Mistrzynie Świata z Piaseczna

25-11-2015 21:47 | Autor: Mariusz Niziołek
Czworo zawodników z Piaseczyńskiego klubu kickboxingu - X Fight weszło w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Belgradzie. Na turnieju kickboxerzy rywalizowali w Kick light, K1 i low Kick.

Mistrzostwa odbyły się na przełomie października i listopada w Serbii, zawodnicy naszego klubu przeszli przez eliminacje jak burza włączając się do walki o medale.

Najlepiej spisały się Dorota Godzina (-55 kg) i Paulina Jarzmik (-60 kg), które nie dały żadnych szans swoim przeciwniczką i ostatecznie zdobyły dwa tytuły Mistrzyń Świata w kickboxingu w formule Kick Light.

Agnieszka Wiśniewska (- 70 kg) w półfinale uległa Włoszce i zakończyła rywalizację na 3 miejscu podium, zdobywając brązowy medal. Marcin Nasiadko (57 kg) przegrał z Turkiem i zajął ostatecznie 5-te miejsce. Dodatkowe wyróżnienie otrzymała Dorota Godzina zostając najlepszą zawodniczką turnieju.

Gratulujemy występów naszym zawodnikom i liczymy na kolejne medale na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Irlandii. Zawody odbędą się w ostatnim tygodniu listopada w Dublinie, gdzie kolejni zawodnicy będą rywalizować w formułach – light contact, point lighting i full contact.