Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Miłośnik klocków...

13-07-2020 14:56 | Autor: pol
Ursynowscy kryminalni zatrzymali 43-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z wielobranżowych dyskontów. Mężczyzna będący pasjonatem klocków lego chciał wynieść kilka zestawów ze sklepu. Na takie zakupy nie zgodził się pracownik ochrony, który stanął na drodze nieuczciwemu klientowi. Funkcjonariusze wiedzieli, że podejrzany jest dodatkowo poszukiwany listem gończym.

Po zebraniu informacji na temat okoliczności kradzieży rozbójniczej oraz rysopisu i sposobu działania podejrzanego policjanci ustalili, że przestępstwa najprawdopodobniej dopuścił się 43-latek, który chwilowo zamieszkuje w wynajętym pokoju na jednym z osiedli Ursynowa. Kryminalni złożyli mu wizytę o 6:00 rano. Mieli stuprocentową pewność, że mężczyzna przebywa w tym właśnie mieszkaniu. Ten jednak wahał się z otworzeniem drzwi, mimo wezwania funkcjonariuszy do wpuszczenia ich do środka.

W związku z tym, że policyjne polecenia nie skutkowały, a wewnątrz przebywała osoba podejrzana o przestępstwo i poszukiwana listem gończym, policjanci poprosili o pomoc strażaków, którzy bardzo szybko pojawili się na miejscu ze sprzętem do pokonywania przeszkód. Kiedy funkcjonariusze uruchomili sprzęt z zamiarem siłowego otworzenia drzwi, 43-latek zreflektował się i sam je otworzył. Nie był zadowolony z wizyty kryminalnych, w kajdankach powędrował do radiowozu, a następnie do policyjnego aresztu.

Po drodze twierdził, że nie zamarza się przyznać do przestępstwa i nic nie powie. W trakcie kolejnych godzin usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, za którą może spędzić nawet 12 lat w wiezieniu. Po wykonaniu czynności z jego udziałem zgodnie z dyspozycją sądy został przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe tygodnie za występek z przeszłości.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA