Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
17°

Mikołaj na Ursynowie

13-12-2017 22:47 | Autor: red.
W sobotę na Mikołajki zaprosił DOK Ursynów, czyli nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul Kajakowej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych a ich dobrą zabawę dbali animatorzy oraz magik. Mikołaj odwiedził także Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) przy ul. Kłobuckiej 14.

Były oczywiście prezenty i świąteczne zabawy. Jednak największa impreza mikołajkowa odbyła się w niedzielę. Święty Mikołaj kolejny raz zawitał do Areny Ursynów, gdzie odbyły się zorganizowane przez urząd dzielnicy Ursynowskie Mikołajki. Pierwszy raz w historii były to Mikołajki z klockami LEGO. Na najmłodszych czekały: stanowiska do budowy z klocków LEGO i figurami 3D, spotkanie i zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Dla kilku tysięcy małych konstruktorów i ich rodziców był to wyjątkowy dzień pełen niecodziennych wrażeń – w końcu – w jednym miejscu zgromadzono tyle klocków, ile mieści się w czterech ciężarówkach!

Organizatorzy zapewnili także paczki dla dzieci oraz nagrody w kilkunastu zorganizowanych konkursach. Szczególnie najmłodsi wychodzili z tej imprezy bardzo zadowoleni. Dopełnieniem świątecznych wydarzeń była obecność Mikołaja podczas śpiewania kolęd w czasie tegorocznej, czwartej już Parady Świątecznej, zorganizowanej także w niedzielę przez ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne im. Św. Krzysztofa.

Celebrowanie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wraz z podopiecznymi fundacji okazało się wspaniałą alternatywą dla spędzenia tego zimnego, niedzielnego wieczoru w domach przed telewizorami. Pod Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Pileckiego, skąd ruszyli uczestnicy tegorocznej Parady, do pracowników i wolontariuszy Hospicjum dołączyła młodzież, rodziny z dziećmi, emeryci… Nie zabrakło także reprezentantów Ursynowskiego Chóru Iuvenis. Wspólne śpiewanie przebiegło w wyjątkowej, świątecznej atmosferze a w programie znalazło się także ubieranie choinki i sesje zdjęciowe ze św. Mikołajem.

Wróć

Inne artykuły

Żebyśmy nie wylecieli z zakrętu na zbity pysk... Rozmawiamy z Andrzejem Celińskim z Ursynowa, kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
O SOLE MIO czyli „Muzycznego Lata na Ursynowie” ciąg dalszy W niedzielę (15.07) o godz. 19.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na drugi koncert w ramach tegorocznego „Muzycznego Lata na Ursynowie”.  Plenerowe widowisko koncertowe O SOLE MIO będzie miał miejsce obok Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 – wstęp wolny.
Czy neon „Ursynów” znowu zaświeci? Zakończono prace związane z renowacją legendarnego w naszej dzielnicy neonu „Ursynów”, znajdującego się na Megasamie. Jest to prawdopodobnie najstarszy szeroko znany sklep Ursynowa Północnego. Konstrukcja, choć dalej pozbawiona lamp, odzyskała kolor – została w ostatnim tygodniu odmalowana w ramach całościowej renowacji marketu.
Jak postępować z dzikami Wywiad z zastępcą burmistrza Ursynowa Piotrem Zalewskim.