Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-2°
-6°

Mikołaj na Ursynowie

13-12-2017 22:47 | Autor: red.
W sobotę na Mikołajki zaprosił DOK Ursynów, czyli nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul Kajakowej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych a ich dobrą zabawę dbali animatorzy oraz magik. Mikołaj odwiedził także Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) przy ul. Kłobuckiej 14.

Były oczywiście prezenty i świąteczne zabawy. Jednak największa impreza mikołajkowa odbyła się w niedzielę. Święty Mikołaj kolejny raz zawitał do Areny Ursynów, gdzie odbyły się zorganizowane przez urząd dzielnicy Ursynowskie Mikołajki. Pierwszy raz w historii były to Mikołajki z klockami LEGO. Na najmłodszych czekały: stanowiska do budowy z klocków LEGO i figurami 3D, spotkanie i zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Dla kilku tysięcy małych konstruktorów i ich rodziców był to wyjątkowy dzień pełen niecodziennych wrażeń – w końcu – w jednym miejscu zgromadzono tyle klocków, ile mieści się w czterech ciężarówkach!

Organizatorzy zapewnili także paczki dla dzieci oraz nagrody w kilkunastu zorganizowanych konkursach. Szczególnie najmłodsi wychodzili z tej imprezy bardzo zadowoleni. Dopełnieniem świątecznych wydarzeń była obecność Mikołaja podczas śpiewania kolęd w czasie tegorocznej, czwartej już Parady Świątecznej, zorganizowanej także w niedzielę przez ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne im. Św. Krzysztofa.

Celebrowanie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wraz z podopiecznymi fundacji okazało się wspaniałą alternatywą dla spędzenia tego zimnego, niedzielnego wieczoru w domach przed telewizorami. Pod Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Pileckiego, skąd ruszyli uczestnicy tegorocznej Parady, do pracowników i wolontariuszy Hospicjum dołączyła młodzież, rodziny z dziećmi, emeryci… Nie zabrakło także reprezentantów Ursynowskiego Chóru Iuvenis. Wspólne śpiewanie przebiegło w wyjątkowej, świątecznej atmosferze a w programie znalazło się także ubieranie choinki i sesje zdjęciowe ze św. Mikołajem.

Wróć

Inne artykuły

POW tak, ale tylko z filtrami Warszawski samorząd chce, aby powietrze wyrzucane z tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie było oczyszczane. O taką zmianę decyzji wojewody mazowieckiego władze miasta apelują do ministra infrastruktury.
Poznański desant w Warszawie Z Zofią Sułek-Borzyszkowską o jej ursynowskim 40-leciu i nie tylko o tym...
Ulica Surowieckiego doświetlona Miło jest widzieć, gdy Ursynów zmienia się na lepsze i zmiany te dotyczą naszej własnej, najbliższej okolicy. W ostatnich dniach na ulicy Surowieckiego zaszła poważna jakościowa zmiana. Stare oraz kruszące się latarnie, wykonane z betonu i pochodzące pewnie jeszcze z początków Ursynowa, zostały zastąpione nowym oświetleniem.
W 2018 – bogaty program sportowy Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Antonim Pomianowskim.