Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Mikołajkowe atrakcje – co będzie działo się w Dzielnicy Ursynów

05-12-2018 22:38 | Autor: red.
.

6 grudnia  - choinka i iluminacje

W czwartek, w Mikołajki, oficjalnie rozpoczniemy   okres oczekiwania na te jedyne w roku Święta. Aby podkreślić ten moment i nadać mu odpowiednią oprawę, przy urzędzie od strony al. KEN rozbłyśnie wielka, jedenastometrowa oświetlona diodami LED choinka. Również tego dnia gwiazdami rozbłyśnie wieża naszego ratusza i ściana od strony ulicy Gandhi. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.45 przed budynek urzędu.

Świeć blaskiem z odblaskiem” po raz trzeci

W czwartek 6 grudnia na parterze Ursynowskiego Ratusza będzie można zdjąć  sobie odblask z miejskiej choinki. Od 3 do 7 grudnia w wielu miejscach Stolicy staną świąteczne drzewka, udekorowane odblaskowymi paskami, brelokami i zawieszkami. To już trzeci rok akcji Straży Miejskiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Strażnicy miejscy i leśnicy ustawią w tym roku łącznie ponad 30 choinek. Po zakończeniu akcji drzewka trafią do domów dziecka, placówek pomocowych i innych osób potrzebujących. Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” ma charakter informacyjno-profilaktyczny. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych, poprzez uświadamianie i zapobieganie problemowi ich słabej widoczności. Pieszy jest najmniej chronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Często udział w takim wypadku kończy się dla niego tragicznie.

Ursynowskie Mikołajki na lodzie

W sobotę 8 grudnia, od godziny 8:00 do 18:00 na lodowisku „Figlowisku” tuż obok stacji metra „Imielin”, odbędzie się tradycyjna impreza „Ursynowskie Mikołajki na lodzie”. Wszyscy chętni będą mogli przyjść i pojeździć na łyżwach – wstęp jest wolny dla wszystkich, a wypożyczenie łyżew będzie bezpłatne  dla dzieci i młodzieży (500 par). Od godziny 12.00 prowadzone będą przeróżne gry i zabawy dla łyżwiarzy w każdym wieku i dla całych rodzin. Atrakcyjne upominki czekają na nowych właścicieli! Na lodzie pojawi się także Święty Mikołaj wraz z pomocnikami oraz misiem „Ursynkiem”. Ursynowskie „Mikołajki na lodzie” to wspaniała okazja do rozpoczęcia przygody z jazdą na lodzie lub podszlifowania swych umiejętności – a wszystko to za darmo! Serdecznie zapraszamy.

Ursynowskie Mikołajki 2018 z LEGO

Urząd Dzielnicy Ursynów po raz drugi zaprasza na Ursynowskie Mikołajki z klockami LEGO. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia 2018 r. (niedziela) w godzinach 11.00-16.00 w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Zapraszamy najmłodszych mieszkańców Ursynowa na maraton zabawy z klockami LEGO. Trzy wielkie ciężarówki przywiozą ponad milion klocków, z których powstanie wiele stanowisk do budowy i zabawy   dla starszych dzieci i maluchów. Na pierwsze 1500 dzieci czekają upominki. Swoich sił będzie można spróbować również w najnowszych   grach na konsoli oraz w grach sportowych. Dla pierwszych Wstęp wolny.

Zagroda św. Mikołaja z reniferami

Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza do zagrody św. Mikołaja z reniferami. Dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie z reniferami. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia w godzinach 11.00-18.00 na terenie przed Urzędem.

Wróć

Inne artykuły

Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.
Senatorowie po stronie lotniska, a nie mieszkańców W dniu 12 lutego br., podczas posiedzenia komisji w Senacie RP, przyjęto skrajnie niekorzystne dla mieszkańców Ursynowa regulacje do projektu zmiany ustawy prawo ochrony środowiska. Zaaprobowane przez senatorów zmiany pogrzebią, wspierane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, wieloletnie starania mieszkańców znacznej części Ursynowa (ale także Włoch, Ursusa, czy gmin ościennych) o otrzymanie od Portów Lotniczych rekompensat za uciążliwości, których doświadczają na co dzień, w tym środków koniecznych na zabezpieczenie domów i mieszkań przed hałasem.