Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Młodzi adepci sztuki w Galerii Działań

08-09-2021 20:55 | Autor: Mirosław Miroński
Kształtowanie gustu należy zaczynać od najmłodszych lat. Dzieci łatwo przyswajają sobie nawyki estetyczne, które będą owocowały także w późniejszym wieku. Ułatwi im to wybór pomiędzy brzydotą i pięknem…

Przez całe życie stajemy przed dylematami estetycznymi, dotyczącymi np. wystroju mieszkania, wyglądu domu, w którym chcielibyśmy zamieszkać, aranżowania swojego otoczenia, abyśmy czuli się w nim dobrze. Przydatna okazuje się wtedy wiedza i wrażliwość plastyczna. Każdy z nas posiada jakieś umiejętności plastyczne, lecz aby je wykorzystać, trzeba je najpierw rozwinąć. Najlepiej zacząć to robić od najmłodszych lat. Dzieci chętnie malują, rysują, rzeźbią, kierują się własną intuicją i są przy tym spontaniczne. To najlepszy wiek, by rozwijać wyobraźnię i talent plastyczny. Nie jest prawdziwa obiegowa opinia, że wyobraźnia dziecka jest nieograniczona. Wręcz przeciwnie, dlatego trzeba ją rozwijać. Trzeba też dziecko inspirować, uczyć kreatywnego myślenia, zachęcać i pomagać mu. Dobrze jest to robić pod okiem doświadczonego instruktora, nauczyciela, artysty.

Efekty takiej współpracy można zobaczyć w Galerii Działań przy ul. Marco Polo 1 na wystawie prac plastycznych dzieci i młodzieży z Pracowni Sztuki Dziecka. Ekspozycja z pewnością zachwyci każdego. Można tu zobaczyć wiele technik plastycznych, od malarstwa poprzez grafiki i kolaże po batiki. Zaskakuje niezwykła wyobraźnia młodych autorów. Widać tu umiejętności warsztatowe: przemyślaną kompozycję, dostosowanie środków wyrazu do tematu. To z pewnością umiejętności, których bez pomocy prowadzących zajęcia artystek Ireny Moraczewskiej i Katarzyny Derkacz-Gajewskiej nie udałoby się zdobyć.

Wystawie towarzyszy profesjonalny, pięknie wydany katalog autorstwa art. plast. Katarzyny Derkacz-Gajewskiej. Wybór i układ prac jest dziełem art. plast. Ireny Moraczewskiej.

Wystawa jest znakomita. Prace zostały starannie oprawione i odpowiednio zaprezentowane. Można je oglądać do 30 września od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-18:30. Polecam!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA