Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

12°
4°

Moc atrakcji kulturalnych w 2018

14-02-2018 23:39 | Autor: red.
Wywiad z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko.

PASSA: Poprzedni rok obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń kulturalnych, a jaka będzie oferta na rok 2018?

ŁUKASZ CIOŁKO, zastępca burmistrza Ursynowa, wiceprezes stowarzyszenia Projekt Ursynów:W minionym roku Ursynów świętował 40-lecie istnienia, z tej okazji przygotowaliśmy mnóstwo wydarzeń nawiązujących do historii. Naszym priorytetem była integracja lokalnej społeczności. Jednak rok 2018 jest również szczególny, w tym roku obchodzimy 100 – lecie niepodległości Polski. Świętowanie rozpoczniemy już wczesną wiosną. Przygotowujemy m. in liczne koncerty, pikniki, wystawy oraz imprezy sportowe. Chcemy, aby obchody tak doniosłej dla naszej Ojczyzny rocznicy były radosne i angażowały wszystkich mieszkańców.

Co ciekawego czeka nas wobec tego w najbliższym czasie?

Na drugą połowę lutego przygotowaliśmy wyjątkowe propozycje. Pokazem filmu „Jaskiniowiec” rozpoczynamy cykl seansów familijnych na Ursynowie. Cykl jest kontynuacją projektu realizowanego w zeszłym roku w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Niestety, w poprzedniej edycji podobny projekt nie został zgłoszony. Jednak w związku z dużą popularnością rodzinnych seansów, postanowiliśmy przygotowywać kolejne pokazy w zbliżonej formule. Myślę, że skorzystają na tym zarówno najmłodsi mieszkańcy, jak i ich rodzice. W naszej ofercie kulturalnej staramy się uwzględniać także oczekiwania i gusta widzów młodego pokolenia, stąd zaproszenie na koncert rewelacyjnego akordeonisty Marcina Wyrostka. Wspaniałej muzyce towarzyszyć będzie choreografia w wykonaniu znanych tancerzy, takich jak: Anna Głogowska, Tomasz Barański oraz Jan Kliment. Artyści zabiorą nas w świat argentyńskiego tanga i muzyki latynoamerykańskiej. Warto również zwrócić uwagę na stałe cykle w poszczególnych spółdzielczych domach kultury. W Domu Sztuki zaprezentuje się m. in. Krzysztof Daukszewicz, w ramach JAZZ w NOK wystąpi Wojciech Pulcyn Trio, a w DK Imielin czeka nas wykonanie światowych szlagierów opery, operetki i musicalu, natomiast w DK Stokłosy usłyszymy „Błatne pieśni rosyjskie”. Warto pamiętać, że na wszystkie wydarzenia obowiązują bezpłatne karty wstępu. O terminach wydarzeń kulturalnych, jak również o sposobie dystrybucji kart wstępu można przeczytać na stronie internetowej urzędu www.ursynow.pl oraz w lutowym Ursynowskim Informatorze Kulturalnym, dostępnym we wszystkich placówkach kulturalnych oraz w Urzędzie Dzielnicy.

Od dwóch lat w marcu Urząd Dzielnicy zaprasza na mnóstwo spektakli teatralnych, czy w tym roku cykl będzie kontynuowany?

Oczywiście! Ursynowski Kalejdoskop Teatralny to jeden z najbardziej popularnych cykli kulturalnych, jakie stworzyliśmy w obecnej kadencji. Już po raz trzeci przygotowaliśmy wiele spektakli dla dzieci i dorosłych w świetnej obsadzie. Będziemy gościć m. in. Piotra Fronczewskiego, Jerzego Trelę, Piotra Gąsowskiego czy Joannę Kurowską. Szczegółowy program już niebawem. Konsekwentnie zachęcamy wszystkich mieszkańców dzielnicy do korzystania z naszej oferty i staramy się, aby każdy znalazł coś ciekawego. Jestem przekonany, że nasz tegoroczny repertuar kulturalny będzie jeszcze bardziej atrakcyjny niż w roku ubiegłym. Tym bardziej, że swoją działalność rozpoczął DOK Ursynów, czyli pierwszy w naszej dzielnicy samorządowy dom kultury – przy ul. Kajakowej.

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.