Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

23°
18°

Moc atrakcji kulturalnych w 2018

14-02-2018 23:39 | Autor: red.
Wywiad z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko.

PASSA: Poprzedni rok obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń kulturalnych, a jaka będzie oferta na rok 2018?

ŁUKASZ CIOŁKO, zastępca burmistrza Ursynowa, wiceprezes stowarzyszenia Projekt Ursynów:W minionym roku Ursynów świętował 40-lecie istnienia, z tej okazji przygotowaliśmy mnóstwo wydarzeń nawiązujących do historii. Naszym priorytetem była integracja lokalnej społeczności. Jednak rok 2018 jest również szczególny, w tym roku obchodzimy 100 – lecie niepodległości Polski. Świętowanie rozpoczniemy już wczesną wiosną. Przygotowujemy m. in liczne koncerty, pikniki, wystawy oraz imprezy sportowe. Chcemy, aby obchody tak doniosłej dla naszej Ojczyzny rocznicy były radosne i angażowały wszystkich mieszkańców.

Co ciekawego czeka nas wobec tego w najbliższym czasie?

Na drugą połowę lutego przygotowaliśmy wyjątkowe propozycje. Pokazem filmu „Jaskiniowiec” rozpoczynamy cykl seansów familijnych na Ursynowie. Cykl jest kontynuacją projektu realizowanego w zeszłym roku w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Niestety, w poprzedniej edycji podobny projekt nie został zgłoszony. Jednak w związku z dużą popularnością rodzinnych seansów, postanowiliśmy przygotowywać kolejne pokazy w zbliżonej formule. Myślę, że skorzystają na tym zarówno najmłodsi mieszkańcy, jak i ich rodzice. W naszej ofercie kulturalnej staramy się uwzględniać także oczekiwania i gusta widzów młodego pokolenia, stąd zaproszenie na koncert rewelacyjnego akordeonisty Marcina Wyrostka. Wspaniałej muzyce towarzyszyć będzie choreografia w wykonaniu znanych tancerzy, takich jak: Anna Głogowska, Tomasz Barański oraz Jan Kliment. Artyści zabiorą nas w świat argentyńskiego tanga i muzyki latynoamerykańskiej. Warto również zwrócić uwagę na stałe cykle w poszczególnych spółdzielczych domach kultury. W Domu Sztuki zaprezentuje się m. in. Krzysztof Daukszewicz, w ramach JAZZ w NOK wystąpi Wojciech Pulcyn Trio, a w DK Imielin czeka nas wykonanie światowych szlagierów opery, operetki i musicalu, natomiast w DK Stokłosy usłyszymy „Błatne pieśni rosyjskie”. Warto pamiętać, że na wszystkie wydarzenia obowiązują bezpłatne karty wstępu. O terminach wydarzeń kulturalnych, jak również o sposobie dystrybucji kart wstępu można przeczytać na stronie internetowej urzędu www.ursynow.pl oraz w lutowym Ursynowskim Informatorze Kulturalnym, dostępnym we wszystkich placówkach kulturalnych oraz w Urzędzie Dzielnicy.

Od dwóch lat w marcu Urząd Dzielnicy zaprasza na mnóstwo spektakli teatralnych, czy w tym roku cykl będzie kontynuowany?

Oczywiście! Ursynowski Kalejdoskop Teatralny to jeden z najbardziej popularnych cykli kulturalnych, jakie stworzyliśmy w obecnej kadencji. Już po raz trzeci przygotowaliśmy wiele spektakli dla dzieci i dorosłych w świetnej obsadzie. Będziemy gościć m. in. Piotra Fronczewskiego, Jerzego Trelę, Piotra Gąsowskiego czy Joannę Kurowską. Szczegółowy program już niebawem. Konsekwentnie zachęcamy wszystkich mieszkańców dzielnicy do korzystania z naszej oferty i staramy się, aby każdy znalazł coś ciekawego. Jestem przekonany, że nasz tegoroczny repertuar kulturalny będzie jeszcze bardziej atrakcyjny niż w roku ubiegłym. Tym bardziej, że swoją działalność rozpoczął DOK Ursynów, czyli pierwszy w naszej dzielnicy samorządowy dom kultury – przy ul. Kajakowej.

Wróć

Inne artykuły

Zamiast sprzątać kradli przesyłki Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży zawartości przesyłek pocztowych. Jak wynikało z policyjnych ustaleń byli oni zatrudnieni jako serwis sprzątający w firmie zajmującej się sortowaniem paczek.
Coraz młodsi pasażerowie metra Za nami czternasta edycja badania ankietowego Metra Warszawskiego przeprowadzonego wśród pasażerów. Sprawdzano przede wszystkim poziom zadowolenia, ale także zbierano podstawowe dane statystyczne. Respondenci po raz kolejny pozytywnie ocenili jakość świadczonych usług. Okazuje się też, że pasażerowie metra… odmłodnieli.
Ekrany nie muszą psuć krajobrazu Prezentując Państwu ostatni artykuł dotyczący hałasu, dobiegającego z Puławskiej oraz Dolinki Służewieckiej, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tyle wiadomości w sprawie montażu przy nich ekranów akustycznych. Państwa pozytywny odzew wobec tego pomysłu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!
Ponad 30 mln zł dla Warszawy Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne całą dobę, 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę. Ponadto miasto wybuduje parking „Parkuj i Jedź”, a wybrane budynki komunalne przejdą rewitalizację. Łączna wartość wsparcia ze środków UE to ponad 30 mln zł.