Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

13°
4°

Mistrz precyzji

21-02-2018 21:51 | Autor: Maria Kuduk
Do 7 marca w Galerii Ucznia DK SMB "Imielin" można oglądać prace Janusza Skolimowskiego, inżyniera informatyki zajmującego sie tłumaczeniami technicznymi.

Od połowy 2016 roku rysuje i maluje, a swój talent szlifuje na zajęciach plastycnych w Klubie A4 SMB Imielin oraz w Fundacji "Kluboteka Dojrzałego Człowieka" na Ursynowie. Jest osobą niezwykle twórczą i pełną pasji artystycznej. Jest to jego pierwsza wystawa indywidualna, na której prezentuje około 40 rysunków wykonanych kolorowym grafitem i akwareli .Twórczość pana Janusza oscyluje wokół form architektury, pejzażu. Wszędzie rysunek oparty jest na realizmie, często jednak autor tworzy wokół tematu historie i wtapia w nie własne wizje. Inspiracją są zdjęcia robione podczas podróży. Część prac powstała w plenerze. Podstawą jest niezwykle precyzyjny, perfekcyjny rysunek. Preferowane techniki to z suchych:ołówek, kolorowy grafit, pastel, a z mokrych – akwarela i tusz. Wystawę sfinansowano przy współudziale Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-20.00.

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.