Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nadanie imienia „Kawalerów Orderu Uśmiechu” Przedszkolu nr 385

06-03-2019 21:59 | Autor: red.
W czwartek, 28 lutego, odbyła się na Ursynowie uroczystość nadania imienia „Kawalerów Orderu Uśmiechu” Przedszkolu nr 385 (ul. ZWM 10). Honorowymi gośćmi wydarzenia byli Kawalerowie Orderu Uśmiechu, przedstawiciele władz dzielnicy – burmistrz Robert Kempa i zastępca burmistrza Klaudiusz Ostrowski oraz dyrektorzy ursynowskich przedszkoli, szkół i poradni, a także przyjaciele przedszkola.

Na pomysł nadawania Orderu wpadła w 1968 redakcja „Kuriera Polskiego” podczas wywiadu prowadzonego z Wandą Chotomską z okazji 5-lecia dobranocki dla dzieci  pt. „Jacek i Agatka”. Pisarka opowiedziała w nim o chłopcu ze szpitala rehabilitacyjnego, który chciał nadać medal lekarzowi, co się nim opiekował. Ogłoszono ogólnopolski konkurs na projekt odznaczenia i jury, pod przewodnictwem Szymona Kobylińskiego, wybrało projekt Ewy Chrobak. Order nr 1 otrzymał w lutym 1969 r. lekarz z Poznania Wiktor Dega.

Wydarzenie nadania imienia „Kawalerów Orderu Uśmiechu” Przedszkolu nr 385 odbyło się we wspaniałej atmosferze. Dzieci popisały się bardzo ciekawym i znakomicie przygotowanym programem artystycznym, który nawiązywał do wartości, jakich uczą i swoją postawą przekazują Kawalerowie Orderu Uśmiechu. Na zakończenie uroczystości na salę zostały wniesione torty okolicznościowe, które były dla dzieci wspaniałą nagrodą i na pewno nie lada przyjemnością w spożywaniu.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA