Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

28°
19°

MAL już działa!!

20-06-2018 22:39 | Autor: Marzena Zientara
W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.

W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni goście, wśród których znaleźli się burmistrz Robert Kempa oraz zastępca burmistrza Łukasz Ciołko, przedstawiciele Centrum Komunikacji Społecznej oraz radni dzielnicy Ursynów.

Na wszystkich czekało wiele atrakcji, takich jak przejażdżki na kucykach, wata cukrowa, malowanie buziek, pokaz wielkich baniek mydlanych, animacje i zabawy sportowe. Dzieci z Przedszkola nr 79 i ze Szkoły Podstawowej nr 96 uświetniły uroczystość pięknymi występami wokalnymi. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Ursynowa Robert Kempa z pomocą małych mieszkańców Zielonego Ursynowa. Zgromadzeni goście zostali poczęstowani pysznym tortem. Miejsce Aktywności Lokalnej, które działa na Zielonym Ursynowie od minionej soboty, to przestrzeń sąsiedzka przeznaczona na różne inicjatywy sąsiedzkie.

MAL serdecznie zaprasza małych mieszkańców Ursynowa wraz z rodzicami do korzystania z tego miejsca i do aktywnego włączenia się w tworzenie harmonogramu różnych aktywności sąsiedzkich.

O tym, co się odbywa w MAL na Kajakowej, można dowiedzieć się dzwoniąc pod nr telefonu: 22 125-56-07 lub na stronie na Facebooku: MAL Kajakowa 12b.

Wróć

Inne artykuły

Muzyczne uniesienie Ursynowa Pomimo kiepskiej deszczowej pogody z rzadka rozświetlanej chwilami słonecznymi, ursynowianie tłumnie przybyli na dwa koncerty, zorganizowane w niedzielę 15 lipca przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Pierwszy z nich to popołudniowy recital fortepianowy Marka Brachy w Parku przy Bażantarni. Dla czujących niedosyt wrażeń muzycznych i chcących usłyszeć coś lżejszego, został przygotowany obok Urzędu Dzielnicy koncert „O Sole Mio”, poświęcony muzyce włoskiej.
Jeszcze jeden mazur dzisiaj! Wiceburmistrz Łukasz Ciołko - ursynowianie chcą więcej muzyki.
Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie – będą konsultacje Flagowa inwestycja w ramach programu Mieszkania Plus będzie realizowana na Ursynowie. W dniu 12 lipca w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m. st. Warszawy. Zarząd Dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Gdy wszystko idzie jak z nut... Z Przemysławem Babiarzem – nie tylko o jego wokalnym talencie.