Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Maria Jolanta Batycka-Wąsik na powrót urzęduje

20-11-2019 22:18 | Autor: rk
Na stronie internetowej Urzędu Gminy Lesznowola ukazał się ważny komunikat:

„Szanowni Państwo, informujemy, iż prawomocnym postanowieniem Sądu w dniu 18 listopada 2019 roku uchylone zostało postanowienie Prokuratury o zawieszeniu Wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik w czynnościach służbowych.

Z wyrazami szacunku Mirosław Wilusz, zastępca wójta Gminy Lesznowola.”

Jak poinformował „Przegląd Piaseczyński”, podczas posiedzenia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa sędzia Ewa Bałan-Gonciarz zdecydowała o uchyleniu w całości zaskarżonego postanowienia o zakazie wykonywania czynności służbowych przez panią wójt, podkreślając, że nie istnieje obawa matactwa, wobec czego obowiązuje nadrzędna zasada domniemania niewinności.

W lipcu Maria Jolanta Batycka-Wąsik została zatrzymana przez agentów CBA pod zarzutem niezasadnego umarzania niektórym spółkom zobowiązań podatkowych i w związku z tym narażenia gminy na straty na poziomie co najmniej 2,5 mln złotych. Prokuratura wnioskowała o aresztowanie pani wójt, czemu sąd się zdecydowanie sprzeciwił, tak samo jak teraz sprzeciwił się zakazowi wykonywania przez nią czynności służbowych. Jak to w sprawach skarbowych bowiem bywa, nawet w identycznej sprawie urzędy różnie interpretują ciążące na kimś zobowiązania i nie można z góry przesądzić, że ktoś jest winny. Nic dziwnego, że przeciwko lipcowemu zatrzymaniu Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik zaprotestowało mnóstwo osób prywatnych, a także Związek Gmin Wiejskich RP.

W następstwie postanowienia sądu z 18 listopada pani wójt wznowiła już wykonywanie obowiązków służbowych, w czym zastępowała ją dotychczas wicewójt Iwona Pajewska-Iszczyńska. W okresie przerwy w urzędowania Maria Jolanta Batycka-Wąsik nie pobierała wynagrodzenia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA