Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-3°
-8°

Lubimy się bawić, lubimy muzykę

12-07-2017 20:37 | Autor: Mirosław Miroński
Po latach kulturalnej „smuty” warszawiakom żyje się lepiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o mnogość imprez kulturalnych, które pojawiają się w ofercie dla mieszkańców stolicy. Ci zaś chętnie z nich korzystają. Warszawiacy lubili się bawić zawsze, choć nie zawsze mieli po temu okazję. Znane były zabawy na Bielanach, wyjazdy na majówkę do Młocin etc.

Wystarczy przywołać fragment piosenki w wykonaniu nieodżałowanego Jaremy Stępowskiego i od razu łezka w oku się kręci na wspomnienie muzycznych „imprez” dawnej Warszawy:

– „Pod tę pachę bierz panienkę, a wałówkę w drugą rękę, bo od rana na Bielanach ubaw na sto dwa...” – zachęcały do zabawy jej słowa.

Dzisiejszych warszawiaków nie trzeba szczególnie zachęcać bo wciąż mają chęć do zabawy i potrzebę uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, jak występ zespołu Adam Wendt Power Set w Parku Dreszera.

Na koncerty przychodzi stale spora reprezentacja mieszkańców stolicy. Przy muzyce bawią się, odpoczywają, integrują się ze swoim miastem i sąsiadami.

Wróć

Inne artykuły

Znalezisko podczas prac budowlanych Realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów modernizacja najstarszej szkoły na Ursynowie - dawnej „Tysiąclatki”, a dzisiejszej SP nr 100 przy ul. Tanecznej, stanowi największą oświatową inwestycję samorządową na Zielonym Ursynowie. Właśnie rozpoczęto kolejny etap modernizacji - budowę części sportowej szkoły.
Na Pięciolinii 2 wszystko idzie jak z nut Po 40 latach zamieszkiwania w jednym z pierwszych budynków Wysokiego Ursynowa Komitet Domowy załatwił wszystko, co tylko było do załatwienia.
Nowy plac zabaw w Powsinie Park Kultury w Powsinie jest sukcesywnie rewitalizowany. Po modernizacji kortów tenisowych i kompleksowym wyposażeniu parku w elementy małej architektury nadszedł czas na odnowę placu zabaw.
Czy aleja KEN stanie na czerwonym? To już pewne. Zarząd Dróg Miejskich planuje do końca 2018 roku postawić sygnalizację świetlną na każdym przejściu alei KEN. Teoretycznie, na całej długości głównej arterii Ursynowa ma stać się bezpieczniej. Jednak czy pomyślano o konsekwencjach komunikacyjnych tej decyzji?