Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

28°
19°

Lubimy się bawić, lubimy muzykę

12-07-2017 20:37 | Autor: Mirosław Miroński
Po latach kulturalnej „smuty” warszawiakom żyje się lepiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o mnogość imprez kulturalnych, które pojawiają się w ofercie dla mieszkańców stolicy. Ci zaś chętnie z nich korzystają. Warszawiacy lubili się bawić zawsze, choć nie zawsze mieli po temu okazję. Znane były zabawy na Bielanach, wyjazdy na majówkę do Młocin etc.

Wystarczy przywołać fragment piosenki w wykonaniu nieodżałowanego Jaremy Stępowskiego i od razu łezka w oku się kręci na wspomnienie muzycznych „imprez” dawnej Warszawy:

– „Pod tę pachę bierz panienkę, a wałówkę w drugą rękę, bo od rana na Bielanach ubaw na sto dwa...” – zachęcały do zabawy jej słowa.

Dzisiejszych warszawiaków nie trzeba szczególnie zachęcać bo wciąż mają chęć do zabawy i potrzebę uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, jak występ zespołu Adam Wendt Power Set w Parku Dreszera.

Na koncerty przychodzi stale spora reprezentacja mieszkańców stolicy. Przy muzyce bawią się, odpoczywają, integrują się ze swoim miastem i sąsiadami.

Wróć

Inne artykuły

Bieg Ursynowa - święto sportu dla wszystkich - Życzę Wam wszystkim osiągnięcia swoich celów i bardzo dobrej zabawy. Życzę powodzenia wszystkim, którzy dzisiaj na bardzo sportowo będą współzawodniczyć również w Mistrzostwach Polski na 5 km. Ścigajcie się, zdobywajcie nagrody - tymi słowami powitał zebranych uczestników Tomasz Majewski, lekkoatleta, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą. I już wkrótce zawieszał medale zwycięzcom.
KULT-owe Dni Ursynowa - największe święto dzielnicy Na początek wystąpili zwycięzcy tegorocznego Ursynów Music Fest – zespół My Own Westeland, grający mieszankę rock'n'rolla i punk-rocka. To była duża porcja mocy, która stopniowa rozpalała przybywającą publiczność na plac przed estradą.
35-lecie Szkoły Podstawowej przy ul. Teligi. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 318 przy ul. Teligi obchodzi 35-lecie. Z tej okazji otrzymała ona niecodzienny prezent – nowy budynek z 6 salami, pracownię komputerową, salę gimnastyczną, bibliotekę i dodatkową przestrzeń użytkową, której tak bardzo brakowało uczniom.
Petycja w sprawie remontu parku dinozaurów Niezwykle popularny park dinozaurów na Olkówce potrzebuje drugiego życia. Dziury w tartanowej nawierzchni, wyślizgane drewniane stopnie i inne objawy zużycia świadczą o potrzebie jego remontu. Dzięki temu plac zabaw nadal będzie bezpiecznym miejscem zabaw dla dzieci, które przyjeżdżają tu z całej dzielnicy. Petycję w tej sprawie wystosowało stowarzyszenie PROJEKT URSYNÓW.