Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Najpiękniejsze szopki!

16-01-2019 21:28 | Autor: red.
W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.

Uczestnikom konkursu, których szopki zostały zakwalifikowane na wystawę w ursynowskim ratuszu, wręczono dyplomy i upominki. Pamiątkowe dyplomy oraz książki i materiały plastyczne wręczyli:

Barbara Bielecka–Woźniczko – przewodnicząca jury,

Robert Kempa – burmistrz Dzielnicy Ursynów,

Klaudiusz Ostrowski – zastępca burmistrza.

Wręczenie nagród i wyróżnień poprzedził występ żeńskiego Zespołu Ósemki i Szesnastki prowadzony przez Marcina Zadroneckiego w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14.

Fundatorem dyplomów i upominków rzeczowych była Dzielnica Ursynów.

Jury – w składzie Barbara Bielecka-Woźniczko (artysta plastyk) – przewodnicząca, Dorota Ałaszewska (artysta plastyk), Hanna Ochremiak - Sadowska (Wydział Kultury) – za najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe uznało prace, których autorami byli:

1. Wiktoria Szambelan, PSP nr 6

2. Helena Marcinkowska, NSP nr 47

3. Filip Wojciechowski, NSP nr 47

4. Igor Wojciechowski, NSP nr 47

5. Urszula Krężelewska, SP 336

6. Zuzanna Chmurzyńska, SP STO nr 1

7. Kinga Chłodzińska, SP STO nr 1

8. Jan Pańczak, SP nr 96

Jury przyznało też wyróżnienia za prace, których autorami byli:

1. Marta Jemielniak, PSP nr 6

2. Monika Jemielniak, PSP nr 6

3. Hanna Filipowicz, PSP nr 6

4. Mateusz Filipowicz, PSP nr 6

5. Adam Zalewski, PSP nr 6

6. Wiktor Dżaman, NSP nr 47

7. Maria Wyrwicz, NSP nr 47

8. Stanisław Radzikowski, SP 336

9. Maja Szymańska, SP 313

10. Justyna Jastrzębska, SP 313

11. Michał Skulimowski, SP 313

12. Antonina Trębacz, SP 319

13. Zofia Trębacz, SP 319

14. Liliana Bednarczyk, SP 319

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.