Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

25°
17°

Lubimy się bawić, lubimy muzykę

12-07-2017 20:37 | Autor: Mirosław Miroński
Po latach kulturalnej „smuty” warszawiakom żyje się lepiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o mnogość imprez kulturalnych, które pojawiają się w ofercie dla mieszkańców stolicy. Ci zaś chętnie z nich korzystają. Warszawiacy lubili się bawić zawsze, choć nie zawsze mieli po temu okazję. Znane były zabawy na Bielanach, wyjazdy na majówkę do Młocin etc.

Wystarczy przywołać fragment piosenki w wykonaniu nieodżałowanego Jaremy Stępowskiego i od razu łezka w oku się kręci na wspomnienie muzycznych „imprez” dawnej Warszawy:

– „Pod tę pachę bierz panienkę, a wałówkę w drugą rękę, bo od rana na Bielanach ubaw na sto dwa...” – zachęcały do zabawy jej słowa.

Dzisiejszych warszawiaków nie trzeba szczególnie zachęcać bo wciąż mają chęć do zabawy i potrzebę uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, jak występ zespołu Adam Wendt Power Set w Parku Dreszera.

Na koncerty przychodzi stale spora reprezentacja mieszkańców stolicy. Przy muzyce bawią się, odpoczywają, integrują się ze swoim miastem i sąsiadami.

Wróć

Inne artykuły

Obwodnica u wrót al. KEN Szybko przebiegają prace przy budowie wykopu pod najdłuższy w Polsce tunel (2,3 km) pod ulicą Filipiny Płaskowickiej.
Plan Miejscowy dla północnej części Osiedla Stokłosy – trwają konsultacje Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Piotrem Zalewskim.
Na Ursynowie upamiętniono 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. We wtorek 15 sierpnia w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego odbyły się uroczystości związane z obchodami w 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. W kaplicy Pamięci Narodowej przedstawiciele ursynowskiego samorządu złożyli kwiaty, a następnie odbył się koncert zespołu Big-Band Ursynów.
Kreatywnie i sportowo dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowo-kreatywne dla całej rodziny w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Przed nami trzy ostatnie soboty w godz. od 9.00 do 13.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy – szczególnie na ceramikę. Zapisy: telefonicznie: 577 936 746 w piątki od 9.00 do 10.00 lub w czasie sobotnich zajęć, osobiście w czasie zajęć. Na projekt SP 100 - Aktywne soboty, w ramach którego odbywają się zajęcia, zagłosowało 295 osób.

komentarze

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza do artykułu
Imię i nazwisko *
Wiadomość *
Pola oznaczone * są obowiązkowe.