Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

MAL już działa!!

20-06-2018 22:39 | Autor: Marzena Zientara
W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.

W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni goście, wśród których znaleźli się burmistrz Robert Kempa oraz zastępca burmistrza Łukasz Ciołko, przedstawiciele Centrum Komunikacji Społecznej oraz radni dzielnicy Ursynów.

Na wszystkich czekało wiele atrakcji, takich jak przejażdżki na kucykach, wata cukrowa, malowanie buziek, pokaz wielkich baniek mydlanych, animacje i zabawy sportowe. Dzieci z Przedszkola nr 79 i ze Szkoły Podstawowej nr 96 uświetniły uroczystość pięknymi występami wokalnymi. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Ursynowa Robert Kempa z pomocą małych mieszkańców Zielonego Ursynowa. Zgromadzeni goście zostali poczęstowani pysznym tortem. Miejsce Aktywności Lokalnej, które działa na Zielonym Ursynowie od minionej soboty, to przestrzeń sąsiedzka przeznaczona na różne inicjatywy sąsiedzkie.

MAL serdecznie zaprasza małych mieszkańców Ursynowa wraz z rodzicami do korzystania z tego miejsca i do aktywnego włączenia się w tworzenie harmonogramu różnych aktywności sąsiedzkich.

O tym, co się odbywa w MAL na Kajakowej, można dowiedzieć się dzwoniąc pod nr telefonu: 22 125-56-07 lub na stronie na Facebooku: MAL Kajakowa 12b.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.