Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

21°
8°

Mieszkańcy Ursynowa przeciwko zmianie nazw ulic!

29-11-2017 21:51 | Autor: red.
Z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Ursynów, w dniach 20 – 24 listopada br. w czterech spółdzielniach mieszkaniowych na terenie Ursynowa mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię na temat zmian nazw ulic. Opinia ursynowian jest jednoznaczna – 1050 mieszkańców (ponad 98% ) czterech ulic Ursynowa jest przeciwnych zmianie nazwy ulic przy których mieszkają, tylko 20 osób opowiada się za tą zmianą.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Urząd Dzielnicy Ursynów „zebrane opinie jednoznacznie wskazują, że mieszkańcy są w znakomitej większości przeciwni wprowadzanej zmianie. Podpisane petycje zostaną przekazane do Wojewody Mazowieckiego z prośbą o zmianę decyzji i uwzględnienie woli przeważającej liczby mieszkańców czterech ursynowskich ulic, która jest jednoznaczna i wskazuje, że ponad 98% osób jest przeciw narzuconej zmianie”.

Przypominamy, że zarządzeniem zastępczym wojewody mazowieckiego z dnia 10 listopada 2017 roku nazwy czterech ursynowskich ulic: Związku Walki Młodych, Wasilkowskiego, Służby Polsce i Kulczyńskiego zostały zmienione. Rada m. st Warszawy zdecydowała o zaskarżeniu do Sądu Administracyjnego zmiany 47 nazw warszawskich ulic dokonanej przez wojewodę mazowieckiego na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej.

– To bardzo jednoznaczny i mądry głos mieszkańców naszego bloku, którzy nie chcą płacić za polityczne decyzje własnym czasem i pieniędzmi. Chciałbym, aby wojewoda mazowiecki prowadził z nami dialog – wskazał mieszkaniec osiedla przy dawnej ul. Związku Walki Młodych

Wróć

Inne artykuły

Pasy rowerowe do wymiany! Minęły 2 lata od kiedy na Ursynowie utworzono na ul. Cynamonowej pierwsze pasy rowerowe. Ten eksperyment miał zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów i jednocześnie ograniczyć ruch samochodowy w dzielnicy. Po ostatniej zimie malowane na jezdni pasy niemal całkowicie się już zatarły, podobnie jak i korzyści, które miały nam ze sobą przynieść.
Czeka nas weekend wyjątkowych atrakcji! Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko.
Chcemy wydłużenia godzin pracy urzędu! Jako Otwarty Ursynów, uważamy, że obecna siatka godzinowa pracy Urzędu m. st. Warszawy (w tym oczywiście Urzędu Dzielnicy Ursynów) nie odpowiada oczekiwaniom mieszkańców.
Galeria Komiksu w DOK Ursynów Stworzenie stałej galerii komiksu, na pewno pierwszej na Mazowszu, ale też chyba pierwszej w Polsce, ma na celu popularyzację tego gatunku sztuki wśród wszystkich grup wiekowych, animowanie polskiego środowiska komiksowego, edukację i podnoszenie świadomości warsztatowej komiksu.