Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

14°
11°

Lubimy się bawić, lubimy muzykę

12-07-2017 20:37 | Autor: Mirosław Miroński
Po latach kulturalnej „smuty” warszawiakom żyje się lepiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o mnogość imprez kulturalnych, które pojawiają się w ofercie dla mieszkańców stolicy. Ci zaś chętnie z nich korzystają. Warszawiacy lubili się bawić zawsze, choć nie zawsze mieli po temu okazję. Znane były zabawy na Bielanach, wyjazdy na majówkę do Młocin etc.

Wystarczy przywołać fragment piosenki w wykonaniu nieodżałowanego Jaremy Stępowskiego i od razu łezka w oku się kręci na wspomnienie muzycznych „imprez” dawnej Warszawy:

– „Pod tę pachę bierz panienkę, a wałówkę w drugą rękę, bo od rana na Bielanach ubaw na sto dwa...” – zachęcały do zabawy jej słowa.

Dzisiejszych warszawiaków nie trzeba szczególnie zachęcać bo wciąż mają chęć do zabawy i potrzebę uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, jak występ zespołu Adam Wendt Power Set w Parku Dreszera.

Na koncerty przychodzi stale spora reprezentacja mieszkańców stolicy. Przy muzyce bawią się, odpoczywają, integrują się ze swoim miastem i sąsiadami.

Wróć

Inne artykuły

Jaki będzie nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury? Rozmawiamy z Beatą Rusinowską, nowym dyrektorem DOK Ursynów przy Kajakowej.
Konkurs architektoniczny na kompleks oświatowy przy ul. Zaruby rozstrzygnięty Wiadomo jak będzie wyglądała szkoła podstawowa i przedszkole przy ul. Zaruby na Ursynowie. W środę (18 października) ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na koncepcję tego kompleksu oświatowego.
Jaki budżet w 2018? Na sesji Rady Dzielnicy Ursynów we wtorek 17 października poznaliśmy szczegóły dotyczące budżetu dzielnicowego na przyszły rok. Wydatki budżetu ujęte w przedstawionym projekcie wynoszą ogółem 465,3 mln, tj. najwięcej w historii Ursynowa. Jest to o ponad 137 mln więcej niż w 2015 roku, czyli na początku obecnej kadencji.
Chcemy pediatrii w Szpitalu Południowym! Opublikowany w dniu 8 czerwca br. w mediach internetowych apel ursynowianki Katarzyny Kwiecińskiej - Otachel o podpisywanie petycji w sprawie utworzenia oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym na Ursynowie uzyskuje rosnące poparcie mieszkańców. Podczas XL Sesji Rady Dzielnicy Ursynów radni jednogłośnie poparli apel w sprawie oddziału pediatrycznego.