Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

23°
18°

Mistrz precyzji

21-02-2018 21:51 | Autor: Maria Kuduk
Do 7 marca w Galerii Ucznia DK SMB "Imielin" można oglądać prace Janusza Skolimowskiego, inżyniera informatyki zajmującego sie tłumaczeniami technicznymi.

Od połowy 2016 roku rysuje i maluje, a swój talent szlifuje na zajęciach plastycnych w Klubie A4 SMB Imielin oraz w Fundacji "Kluboteka Dojrzałego Człowieka" na Ursynowie. Jest osobą niezwykle twórczą i pełną pasji artystycznej. Jest to jego pierwsza wystawa indywidualna, na której prezentuje około 40 rysunków wykonanych kolorowym grafitem i akwareli .Twórczość pana Janusza oscyluje wokół form architektury, pejzażu. Wszędzie rysunek oparty jest na realizmie, często jednak autor tworzy wokół tematu historie i wtapia w nie własne wizje. Inspiracją są zdjęcia robione podczas podróży. Część prac powstała w plenerze. Podstawą jest niezwykle precyzyjny, perfekcyjny rysunek. Preferowane techniki to z suchych:ołówek, kolorowy grafit, pastel, a z mokrych – akwarela i tusz. Wystawę sfinansowano przy współudziale Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-20.00.

Wróć

Inne artykuły

Zamiast sprzątać kradli przesyłki Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży zawartości przesyłek pocztowych. Jak wynikało z policyjnych ustaleń byli oni zatrudnieni jako serwis sprzątający w firmie zajmującej się sortowaniem paczek.
Coraz młodsi pasażerowie metra Za nami czternasta edycja badania ankietowego Metra Warszawskiego przeprowadzonego wśród pasażerów. Sprawdzano przede wszystkim poziom zadowolenia, ale także zbierano podstawowe dane statystyczne. Respondenci po raz kolejny pozytywnie ocenili jakość świadczonych usług. Okazuje się też, że pasażerowie metra… odmłodnieli.
Ekrany nie muszą psuć krajobrazu Prezentując Państwu ostatni artykuł dotyczący hałasu, dobiegającego z Puławskiej oraz Dolinki Służewieckiej, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tyle wiadomości w sprawie montażu przy nich ekranów akustycznych. Państwa pozytywny odzew wobec tego pomysłu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!
Ponad 30 mln zł dla Warszawy Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne całą dobę, 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę. Ponadto miasto wybuduje parking „Parkuj i Jedź”, a wybrane budynki komunalne przejdą rewitalizację. Łączna wartość wsparcia ze środków UE to ponad 30 mln zł.