Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-2°
-8°

Moc atrakcji kulturalnych w 2018

14-02-2018 23:39 | Autor: red.
Wywiad z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko.

PASSA: Poprzedni rok obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń kulturalnych, a jaka będzie oferta na rok 2018?

ŁUKASZ CIOŁKO, zastępca burmistrza Ursynowa, wiceprezes stowarzyszenia Projekt Ursynów:W minionym roku Ursynów świętował 40-lecie istnienia, z tej okazji przygotowaliśmy mnóstwo wydarzeń nawiązujących do historii. Naszym priorytetem była integracja lokalnej społeczności. Jednak rok 2018 jest również szczególny, w tym roku obchodzimy 100 – lecie niepodległości Polski. Świętowanie rozpoczniemy już wczesną wiosną. Przygotowujemy m. in liczne koncerty, pikniki, wystawy oraz imprezy sportowe. Chcemy, aby obchody tak doniosłej dla naszej Ojczyzny rocznicy były radosne i angażowały wszystkich mieszkańców.

Co ciekawego czeka nas wobec tego w najbliższym czasie?

Na drugą połowę lutego przygotowaliśmy wyjątkowe propozycje. Pokazem filmu „Jaskiniowiec” rozpoczynamy cykl seansów familijnych na Ursynowie. Cykl jest kontynuacją projektu realizowanego w zeszłym roku w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Niestety, w poprzedniej edycji podobny projekt nie został zgłoszony. Jednak w związku z dużą popularnością rodzinnych seansów, postanowiliśmy przygotowywać kolejne pokazy w zbliżonej formule. Myślę, że skorzystają na tym zarówno najmłodsi mieszkańcy, jak i ich rodzice. W naszej ofercie kulturalnej staramy się uwzględniać także oczekiwania i gusta widzów młodego pokolenia, stąd zaproszenie na koncert rewelacyjnego akordeonisty Marcina Wyrostka. Wspaniałej muzyce towarzyszyć będzie choreografia w wykonaniu znanych tancerzy, takich jak: Anna Głogowska, Tomasz Barański oraz Jan Kliment. Artyści zabiorą nas w świat argentyńskiego tanga i muzyki latynoamerykańskiej. Warto również zwrócić uwagę na stałe cykle w poszczególnych spółdzielczych domach kultury. W Domu Sztuki zaprezentuje się m. in. Krzysztof Daukszewicz, w ramach JAZZ w NOK wystąpi Wojciech Pulcyn Trio, a w DK Imielin czeka nas wykonanie światowych szlagierów opery, operetki i musicalu, natomiast w DK Stokłosy usłyszymy „Błatne pieśni rosyjskie”. Warto pamiętać, że na wszystkie wydarzenia obowiązują bezpłatne karty wstępu. O terminach wydarzeń kulturalnych, jak również o sposobie dystrybucji kart wstępu można przeczytać na stronie internetowej urzędu www.ursynow.pl oraz w lutowym Ursynowskim Informatorze Kulturalnym, dostępnym we wszystkich placówkach kulturalnych oraz w Urzędzie Dzielnicy.

Od dwóch lat w marcu Urząd Dzielnicy zaprasza na mnóstwo spektakli teatralnych, czy w tym roku cykl będzie kontynuowany?

Oczywiście! Ursynowski Kalejdoskop Teatralny to jeden z najbardziej popularnych cykli kulturalnych, jakie stworzyliśmy w obecnej kadencji. Już po raz trzeci przygotowaliśmy wiele spektakli dla dzieci i dorosłych w świetnej obsadzie. Będziemy gościć m. in. Piotra Fronczewskiego, Jerzego Trelę, Piotra Gąsowskiego czy Joannę Kurowską. Szczegółowy program już niebawem. Konsekwentnie zachęcamy wszystkich mieszkańców dzielnicy do korzystania z naszej oferty i staramy się, aby każdy znalazł coś ciekawego. Jestem przekonany, że nasz tegoroczny repertuar kulturalny będzie jeszcze bardziej atrakcyjny niż w roku ubiegłym. Tym bardziej, że swoją działalność rozpoczął DOK Ursynów, czyli pierwszy w naszej dzielnicy samorządowy dom kultury – przy ul. Kajakowej.

Wróć

Inne artykuły

Znalezisko podczas prac budowlanych Realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów modernizacja najstarszej szkoły na Ursynowie - dawnej „Tysiąclatki”, a dzisiejszej SP nr 100 przy ul. Tanecznej, stanowi największą oświatową inwestycję samorządową na Zielonym Ursynowie. Właśnie rozpoczęto kolejny etap modernizacji - budowę części sportowej szkoły.
Na Pięciolinii 2 wszystko idzie jak z nut Po 40 latach zamieszkiwania w jednym z pierwszych budynków Wysokiego Ursynowa Komitet Domowy załatwił wszystko, co tylko było do załatwienia.
Nowy plac zabaw w Powsinie Park Kultury w Powsinie jest sukcesywnie rewitalizowany. Po modernizacji kortów tenisowych i kompleksowym wyposażeniu parku w elementy małej architektury nadszedł czas na odnowę placu zabaw.
Czy aleja KEN stanie na czerwonym? To już pewne. Zarząd Dróg Miejskich planuje do końca 2018 roku postawić sygnalizację świetlną na każdym przejściu alei KEN. Teoretycznie, na całej długości głównej arterii Ursynowa ma stać się bezpieczniej. Jednak czy pomyślano o konsekwencjach komunikacyjnych tej decyzji?