Młode talenty pływackie z Konstancina

10-08-2016 21:42 | Autor: Aleksandra Golon
W ubiegłym tygodniu zakończył się sezon najważniejszych startów w zawodach pływackich w roku szkolnym 2015/2016 r. Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin” zdobył w sumie 13 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, co jest największym dotychczasowym sukcesem sekcji pływackiej.

Warto dodać że konstancińscy zawodnicy trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Mistrzami Polski zostali Maciej Raban (14 lat), Barbara Mazurkiewicz (15 lat) oraz Michalina Pecyna (16 lat)

Mistrzostwa Polski  w pływaniu 14-latków odbyły się tym razem w Olsztynie. IKS Konstancin reprezentowała 4-osobowa drużyna w składzie: Paulina Krawczyk, Karolina Zientarska, Maciej Raban, Feliks Wielkopolan. Największe sukcesy odniósł Maciej Raban, zdobywając 4 medale. Mistrzostwo Polski zdobył w konkurencji 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:13.04. Srebrne medale zdobył w konkurencjach 400 m stylem zmiennym ( 4:48.30) oraz 100 m stylem grzbietowym (1:00.91). Brązowy medal zdobył w konkurencji 400 m stylem dowolnym (4:18.66).

Tydzień później odbyły się Mistrzostwa Polski 15-latków w Lublinie oraz Mistrzostwa Polski 16-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. W Lublinie Barbara Mazurkiewicz zdobyła złoty medal w konkurencji 100 m stylem motylkowym (1:01.95), srebrny medal w konkurencji 50 m stylem motylkowym (0:28.28) oraz brązowy medal w konkurencji  200 m stylem motylkowym (2:22.01). W Ostrowcu Świętokrzyskim medale zdobywała Michalina Pecyna. W konkurencji 400 m sposobem zmiennym zdobyła złoty medal z czasem 5:01.77, natomiast w konkurencji 200 m stylem motylkowym Michalina wywalczyła srebrny medal z czasem 2:22,48. Bardzo dobrze popłynęli także 16-letni zawodnicy: Julia Abramowicz, Krzysztof Wiatr oraz Adam Rybarczyk. Zawodnicy pływali regularnie w finałach, bijąc rekordy życiowe.

Ostatnią imprezą mistrzowską były Mistrzostwa Polski w pływaniu na wodach otwartych, rozegrane w Olsztynie w dniach 23-24 lipca na jeziorze Ukiel. Zawodnicy IKS Konstancin zdobyli tam w sumie 4 medale, w tym 2 w konkurencjach indywidualnych oraz 2 w konkurencjach drużynowych. W konkurencji 5000 m na wodach otwartych srebrny medal zdobyła Michalina Pecyna (15 lat), natomiast brązowy medal jej koleżanka klubowa Julia Abramowicz (15 lat). W konkurencji drużynowej zawodnicy pływali na 3000 m w składach 3-osobowych. Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin” zdobył srebrny medal w kategorii Open w składzie: Michalina Pecyna (2000 r.) , Maciej Pecyna (1999 r.), Michał Durajczyk (1997 r). Drugi srebrny medal przypadł IKS Konstancin w kategorii 15-16 latków – drużyna w składzie: Julia Abramowicz (2000 r.), Magdalena Roman (2001 r.) oraz Adam Rybarczyk (2000 r.)

Na koniec warto dodać, iż w szeregach IKS „Konstancin” są zawodnicy 12 – 13 letni, którzy nie biorą jeszcze udziału w rywalizacji ogólnopolskiej (zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Pływackiego Mistrzostwa Polski rozgrywane są od 14 roku życia.), a plasują się bardzo wysoko w ogólnopolskich rankingach wyników pływackich. Jan Rembowski (13 lat) zajmuje pierwsze miejsce w rankingach w konkurencjach 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Julia Świetlik oraz Patrycja Januszko zajmują medalowe pozycje w rankingach w konkurencjach 100 i 200 m stylem klasycznym.

Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin” prowadzi szkolenie od 8 lat. W szeregach klubu są doświadczeni trenerzy, byli mistrzowie Polski w pływaniu. Każdego roku zawodnicytego klubu zdobywają medale na najważniejszych imprezach ogólnopolskich. Treningi odbywają się w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji  w Konstancinie Jeziornie. Szczegółowe informacje na stronie WWW.ikskonstancin .com.pl