Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

13°
4°

Mikołaj na Ursynowie

13-12-2017 22:47 | Autor: red.
W sobotę na Mikołajki zaprosił DOK Ursynów, czyli nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul Kajakowej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych a ich dobrą zabawę dbali animatorzy oraz magik. Mikołaj odwiedził także Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) przy ul. Kłobuckiej 14.

Były oczywiście prezenty i świąteczne zabawy. Jednak największa impreza mikołajkowa odbyła się w niedzielę. Święty Mikołaj kolejny raz zawitał do Areny Ursynów, gdzie odbyły się zorganizowane przez urząd dzielnicy Ursynowskie Mikołajki. Pierwszy raz w historii były to Mikołajki z klockami LEGO. Na najmłodszych czekały: stanowiska do budowy z klocków LEGO i figurami 3D, spotkanie i zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Dla kilku tysięcy małych konstruktorów i ich rodziców był to wyjątkowy dzień pełen niecodziennych wrażeń – w końcu – w jednym miejscu zgromadzono tyle klocków, ile mieści się w czterech ciężarówkach!

Organizatorzy zapewnili także paczki dla dzieci oraz nagrody w kilkunastu zorganizowanych konkursach. Szczególnie najmłodsi wychodzili z tej imprezy bardzo zadowoleni. Dopełnieniem świątecznych wydarzeń była obecność Mikołaja podczas śpiewania kolęd w czasie tegorocznej, czwartej już Parady Świątecznej, zorganizowanej także w niedzielę przez ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne im. Św. Krzysztofa.

Celebrowanie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wraz z podopiecznymi fundacji okazało się wspaniałą alternatywą dla spędzenia tego zimnego, niedzielnego wieczoru w domach przed telewizorami. Pod Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Pileckiego, skąd ruszyli uczestnicy tegorocznej Parady, do pracowników i wolontariuszy Hospicjum dołączyła młodzież, rodziny z dziećmi, emeryci… Nie zabrakło także reprezentantów Ursynowskiego Chóru Iuvenis. Wspólne śpiewanie przebiegło w wyjątkowej, świątecznej atmosferze a w programie znalazło się także ubieranie choinki i sesje zdjęciowe ze św. Mikołajem.

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.