Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie

19-09-2018 21:46 | Autor: .
W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.

Dla naszych stowarzyszeń najważniejsze są sprawy lokalne dotyczące naszej dzielnicy, a nie partyjne szyldy. Działamy dla mieszkańców, a nie dla partii politycznych.

Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów to najsilniejsze lokalne stowarzyszenia. W tych wyborach złożyliśmy wniosek o rejestrację 35 kandydatów. Niedawno przedstawiliśmy nasze 10 priorytetów dla Ursynowa.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że kompetencje Rady Dzielnicy są ograniczone i niezbędna jest dobra współpraca z Prezydentem Warszawy i Radą Warszawy, bo tam zapadają decyzje dotyczące budżetu.

Po wielu miesiącach rozmów, każdego ze stowarzyszeń oddzielnie, z różnymi niepartyjnymi kandydatami, o programie dla Warszawy, o wyzwaniach cywilizacyjnych, jakie stoją przed Warszawą, zdecydowaliśmy, że poprzemy bezpartyjnego kandydata na Prezydenta Warszawy - Jacka Wojciechowicza.

Warszawa potrzebuje dobrego gospodarza i wierzymy, że takim gospodarzem będzie Jacek Wojciechowicz. Posiada on najlepsze kwalifikacje ze wszystkich kandydatów do tego, aby być dobrym prezydentem Warszawy. Zna on Warszawę jak własną kieszeń, zna problemy naszego miasta i nie obiecuje gruszek na wierzbie, co czynią jego partyjni oponenci. Jacek Wojciechowicz posiada olbrzymie doświadczenie i jest samorządowcem. Był wiceprezydentem Warszawy, był posłem, a wcześniej także burmistrzem.

Nasze poparcie Jacka Wojciechowicza nie oznacza, że zmieniamy swoją ocenę prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ona miała dobre i złe strony. Bez wątpienia Jacek Wojciechowicz był człowiekiem od ciężkiej pracy, bo odpowiadał za inwestycje.

Poparcie Jacka Wojciechowicza oznacza, że będziemy popierali jego listy do Rady Warszawy. Liderem listy w okręgu Wilanów-Ursynów będzie wieloletni radny Lech Jaworski. Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów wystawi także swoich kandydatów z listy Akcja Warszawa. Są to znani ursynowscy społecznicy – Danuta Turkiewicz i Sławomir Litwin.

Zachęcamy Państwa do poparcia Jacka Wojciechowicza na Prezydenta Warszawy, jego listy do Rady Warszawy oraz oczywiście kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów.

Jednocześnie dziękujemy mieszkańcom za poparcie udzielone nam w czasie zbierania podpisów pod listami kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów.

Nasz Ursynów

Piotr Machaj

Jarosław Płaskociński

 

Otwarty Ursynów

Piotr Skubiszewski

Cezary Holdenmajer

Wróć

Inne artykuły

Anita Włodarczyk najlepszym sportowcem Warszawy – po raz szósty Zdobywczynię czwartego w karierze tytułu mistrzyni Europy w rzucie młotem Anitę Włodarczyk ogłoszono w Arenie Ursynów najlepszą sportsmenką Warszawy w 2018 roku.
Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.