Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-13°

Mistrz precyzji

21-02-2018 21:51 | Autor: Maria Kuduk
Do 7 marca w Galerii Ucznia DK SMB "Imielin" można oglądać prace Janusza Skolimowskiego, inżyniera informatyki zajmującego sie tłumaczeniami technicznymi.

Od połowy 2016 roku rysuje i maluje, a swój talent szlifuje na zajęciach plastycnych w Klubie A4 SMB Imielin oraz w Fundacji "Kluboteka Dojrzałego Człowieka" na Ursynowie. Jest osobą niezwykle twórczą i pełną pasji artystycznej. Jest to jego pierwsza wystawa indywidualna, na której prezentuje około 40 rysunków wykonanych kolorowym grafitem i akwareli .Twórczość pana Janusza oscyluje wokół form architektury, pejzażu. Wszędzie rysunek oparty jest na realizmie, często jednak autor tworzy wokół tematu historie i wtapia w nie własne wizje. Inspiracją są zdjęcia robione podczas podróży. Część prac powstała w plenerze. Podstawą jest niezwykle precyzyjny, perfekcyjny rysunek. Preferowane techniki to z suchych:ołówek, kolorowy grafit, pastel, a z mokrych – akwarela i tusz. Wystawę sfinansowano przy współudziale Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-20.00.

Wróć

Inne artykuły

Kulturalne przedwiośnie na Ursynowie Już po raz trzeci urząd dzielnicy zorganizował Ursynowski Kalejdoskop Teatralny – swoisty przegląd spektakli dla dzieci i dorosłych. Pomysł przeglądu teatralnego bardzo przypadł do gustu mieszkańcom, jak co roku zainteresowanie bezpłatnymi kartami wstępu dystrybuowanymi przez urząd przewyższa pojemność sal, także tej największej, w Multikinie, w której odbyły się aż trzy przedstawienia.
Rekordowe wykonanie budżetu! Rozmawiamy z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.
Jakie są efekty samowładztwa stołecznego ratusza Ostatnia sesja ursynowskiego samorządu była klasycznym przykładem kompletnego niezrozumienia przez mieszkańców kompetencji i możliwości rad dzielnic w mieście stołecznym Warszawa. Przez kilka godzin toczono jałową dyskusję, która nie przyniesie żadnych efektów.
XLV sesja Rady Dzielnicy Ursynów To była bardzo pracowita sesja, trwająca blisko siedem godzin. Wykonanie budżetu za rok 2017, sprawy planów zagospodarowania przestrzennego, m. in. Kabat oraz północnej części osiedla Stokłosy, przyjęcia Strategii Warszawa 2030, program "Aktywny sześciolatek w I-szej klasie" i zmiany budżetowe Dzielnicy na 2018 r. były głównymi – spośród łącznie 11 punktów merytorycznych – tematami posiedzenia i dyskusji radnych, do której włączali się licznie przybyli mieszkańcy.