Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Na Ursynowie zgłoszono 145 projektów do BO

22-01-2020 19:33 | Autor: red.
Zakończyliśmy etap składania projektów w ramach warszawskiej partycypacji. Przed nami ocena wniosków i czerwcowe głosowanie. W 7. edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy na Ursynowie zgłosili 145 pomysłów – 112 elektronicznie i 33 wybierając tradycyjną papierową formę. Nie jest to ostateczna liczba projektów, ponieważ w czasie oceny mogą one zostać przypisane do poziomu miejskiego i odwrotnie. W naszej dzielnicy do wydania jest prawie 5 mln. zł.

Nie wszystkie wnioski mieszkańców są widoczne na stronie  twojbudzet.um.warszawa.pl, ponieważ zgłaszanie projektów zostało zakończone o północy i trwa jeszcze wpisywanie papierowych formularzy do systemu.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy mając na celu wspólne dobro zgłosili swoje pomysły. Przed nami czas oceny i rozmów z autorami. Mam nadzieję, że wszystkie wnioski zostaną dopuszczone do głosowania. Bardzo się cieszę, że budżet obywatelski to źródło nieustających inspiracji i wiedzy o tym, czego jeszcze nasza Dzielnica potrzebuje  –  mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.   

Przypominamy, że od 6. edycji Budżetu Obywatelskiego projekty mogą być realizowane tylko na terenach, którymi dysponuje m. st. Warszawa. Dotyczy to zarówno projektów inwestycyjnych, jak i tzw. miękkich, czyli warsztatów, spotkań, seansów filmowych.

– Projekt bezpłatnych seansów filmowych, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, zdecydowaliśmy się kontynuować poza Budżetem Obywatelskim. Już w tym tygodniu odbędzie się pierwszy pokaz dla dzieci, a w przyszłym dla dorosłych  –  dodaje Robert Kempa.

Wśród projektów zgłoszonych w 7. Edycji jest kilka takich, które cieszyły się poparciem w poprzednich edycjach - np. doświetlenia, wybiegi dla psów, garażówka, czy samoobrona. Nie zabrakło również tych dotyczących bezpieczeństwa, zieleni i aktywizacji seniorów. 

Harmonogram:

– Ocena zgłoszonych projektów: od 22 stycznia do 6 maja 2020 r.

– Składanie odwołań od oceny negatywnej: od 7 do 13 maja 2020 r.

– Rozpatrywanie odwołań: od 7 do 29 maja 2019 r.

– Głosowanie na projekty: od 15 do 30 czerwca 2020 r.

– Ogłoszenie wyników: 16 lipca 2020 r.

Przypominamy, że w czasie czerwcowego głosowania, każdy mieszkaniec Warszawy, bez względu na wiek i adres zameldowania będzie mógł zdecydować na jaki cel wydamy 4 986 682 zł  – kwotę wyodrębnioną z budżetu Ursynowa.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA