Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nazwij nowy dom kultury na Ursynowie!

16-09-2020 21:07 | Autor: Piotr Celej
Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił konkurs „Nazwij nowy dom kultury na Ursynowie”. Chodzi o propozycje nazwy dla nowo powstałej instytucji kultury przy ul. Indiry Gandhi. Pomysły można zgłaszać do 27 września. Głosowanie, w czasie którego mieszkańcy zdecydują o tym, która z propozycji jest najlepsza, odbędzie się w dniach 1 – 11 października 2020 r.

Łączna powierzchnia użytkowa tej nowej instytucji kultury to 3 421,58 m². W obiekcie będzie można organizować widowiska artystyczne, koncerty, spektakle, spotkania kulturalne, wystawy, ale także zajęcia dydaktyczne, których celem jest rozwój zainteresowań kulturalnych, intelektualnych, naukowych, manualnych i ruchowych.

Na parterze zlokalizowany jest hol wejściowy z przestrzenią umożliwiającą wykorzystanie jako galeria prac plastycznych, szatnie, sala widowiskowa i scena oraz garderoby dla artystów. Sala widowiskowa przewidziana jest na około 340 osób, wyposażona zostanie w pełną technologię sceniczną, czyli w mechanikę sceny oraz system nagłośnienia i oświetlenia scenicznego. Na parterze przewidziane są także pomieszczenia do zaaranżowania jako klub muzyczny (zaplecze gastronomiczne, barek, mała scena klubowa).

Na pierwszym piętrze zaprojektowano pomieszczenia biurowe, salę konferencyjną, sale dydaktyczne, pracownie oraz salę wielofunkcyjną na 100 osób. Sala wyposażona zostanie w nagłośnienie i oświetlenie umożliwiające prowadzenie spektakli teatralnych i muzycznych. Ponadto znajdą się tam teleskopowo składane siedziska, pozwalające na przearanżowanie wnętrza w zależności od potrzeb. Na drugim piętrze zaprojektowano dwie sale taneczne z możliwością połączenia, poza tym salę teatralną, salę instrumentalną i salę do zajęć ruchowych.

– Przy realizacji dużych i małych przedsięwzięć przyświeca nam motto: z mieszkańcami i dla mieszkańców. Otwarcie tak długo oczekiwanej instytucji kultury zbliża się wielkimi krokami. Jak powinniśmy ją nazwać? Chcemy, aby zdecydowali o tym mieszkańcy. Dlatego postanowiliśmy ogłosić konkurs. Wierzę w kreatywność ursynowian – mówi burmistrz Ursynowa – Robert Kempa.

Głosować można na stronach internetowych urzędu dzielnicy Ursynów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA