Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Metro pokonało Legię!

30-01-2019 21:48 | Autor: Daria Mikołajczak
Po niezwykle wyrównanym pięciosetowym meczu w derbach Warszawy Legia Warszawa musiała uznać wyższość gospodarzy z Ursynowa – KS Metro. Licznie zgromadzeni w hali przy ul. Dereniowej kibice byli świadkami bardzo zaciętego i emocjonującego starcia, w którym ostatecznie lepsi okazali si podopieczni Wojciecha Szczuckiego.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry punkt za punkt, jednak kilka nieskutecznych zagrań wprowadziło trochę nerwowości w szeregi Metra, przez co przyjezdnym udało się odskoczyć na pięć oczek. Po ataku Tomasza Belczyka było 5:10. Wtedy o przerwę poprosił trener Szczucki i we właściwy sposób wpłynął na swoich zawodników, ponieważ ci stopniowo zaczęli odrabiać straty. Paweł Mikołajczak mocne ataki zamienił na sprytne techniczne zagrania, co zaowocowało w końcu remisem po 16. Nikt jednak nie miał zamiaru poddać się bez walki. Wynik jeszcze przez chwilę delikatnie wskazywał na korzyść Legii –17:18, jednak wtedy na boisku pojawił się Bartek Stępień, którego skuteczne akcje bardzo pomogły gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa w tym secie. Nieco uśpieni podopieczni trenera Kołodziejczyka nie byli już w stanie odwrócić losów premierowej partii i zakończyli ją błędem własnym, przegrywając do 21.

Akcja drugiej odsłony przez długi czas rozgrywała się według niemalże identycznego scenariusza, jednak obie wersje różniły się zakończeniem. W ostatnich minutach siatkarze Metra aż czterokrotnie nadziali się na blok legionistów, co zdecydowało o końcowym rezultacie. Set zakończył świetnym atakiem Kacper Buczek – dając Legii wygraną 25:23.

Trzecia partia rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy, którzy po nieudanym ataku rywali mieli trzy oczka przewagi – 6:3. Goście jednak dość szybko odrobili straty, a dobre ataki Mariusza Godlewskiego pozwoliły im nawet wyjść na prowadzenie 12:9. Taki dystans utrzymywał się przez dłuższy czas, a swój koncert gry w ataku rozpoczął Buczek – zdecydowanie najskuteczniejszy zawodnik tego meczu, po stronie gości. Poziom widowiska obniżała nieco spora liczba błędów, które przydarzały się po obu stronach siatki – szczególnie w polu serwisowym. Emocji jednak w dalszym ciągu nie brakowało, czego dowodem była rozgrywana na przewagi końcówka seta. Po asie serwisowym Sprawki i bloku na Godlewskim gospodarze doprowadzili do remisu po 23. Po chwili mieli nawet piłkę setową, ale popełnili kilka błędów i kiedy sędzia w spornej sytuacji odgwizdała aut, musieli uznać wyższość rywali – 25:27.

Siatkarze Metra nie zamierzali poddać się bez walki, w związku z czym dzielnie stawiali czoła przeciwnikom, a wynik w czwartej partii oscylował wokół remisu aż do stanu 15:15. W kolejnych akcjach Godlewski dwukrotnie zaatakował w aut, z kolei Mikołajczak sprytnie kiwnął piłkę na kontrze i gospodarze objęli prowadzenie 20:16. Choć cztery oczka przewagi to naprawdę spora zaliczka, to nic w tym secie nie było jeszcze rozstrzygnięte – dwa skończone kontrataki Legii i po kilku minutach było już 21:20. Walka trwała w najlepsze, kiedy goście popełnili błąd dotknięcia siatki, dając tym samym rywalom piłkę setową – 24:21. Ci nie wykorzystali dwóch szans na zwycięstwo w tej partii, ale wtedy pomocną dłoń wyciągnęli do nich przeciwnicy, którzy pomylili się w polu serwisowym.

Tie-break miał być prawdziwą wojną nerwów, jednak przybici, a może zwyczajnie zmęczeni zawodnicy trenera Kołodziejczyka nie zdołali dotrzymać kroku gospodarzom, którzy już na starcie wypracowali pięć oczek przewagi. Podopieczni trenera Szczuckiego nie oddali już prowadzenia, a rywalizację zakończył atakiem z lewego skrzydła Dominik Zalewski – 15:9. KS Metro Warszawa wygrało tym samym całe spotkanie 3:2 i dopisało do swojego dorobku punktowego kolejne dwa punkty.

Wynik ten oraz rezultaty pozostałych spotkań dają pewność, że następna – a zarazem ostatnia – kolejka rundy zasadniczej nie zmieni układu pierwszej połowy tabeli, której przewodzi niepokonana drużyna BASu Białystok. Legia utrzyma pozycję wicelidera, a trzecie miejsce zajmą zawodnicy KS Metro, którzy kolejny mecz rozegrają również na własnej hali z sąsiadującymi z nimi w tabeli siatkarzami z Olsztyna.

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.