Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Na MoKOTowie kot siedzi w słowie

19-06-2019 14:55 | Autor: red.
To "my", mieszkańcy, mamy największy wpływ na to, czy coś stanie się śmieciem czy surowcem. Surowcem, czyli materiałem, który można jeszcze wykorzystać. Mokotowskie przedszkolaki świetnie o tym wiedzą i pokazały to wykonując rzeźby kota w ramach zgłoszeń do zorganizowanego przez burmistrza Dzielnicy Mokotów konkursu plastycznego pod nazwą „Na MoKOTowie kot siedzi w słowie”.

Dzięki dziecięcej wyobraźni i kreatywności plastikowe butelki, kapsle, nakrętki, rolki od papieru toaletowego, folia bąbelkowa, stare gazety, a nawet opona zamieniły się w małe i duże, sympatyczne, wdzięczne i kolorowe rzeźby kota.

Najlepsze prace zostały nagrodzone zabawkami – śmieciarkami, będącymi miniaturowym modelem śmieciarki Scania, które sprezentowało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

Nagrodzone przedszkola:

Kategoria 5-latki:

I miejsce: Przedszkole nr 170

II miejsce: Przedszkole nr 189

III miejsce: Przedszkole nr 305

Kategoria 6-latki:

I miejsce: Przedszkole nr 190

II miejsce: Przedszkole nr 170

III miejsce: Przedszkole nr 139

Partnerem dzielnicy w konkursie były Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Zakłady Autobusowe oraz Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy.

Wystawa dostępna jest  od 1 czerwca do 1 lipca 2019 r.  w Multimedialnej Bibliotece Dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40a w Warszawie.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA