Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nadanie imienia nowego patrona szkoły w XLIV LO

02-04-2019 13:07 | Autor: red.
W piątek 29 marca w XLIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Warszawie odbyła się oficjalna uroczystość nadania imienia nowego patrona szkoły. Rozpoczęła się ona mszą świętą w intencji pracowników i uczniów XLIV LO oraz poświęceniem sztandaru liceum w kościele św. Kazimierza. Mszę świętą poprowadził Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz.

Dyrektor XLIV LO Bogdan Sekinda zwrócił uwagę, że nadanie szkole imienia nie jest tylko pustym gestem, zwyczajną zmianą nazwy. To przede wszystkim wskazanie całej szkolnej społeczności – uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom, dyrekcji – pewnego punktu odniesienia i wyznaczenie kierunku ich wspólnych działań i dążeń. Patron to pewien symbol, idea, która scala i jednoczy. Teraz takim punktem odniesienia będzie dla szkoły wybitny polski matematyk profesor Stefan Banach.

Dlatego też oficjalna uroczystość zamykająca proces zmiany patrona liceum odbyła się w dzień poprzedzający dzień urodzin Stefana Banacha. Z kolei 30 marca zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami społeczności szkolnej stanie się świętem Szkoły.

W ceremonii uczestniczył także burmistrz Mokotowa Rafał Miastowski, który zauważył, że moment zmiany jaką przechodzi szkoła stanowi dobrą okazję do zastanowienia się szerzej nad zmianami, które czekają nas w życiu. Na koniec uroczystości burmistrz życzył uczniom, aby byli gotowi na zmiany i mieli pozytywne nastawnie do czekających ich nowych sytuacji.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA