Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
0°

Mieszkańcy Ursynowa przeciwko zmianie nazw ulic!

29-11-2017 21:51 | Autor: red.
Z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Ursynów, w dniach 20 – 24 listopada br. w czterech spółdzielniach mieszkaniowych na terenie Ursynowa mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię na temat zmian nazw ulic. Opinia ursynowian jest jednoznaczna – 1050 mieszkańców (ponad 98% ) czterech ulic Ursynowa jest przeciwnych zmianie nazwy ulic przy których mieszkają, tylko 20 osób opowiada się za tą zmianą.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Urząd Dzielnicy Ursynów „zebrane opinie jednoznacznie wskazują, że mieszkańcy są w znakomitej większości przeciwni wprowadzanej zmianie. Podpisane petycje zostaną przekazane do Wojewody Mazowieckiego z prośbą o zmianę decyzji i uwzględnienie woli przeważającej liczby mieszkańców czterech ursynowskich ulic, która jest jednoznaczna i wskazuje, że ponad 98% osób jest przeciw narzuconej zmianie”.

Przypominamy, że zarządzeniem zastępczym wojewody mazowieckiego z dnia 10 listopada 2017 roku nazwy czterech ursynowskich ulic: Związku Walki Młodych, Wasilkowskiego, Służby Polsce i Kulczyńskiego zostały zmienione. Rada m. st Warszawy zdecydowała o zaskarżeniu do Sądu Administracyjnego zmiany 47 nazw warszawskich ulic dokonanej przez wojewodę mazowieckiego na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej.

– To bardzo jednoznaczny i mądry głos mieszkańców naszego bloku, którzy nie chcą płacić za polityczne decyzje własnym czasem i pieniędzmi. Chciałbym, aby wojewoda mazowiecki prowadził z nami dialog – wskazał mieszkaniec osiedla przy dawnej ul. Związku Walki Młodych

Wróć

Inne artykuły

Nagrody w konkursie fotograficznym rozdane! 6 grudnia w ursynowskim Ratuszu ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Ursynów w obiektywie mieszkańców”, w tym wyniki głosowania internetowego portalu społecznościowym Facebook.
Dziś Ursynów, jutro - Polska Łukasz Ciołko o obchodach 40-lecia.
Mikołaj na Ursynowie W sobotę na Mikołajki zaprosił DOK Ursynów, czyli nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul Kajakowej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych a ich dobrą zabawę dbali animatorzy oraz magik. Mikołaj odwiedził także Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) przy ul. Kłobuckiej 14.
Już w niedzielę Mesjasz na Ursynowie Rozmawiamy z wybitną śpiewaczką Aleksandrą Klimczak.