Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Mając dwa promile prowadził skuter

29-04-2019 14:38 | Autor: pol
Ursynowscy wywiadowcy zatrzymali 30-letniego Arkadiusza W. kierującego skuterem, który początkowo nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie podjął ucieczkę, w trakcie której dwukrotnie staranował oznakowany radiowóz, w którym jechali próbujący go zatrzymać policjanci.

Tuż przed godziną 22 ursynowscy policjanci otrzymali informację, że aleją Komisji Edukacji Narodowej porusza się skuter, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu. Kiedy udali się na miejsce zauważyli jadący w kierunku Mokotowa pojazd odpowiadający rysopisem szukanemu skuterowi. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych swojego oznakowanego radiowozu dali kierującemu znak do zatrzymania się, który kierujący jednośladem zignorował, a do tego przyspieszył chcąc uniknąć kontroli. Kiedy policjanci zrównali się ze skuterem, chcąc dać mu kolejny sygnał do zatrzymania się, ten dwukrotnie staranował bok radiowozu, uszkadzając drzwi, błotnik i lusterko pojazdu, a następnie skręcił w osiedle, gdzie stracił panowanie nad skuterem i przewrócił się, odnosząc niegroźne otarcia. Został natychmiast zatrzymany a na miejsce wezwano karetkę.

Ustalono, że zatrzymanym jest 30-letni mieszkaniec Warszawy Arkadiusz W., który początkowo nie chciał się poddać badaniu na zawartość alkoholu. Robił tak nie bez powodu, gdyż kiedy go w końcu przebadano, okazało się że ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podejrzany spędził noc w policyjnej celi, skąd po wytrzeźwieniu, został przewieziony na komisariat, gdzie usłyszał zarzuty między innymi kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za taki czyn kodeks przewiduję karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA