Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

20°
10°

Mikołaj na Ursynowie

13-12-2017 22:47 | Autor: red.
W sobotę na Mikołajki zaprosił DOK Ursynów, czyli nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul Kajakowej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych a ich dobrą zabawę dbali animatorzy oraz magik. Mikołaj odwiedził także Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) przy ul. Kłobuckiej 14.

Były oczywiście prezenty i świąteczne zabawy. Jednak największa impreza mikołajkowa odbyła się w niedzielę. Święty Mikołaj kolejny raz zawitał do Areny Ursynów, gdzie odbyły się zorganizowane przez urząd dzielnicy Ursynowskie Mikołajki. Pierwszy raz w historii były to Mikołajki z klockami LEGO. Na najmłodszych czekały: stanowiska do budowy z klocków LEGO i figurami 3D, spotkanie i zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Dla kilku tysięcy małych konstruktorów i ich rodziców był to wyjątkowy dzień pełen niecodziennych wrażeń – w końcu – w jednym miejscu zgromadzono tyle klocków, ile mieści się w czterech ciężarówkach!

Organizatorzy zapewnili także paczki dla dzieci oraz nagrody w kilkunastu zorganizowanych konkursach. Szczególnie najmłodsi wychodzili z tej imprezy bardzo zadowoleni. Dopełnieniem świątecznych wydarzeń była obecność Mikołaja podczas śpiewania kolęd w czasie tegorocznej, czwartej już Parady Świątecznej, zorganizowanej także w niedzielę przez ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne im. Św. Krzysztofa.

Celebrowanie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wraz z podopiecznymi fundacji okazało się wspaniałą alternatywą dla spędzenia tego zimnego, niedzielnego wieczoru w domach przed telewizorami. Pod Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Pileckiego, skąd ruszyli uczestnicy tegorocznej Parady, do pracowników i wolontariuszy Hospicjum dołączyła młodzież, rodziny z dziećmi, emeryci… Nie zabrakło także reprezentantów Ursynowskiego Chóru Iuvenis. Wspólne śpiewanie przebiegło w wyjątkowej, świątecznej atmosferze a w programie znalazło się także ubieranie choinki i sesje zdjęciowe ze św. Mikołajem.

Wróć

Inne artykuły

Okradli kioski na 65 tysięcy złotych Trzej 18-latkowie i 23-letni Krystian Z. usłyszeli zarzuty czterech włamań do kiosków. Podejrzani nie zadowalali się drobiazgami, które z reguły znajdują się w asortymencie kiosków. Jednorazowo brali papierosy za kilkadziesiąt tysięcy i sprzedawali za połowę ceny.
Modernizacja Beli Bartoka Kolejna arteria na Ursynowie jest modernizowana. Na ul. Beli Bartoka już pojawiły się wysepki, które ułatwią bezpieczne przejście przez jezdnię.
Będą gorące Dni Ursynowa! Łukasz Ciołko, zastępca burmistrza Ursynowa:wystąpią Kult, Ira, Cleo, Afromental, Mesajah, Lao Che...
„Żonkilowe żniwa” W poniedziałek, 16 kwietnia, wychowankowie przedszkola nr 52 oraz studenci SGGW wraz z burmistrzem Dzielnicy Robertem Kempą i zastępcą burmistrza Łukaszem Ciołko ścinali żonkile zasadzone w zeszłym roku przed siedzibą Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w ramach akcji Pola Nadziei.