Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

MAL już działa!!

20-06-2018 22:39 | Autor: Marzena Zientara
W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.

W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni goście, wśród których znaleźli się burmistrz Robert Kempa oraz zastępca burmistrza Łukasz Ciołko, przedstawiciele Centrum Komunikacji Społecznej oraz radni dzielnicy Ursynów.

Na wszystkich czekało wiele atrakcji, takich jak przejażdżki na kucykach, wata cukrowa, malowanie buziek, pokaz wielkich baniek mydlanych, animacje i zabawy sportowe. Dzieci z Przedszkola nr 79 i ze Szkoły Podstawowej nr 96 uświetniły uroczystość pięknymi występami wokalnymi. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Ursynowa Robert Kempa z pomocą małych mieszkańców Zielonego Ursynowa. Zgromadzeni goście zostali poczęstowani pysznym tortem. Miejsce Aktywności Lokalnej, które działa na Zielonym Ursynowie od minionej soboty, to przestrzeń sąsiedzka przeznaczona na różne inicjatywy sąsiedzkie.

MAL serdecznie zaprasza małych mieszkańców Ursynowa wraz z rodzicami do korzystania z tego miejsca i do aktywnego włączenia się w tworzenie harmonogramu różnych aktywności sąsiedzkich.

O tym, co się odbywa w MAL na Kajakowej, można dowiedzieć się dzwoniąc pod nr telefonu: 22 125-56-07 lub na stronie na Facebooku: MAL Kajakowa 12b.

Wróć

Inne artykuły

Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.
Senatorowie po stronie lotniska, a nie mieszkańców W dniu 12 lutego br., podczas posiedzenia komisji w Senacie RP, przyjęto skrajnie niekorzystne dla mieszkańców Ursynowa regulacje do projektu zmiany ustawy prawo ochrony środowiska. Zaaprobowane przez senatorów zmiany pogrzebią, wspierane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, wieloletnie starania mieszkańców znacznej części Ursynowa (ale także Włoch, Ursusa, czy gmin ościennych) o otrzymanie od Portów Lotniczych rekompensat za uciążliwości, których doświadczają na co dzień, w tym środków koniecznych na zabezpieczenie domów i mieszkań przed hałasem.