w walkę o bezpieczeństwo i estetykę wspólnych przestrzeni – mówi Michał Domaradzki, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który był jednym z inicjatorów spotkania, dotyczącego bezpieczeństwa pasażerów w podziemnej kolei.

W trakcie spotkania, w oparciu o materiał wideo omówiono dwa ostatnie incydenty, które polegały na naniesieniu pseudograffiti na wagony oraz ściany stacji.

– Należy pamiętać, że tego typu zachowania to straty dla wszystkich mieszkańców stolicy – poza stratami finansowymi, podczas takich incydentów dochodzi do zakłóceń ciągłości i rytmiki w kursowaniu pociągów metra, co w efekcie może spowodować dyskomfort pasażerów – mówi Jerzy Lejk, dyrektor generalny Metra Warszawskiego.

Warszawa zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec osób, które dewastują przestrzeń i infrastrukturę finansowaną z podatków mieszkańców stolicy.

Roszczenia będą obejmować nie tylko straty poniesione w wyniku uszkodzenia mienia, ale także te wynikające z opóźnień w kursowaniu składów. Są to kwoty sięgające nawet setek tysięcy złotych.

Miasto zwróciło się również do policji o podjęcie działań, które pozwolą na wyeliminowanie chuligańskich zachowań w metrze oraz skuteczne wykrywanie i zatrzymywanie sprawców. Ze swej strony Warszawa deklaruje pomoc finansową oraz wsparcie techniczne w postaci dodatkowych kamer monitoringu miejskiego. Przedstawiciele poszczególnych służb i instytucji zapowiedzieli daleko idącą współpracę w celu wyeliminowania tego procederu.

Zauważono ponadto, że trzeba dołożyć wszelkich starań, aby nie doszło do eskalacji bezprawnych działań w metrze, które mogą prowadzić do zagrożeń o znacznie groźniejszych konsekwencjach. Metro Warszawskie jest miejscem bezpiecznym i takim powinno pozostać.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA