Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

3°
-4°

Mieszkańcy Ursynowa przeciwko zmianie nazw ulic!

29-11-2017 21:51 | Autor: red.
Z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Ursynów, w dniach 20 – 24 listopada br. w czterech spółdzielniach mieszkaniowych na terenie Ursynowa mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię na temat zmian nazw ulic. Opinia ursynowian jest jednoznaczna – 1050 mieszkańców (ponad 98% ) czterech ulic Ursynowa jest przeciwnych zmianie nazwy ulic przy których mieszkają, tylko 20 osób opowiada się za tą zmianą.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Urząd Dzielnicy Ursynów „zebrane opinie jednoznacznie wskazują, że mieszkańcy są w znakomitej większości przeciwni wprowadzanej zmianie. Podpisane petycje zostaną przekazane do Wojewody Mazowieckiego z prośbą o zmianę decyzji i uwzględnienie woli przeważającej liczby mieszkańców czterech ursynowskich ulic, która jest jednoznaczna i wskazuje, że ponad 98% osób jest przeciw narzuconej zmianie”.

Przypominamy, że zarządzeniem zastępczym wojewody mazowieckiego z dnia 10 listopada 2017 roku nazwy czterech ursynowskich ulic: Związku Walki Młodych, Wasilkowskiego, Służby Polsce i Kulczyńskiego zostały zmienione. Rada m. st Warszawy zdecydowała o zaskarżeniu do Sądu Administracyjnego zmiany 47 nazw warszawskich ulic dokonanej przez wojewodę mazowieckiego na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej.

– To bardzo jednoznaczny i mądry głos mieszkańców naszego bloku, którzy nie chcą płacić za polityczne decyzje własnym czasem i pieniędzmi. Chciałbym, aby wojewoda mazowiecki prowadził z nami dialog – wskazał mieszkaniec osiedla przy dawnej ul. Związku Walki Młodych

Wróć

Inne artykuły

Fałszywy policjant z Ursynowa zatrzymany Policjanci z Ursynowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Pokrzywdzona przez kilka dni w różnych miejscach przekazała 22-latkowi pieniądze oraz biżuterię o łącznej wartości 100 000 złotych. Kobieta była przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji. Za to przestępstwo Sebastianowi S. grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
Taksówki pod kontrolą Przez cały 2017 rok miasto wraz ze służbami kontrolnymi prowadziło kontrole podmiotów wykonujących transport drogowy osób. Wszystko po to, by mieszkańcy Warszawy oraz turyści mogli podróżować bezpiecznie i w odpowiednich warunkach.
XLIV Sesja Rady Dzielnicy Ursynów Zgodnie z przewidywaniami, oczekiwana z niecierpliwością ze względu na tematykę sesja, zgromadziła bardzo wielu mieszkańców.
Moc atrakcji kulturalnych w 2018 Wywiad z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko.