Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza pogoda

Sprawdź pogodę na 7 dni
-1°
-4°

Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie

19-09-2018 21:45 | Autor: red.
Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.

Tegoroczny program obfitował przede wszystkim w koncerty, ale mogliśmy uczestniczyć również w spektaklach teatralnych, pokazach filmowych i wystawach.

Hitem okazał się koncert ŻYCIE JEST PIOSENKĄ, który był jubileuszem Jacka Cygana i jego czterdziestoletniej pracy artystycznej. W programie towarzyszyły mu gwiazdy polskiej estrady i teatru – Joanna Trzepiecińska, Andrzej Seweryn, Grzegorz Skawiński, Jacek Wójcicki.

Pierwszym z cyklu trzech koncertów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był koncert pt. ODRODZENIE orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza. Orkiestra specjalnie na tę okazję wystąpiła w poszerzonym składzie, a licznie zgromadzeni ursynowscy melomani wysłuchali dwóch, niezwykle istotnych dla polskiej kultury muzycznej dzieł: „Fantazji polskiej” Ignacego Paderewskiego op. 19 na fortepian i orkiestrę, w której wirtuozerią zabłysną jeden z najwybitniejszych polskich pianistów Karol Radziwonowicz, oraz Symfonii e-moll "Odrodzenie" op. 7. Mieczysława Karłowicza, w pełni prezentującą geniusz i światowy poziom przedwcześnie zmarłego kompozytora. Występ został nagrodzony długą owacją na stojąco. Dla widzów Urząd Dzielnicy przygotował narodowe kokardy podkreślające patriotyczny charakter wydarzenia

Pierwszy raz w Inauguracji wziął udział nowo powstały Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, na scenie którego można było obejrzeć spektakl pt. Niedźwiedź – w wykonaniu Kompanii Teatralnej Mamro. Ciekawym punktem programu, po zeszłorocznym udanym koncercie zespołu Breakuot poświęconym Tadeuszowi Nalepie, był również koncert Natalii Sikory wraz z muzykami legendarnego zespołu (Winicjusz Chróst – gitara, Krzysztof Dłutowski – piano) poświęcony Mirze Kubasińskiej.

Na ekranie Multikina miłośnicy baletu mogli obejrzeć Teatr Bolszoj z występem Romeo, a fani mocniejszych brzmień koncert Hungarian Rhapsody zespołu Queen.

Informacje o bieżącym repertuarze oraz zasadach dystrybucji bezpłatnych kart wstęp dostępne na http://ursynow.pl.

– Tak mocny program to zapowiedź intensywnego i ambitnego całego Roku Kulturalnego na Ursynowie. Cieszę się, że udało nam się trafić w gusta wymagających odbiorców. Zainteresowanie wydarzeniami i frekwencja potwierdziły, że mieszkańcy Ursynowa pragną kontaktu z kulturą na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że tak bogata i wszechstronna inauguracja to mocny wstęp do najlepszego w historii Ursynowa sezonu artystycznego – podsumował cykl wydarzeń Łukasz Ciołko, zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA