Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Na Ursynowie trwa drugie koszenie

04-08-2021 21:01 | Autor: red.
Urząd Dzielnicy Ursynów rozpoczął drugie w tym roku koszenie. Objęte są nim tereny o całkowitej powierzchni ok. 180 ha. Prace związane z utrzymaniem zieleni w parkach oraz na skwerach pozostających pod opieką dzielnicy rozpoczęły się 3 sierpnia (wtorek). W sumie w tym roku zaplanowano trzy koszenia, kolejne odbędzie się jesienią.

Już od zeszłego roku Urząd Dzielnicy Ursynów podjął decyzję o ograniczeniu koszenia. Niekoszone trawniki zwiększają retencję wody opadowej na danym terenie (co jest istotne dla utrzymania drzew i krzewów) i utrzymują wilgoć, przez co znacznie obniżają temperaturę otoczenia. Regularne koszenie trawnika wymaga za to częstego nawadniania terenu ze względu na fakt, iż koszony trawnik powoduje łatwiejsze parowanie wody, a co za tym idzie przy braku podlewania prowadzi do erozji gleby.

Harmonogram II koszenia na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy:

3 - 31 sierpnia 2021 r. – pasy drogowe i tereny niezagospodarowane

9 - 13 sierpnia 2021 r. – al. Kasztanowa, skwer Złotówki, skwer przy ul. Sępa – Szarzyńskiego;

9 - 16 sierpnia 2021 r. – Park Lasek Brzozowy, Park Przy Bażantarni, Park Moczydełko;

23 - 30 sierpnia 2021 r. – Park im. Romana Kozłowskiego i Park im. Jana Pawła II.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA