Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

13°
4°

Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie

19-09-2018 21:46 | Autor: .
W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.

Dla naszych stowarzyszeń najważniejsze są sprawy lokalne dotyczące naszej dzielnicy, a nie partyjne szyldy. Działamy dla mieszkańców, a nie dla partii politycznych.

Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów to najsilniejsze lokalne stowarzyszenia. W tych wyborach złożyliśmy wniosek o rejestrację 35 kandydatów. Niedawno przedstawiliśmy nasze 10 priorytetów dla Ursynowa.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że kompetencje Rady Dzielnicy są ograniczone i niezbędna jest dobra współpraca z Prezydentem Warszawy i Radą Warszawy, bo tam zapadają decyzje dotyczące budżetu.

Po wielu miesiącach rozmów, każdego ze stowarzyszeń oddzielnie, z różnymi niepartyjnymi kandydatami, o programie dla Warszawy, o wyzwaniach cywilizacyjnych, jakie stoją przed Warszawą, zdecydowaliśmy, że poprzemy bezpartyjnego kandydata na Prezydenta Warszawy - Jacka Wojciechowicza.

Warszawa potrzebuje dobrego gospodarza i wierzymy, że takim gospodarzem będzie Jacek Wojciechowicz. Posiada on najlepsze kwalifikacje ze wszystkich kandydatów do tego, aby być dobrym prezydentem Warszawy. Zna on Warszawę jak własną kieszeń, zna problemy naszego miasta i nie obiecuje gruszek na wierzbie, co czynią jego partyjni oponenci. Jacek Wojciechowicz posiada olbrzymie doświadczenie i jest samorządowcem. Był wiceprezydentem Warszawy, był posłem, a wcześniej także burmistrzem.

Nasze poparcie Jacka Wojciechowicza nie oznacza, że zmieniamy swoją ocenę prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ona miała dobre i złe strony. Bez wątpienia Jacek Wojciechowicz był człowiekiem od ciężkiej pracy, bo odpowiadał za inwestycje.

Poparcie Jacka Wojciechowicza oznacza, że będziemy popierali jego listy do Rady Warszawy. Liderem listy w okręgu Wilanów-Ursynów będzie wieloletni radny Lech Jaworski. Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów wystawi także swoich kandydatów z listy Akcja Warszawa. Są to znani ursynowscy społecznicy – Danuta Turkiewicz i Sławomir Litwin.

Zachęcamy Państwa do poparcia Jacka Wojciechowicza na Prezydenta Warszawy, jego listy do Rady Warszawy oraz oczywiście kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów.

Jednocześnie dziękujemy mieszkańcom za poparcie udzielone nam w czasie zbierania podpisów pod listami kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów.

Nasz Ursynów

Piotr Machaj

Jarosław Płaskociński

 

Otwarty Ursynów

Piotr Skubiszewski

Cezary Holdenmajer

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.