Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-1°

Lubimy się bawić, lubimy muzykę

12-07-2017 20:37 | Autor: Mirosław Miroński
Po latach kulturalnej „smuty” warszawiakom żyje się lepiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o mnogość imprez kulturalnych, które pojawiają się w ofercie dla mieszkańców stolicy. Ci zaś chętnie z nich korzystają. Warszawiacy lubili się bawić zawsze, choć nie zawsze mieli po temu okazję. Znane były zabawy na Bielanach, wyjazdy na majówkę do Młocin etc.

Wystarczy przywołać fragment piosenki w wykonaniu nieodżałowanego Jaremy Stępowskiego i od razu łezka w oku się kręci na wspomnienie muzycznych „imprez” dawnej Warszawy:

– „Pod tę pachę bierz panienkę, a wałówkę w drugą rękę, bo od rana na Bielanach ubaw na sto dwa...” – zachęcały do zabawy jej słowa.

Dzisiejszych warszawiaków nie trzeba szczególnie zachęcać bo wciąż mają chęć do zabawy i potrzebę uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, jak występ zespołu Adam Wendt Power Set w Parku Dreszera.

Na koncerty przychodzi stale spora reprezentacja mieszkańców stolicy. Przy muzyce bawią się, odpoczywają, integrują się ze swoim miastem i sąsiadami.

Wróć

Inne artykuły

Nagrody w konkursie fotograficznym rozdane! 6 grudnia w ursynowskim Ratuszu ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Ursynów w obiektywie mieszkańców”, w tym wyniki głosowania internetowego portalu społecznościowym Facebook.
Dziś Ursynów, jutro - Polska Łukasz Ciołko o obchodach 40-lecia.
Mikołaj na Ursynowie W sobotę na Mikołajki zaprosił DOK Ursynów, czyli nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul Kajakowej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych a ich dobrą zabawę dbali animatorzy oraz magik. Mikołaj odwiedził także Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) przy ul. Kłobuckiej 14.
Już w niedzielę Mesjasz na Ursynowie Rozmawiamy z wybitną śpiewaczką Aleksandrą Klimczak.