Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Mistrzostwa Mokotowa w piłce siatkowej

19-03-2019 15:20 | Autor: red.
Zakończyły się Mistrzostwa Mokotowa w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych rozgrywane w ramach eliminacji dzielnicowych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 2018/19.

W turnieju uczestniczyło 19 drużyn dziewcząt oraz 20 drużyn chłopców. Mecze finałowe dziewcząt i chłopców bacznie obserwował burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski (wielki sympatyk gier zespołowych) w towarzystwie Dyrektora 34 LO im. M. Cervantesa Anity Omelańczuk oraz kierownika Zespołu Sportu i Rekreacji dzielnicy Mokotów Lecha Kwasiborskiego.

Oba mecze finałowe były bardzo wyrównane i pasjonujące. Dostarczyły wielu emocji obserwatorom siatkarskich zmagań. W meczu finałowym dziewcząt siatkarki 28 LO im. J. Kochanowskiego, broniące tytułu Mistrza Dzielnicy i Mistrza Warszawy sprzed roku, już w pierwszym secie potwierdziły, że są głównym faworytem rozgrywek obejmując prowadzenie 1-0.

Jeszcze do połowy 2 seta wydawało się, że mecz zakończy się zdecydowaną dominacją Kochanowskiego, ale ambitne zawodniczki 10 LO im. Królowej Jadwigi wspięły się na wyżyny swoich możliwości i konsekwentną grą w obronie i ataku doprowadziły do wygrania 2 seta.

O ostatecznym triumfie miał zadecydować tie break do 15 pkt. W decydującym secie dziewczęta z "Królówki" utrzymały skuteczny rytm gry i to one odnosząc przekonywujące zwycięstwo 15-7 zdobyły upragniony "złoty medal" na Mokotowie. To było duże zaskoczenie nie tylko dla obserwatorów meczu finałowego, ale także dla samych zawodniczek, którym z radości zakręciły się "łzy szczęścia".

W meczu chłopców spotkały się reprezentacje 10 LO Królowej Jadwigi i 49 LO im. J. W. Goethe.

Po meczach eliminacyjnych wydawało się, że faworytem będą Mistrzowie sprzed 2 lat, zawodnicy "Królówki", jednak zawodnicy z 49 LO pokazali już w meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych, że mierzą bardzo wysoko. Olbrzymią wolą walki, dynamiką i zdecydowaniem przy siatce zawodnicy Goetego potwierdzili aspiracje do złotego medalu. Mimo kilkunastu błędów serwisowych, byli pełni chęci do gry i agresywni w ataku przy siatce.

Zawodnikom "Królówki"  tym razem zabrakło przede wszystkim wiary w sukces. Ostatecznie po wygraniu 2 setów i całego meczu 2-0 gracze 49 LO schodzili z parkietu w euforii i glorii Zwycięzców.

Zwyciężczyniom i zwycięzcom siatkarskich zmagań oraz ich nauczycielom – trenerom burmistrz dzielnicy Rafał Miastowski wraz z osobami towarzyszącymi życzył dalszych sukcesów w rywalizacji warszawskiej. Trzem najlepszym drużynom wśród dziewcząt i chłopców wręczono pamiątkowe puchary i medale.

Zespoły z "Królówki" okazały się najlepsze w rywalizacji szkół bo zdobyły 2 medale (złoty i srebrny) co nie udało się żadnej innej ze szkół.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.