Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Najpiękniejsze szopki!

16-01-2019 21:28 | Autor: red.
W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.

Uczestnikom konkursu, których szopki zostały zakwalifikowane na wystawę w ursynowskim ratuszu, wręczono dyplomy i upominki. Pamiątkowe dyplomy oraz książki i materiały plastyczne wręczyli:

Barbara Bielecka–Woźniczko – przewodnicząca jury,

Robert Kempa – burmistrz Dzielnicy Ursynów,

Klaudiusz Ostrowski – zastępca burmistrza.

Wręczenie nagród i wyróżnień poprzedził występ żeńskiego Zespołu Ósemki i Szesnastki prowadzony przez Marcina Zadroneckiego w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14.

Fundatorem dyplomów i upominków rzeczowych była Dzielnica Ursynów.

Jury – w składzie Barbara Bielecka-Woźniczko (artysta plastyk) – przewodnicząca, Dorota Ałaszewska (artysta plastyk), Hanna Ochremiak - Sadowska (Wydział Kultury) – za najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe uznało prace, których autorami byli:

1. Wiktoria Szambelan, PSP nr 6

2. Helena Marcinkowska, NSP nr 47

3. Filip Wojciechowski, NSP nr 47

4. Igor Wojciechowski, NSP nr 47

5. Urszula Krężelewska, SP 336

6. Zuzanna Chmurzyńska, SP STO nr 1

7. Kinga Chłodzińska, SP STO nr 1

8. Jan Pańczak, SP nr 96

Jury przyznało też wyróżnienia za prace, których autorami byli:

1. Marta Jemielniak, PSP nr 6

2. Monika Jemielniak, PSP nr 6

3. Hanna Filipowicz, PSP nr 6

4. Mateusz Filipowicz, PSP nr 6

5. Adam Zalewski, PSP nr 6

6. Wiktor Dżaman, NSP nr 47

7. Maria Wyrwicz, NSP nr 47

8. Stanisław Radzikowski, SP 336

9. Maja Szymańska, SP 313

10. Justyna Jastrzębska, SP 313

11. Michał Skulimowski, SP 313

12. Antonina Trębacz, SP 319

13. Zofia Trębacz, SP 319

14. Liliana Bednarczyk, SP 319

Wróć

Inne artykuły

Głos samorządu ma znaczenie Gminy i powiaty metropolii warszawskiej zaapelowały do rządu o uzupełnienie projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego w zakresie wsparcia dla miast wojewódzkich i ich obszarów funkcjonalnych.
Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.