Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Nastała mroźna zima, ale ursynowska kultura jest zawsze gorąca

28-02-2018 23:06 | Autor: red.
Rozmawiamy z Łukaszem Ciołko, zastępcą burmistrza Ursynowa, wiceprezesem stowarzyszenia „Projekt Ursynów”

PASSA:Ursynowski Kalejdoskop Teatralny odbędzie się już po raz trzeci…

ŁUKASZ CIOŁKO: Kalejdoskop to cykl przedstawień i spotkań z ludźmi teatru, który po raz pierwszy zorganizowaliśmy przed dwoma laty i który wciąż spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, staramy się ubogacać program oraz zapraszać najznamienitsze osobowości polskiej sceny teatralnej. Nie inaczej będzie i w tym roku, wszak Ursynowski Kalejdoskop Teatralny to jeden z najbardziej popularnych i najwyżej ocenianych cykli kulturalnych, jakie stworzyliśmy w obecnej kadencji samorządu.

Jakie spektakle szczególnie Pan poleca?

Intensywnie pracujemy nad tym, aby repertuar był różnorodny i odpowiadał zainteresowaniom naszych mieszkańców. Przygotowaliśmy propozycje zarówno dla najmłodszych, takie jak „Mistrz Twardowski”, „Tymoteusz wśród ptaków”, „Jajo w sieci”. Są także spektakle przeznaczone dla widzów dorosłych. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że tegoroczny repertuar będzie cieszył się jeszcze większą popularnością niż wcześniejszy. Na Ursynów zaprosiliśmy prawdziwe legendy polskiego teatru. Piotra Fronczewskiego, który wystąpi z Katarzyną Ucherską w „Edukacji Rity” nikomu nie trzeba przedstawiać, podobnie jak Jerzego Treli, który zaprezentuje monodram Leszka Kołakowskiego „Rozmowy z diabłem – wielkie kazanie księdza Bernarda”. W obydwu spektaklach będziemy mieli okazję podziwiać kunszt znakomitych aktorów, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji zaprezentowania się przed ursynowskimi maniakami teatru. Takiej okazji po prostu nie można przegapić!

Duże zainteresowanie co roku budzą komedie czy farsy. Czy w tym roku również przewidzieliście je w repertuarze ?

Zdecydowanie tak. Jedną z nich będzie „Lunch o północy” w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie zobaczymy Piotra Gąsowskiego, Joannę Kurowską, Pawła Królikowskiego oraz Annę Oberc. Ta komedia omyłek z pewnością przyprawi widzów o ból brzucha spowodowany napadami śmiechu. Polecam także komedię muzyczną „Małżeństwo we frankach szwajcarskich”, która zabawnie opowiada o jakże aktualnych problemach: o zadłużeniu i miłości, a raczej o stanie, kiedy miłości już nie ma, a kredyt pozostał.

A ponadto w repertuarze spotkanie z cenionym aktorem Henrykiem Talarem oraz monodramy Jolanty Żółkowskiej („Lifting” ) oraz Jowity Budnik („Supermenka”) a także spektakl „Kantata na cztery skrzydła” w wykonaniu aktorów Teatru Kontrapunkt, który swoją siedzibę ma w NOK-u. Ursynowski Kalejdoskop Teatralny rozpocznie się 11 marca, ale już teraz warto zapoznać się z zasadami dystrybucji bezpłatnych kart wstępu. Szczegółowe informacje w ulotkach oraz na naszej stronie www.ursynow.pl.

No właśnie - temat bezpłatnych kart wstępu. Odnotowano także duże zainteresowanie kartami na koncert Marcina Wyrostka, który odbył się w ubiegły poniedziałek...

Wypada nam się cieszyć, że przygotowujemy bardzo dobry program artystyczny, który zyskuje taką popularność wśród mieszkańców. Jednak połączenie dobrej jakości repertuaru z tym, że wstęp na poszczególne wydarzenia jest bezpłatny, sprawia, że nie dla wszystkich wystarcza kart wstępu. Tak było i tym razem. Gdybyśmy chcieli pomieścić wszystkich zainteresowanych koncertem Marcina Wyrostka, to musielibyśmy dysponować salą na 3500 osób. Tymczasem największa sala Multikina, w której organizujemy nasze koncerty czy spektakle, pomieści zaledwie 500 widzów. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, postanowiliśmy, że zaprosimy Marcina Wyrostka na kolejny koncert. Będzie to już w sierpniu w ramach naszego plenerowego cyklu „Muzyczne Lato na Ursynowie”. Zainteresowanie koncertem tego artysty dobitnie pokazało nam, jak doskonały gust mają ursynowianie. Poniedziałkowy koncert był prawdziwą muzyczną ucztą. Zarówno najsłynniejszy w Polsce akordeonista, jak i towarzyszący mu muzycy oraz tancerze zaprezentowali wspaniałe widowisko. Tematem przewodnim koncertu było argentyńskie tango, ale nie zabrakło też oryginalnych interpretacji polskich tańców narodowych, takich jak mazurek czy polonez. Podczas kulminacyjnej solówki Marcin Wyrostek udowodnił, że jest „człowiekiem orkiestrą” – na akordeonie wspaniale zaprezentował utwór „Zima” z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego. Sympatyczny akordeonista z Katowic skradł serca słuchaczy i jestem przekonany, że podobnie będzie na jego wspomnianym wcześniej kolejnym koncercie.

Dziękuję za rozmowę

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.