Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

Mieszkańcy Ursynowa przeciwko zmianie nazw ulic!

29-11-2017 21:51 | Autor: red.
Z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Ursynów, w dniach 20 – 24 listopada br. w czterech spółdzielniach mieszkaniowych na terenie Ursynowa mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię na temat zmian nazw ulic. Opinia ursynowian jest jednoznaczna – 1050 mieszkańców (ponad 98% ) czterech ulic Ursynowa jest przeciwnych zmianie nazwy ulic przy których mieszkają, tylko 20 osób opowiada się za tą zmianą.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Urząd Dzielnicy Ursynów „zebrane opinie jednoznacznie wskazują, że mieszkańcy są w znakomitej większości przeciwni wprowadzanej zmianie. Podpisane petycje zostaną przekazane do Wojewody Mazowieckiego z prośbą o zmianę decyzji i uwzględnienie woli przeważającej liczby mieszkańców czterech ursynowskich ulic, która jest jednoznaczna i wskazuje, że ponad 98% osób jest przeciw narzuconej zmianie”.

Przypominamy, że zarządzeniem zastępczym wojewody mazowieckiego z dnia 10 listopada 2017 roku nazwy czterech ursynowskich ulic: Związku Walki Młodych, Wasilkowskiego, Służby Polsce i Kulczyńskiego zostały zmienione. Rada m. st Warszawy zdecydowała o zaskarżeniu do Sądu Administracyjnego zmiany 47 nazw warszawskich ulic dokonanej przez wojewodę mazowieckiego na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej.

– To bardzo jednoznaczny i mądry głos mieszkańców naszego bloku, którzy nie chcą płacić za polityczne decyzje własnym czasem i pieniędzmi. Chciałbym, aby wojewoda mazowiecki prowadził z nami dialog – wskazał mieszkaniec osiedla przy dawnej ul. Związku Walki Młodych

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.