Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

27°
20°

Lidia Stanisławska – artystka nie do znudzenia

18-04-2018 21:20 | Autor: Wojciech Dąbrowski
Piątek, 13 kwietnia, wcale nie był pechowy. Przekonali się o tym liczni mieszkańcy Ursynowa, którzy wybrali się tego dnia do Domu Kultury Imielin na spotkanie z naszą sąsiadką Lidią Stanisławską, obchodzącą jubileusz 45-lecia pracy artystycznej.

Znana aktorka kabaretowa, piosenkarka, pisarka i felietonistka w jednej osobie, specjalizująca się, jak sama o sobie mówi, w kategorii wesołość, potrafi jak nikt rozbawić towarzystwo, toteż zebrana publiczność bawiła się wyśmienicie.

Urodzona w Szczecinie, debiutowała na Giełdzie Piosenki w Koszalinie (1973), ale – jak twierdzi – jest już w Warszawie zasiedziałym słoikiem. Dość wcześnie związała się ze Studiem piosenki ZAKR i kabaretem Pod Egidą, towarzyszyła w występach Hance Bielickiej i po niej przejęła schedę. Dziś można ją oglądać w babskim kabarecie Old Spice Girls z Barbarą Wrzesińską i Emilią Krakowską, występowała też w słynnym programie Klimakterium, bierze udział w spektaklu „Kobiety w sytuacji krytycznej” (Teatr Polonia). Znana jest z programów telewizyjnych (musical Hotel Nostalgia, 2017). Pojawiła się wreszcie na Ursynowie, za co organizatorom należy serdecznie podziękować.

Program „Z kobietą w tle”, niezwykle urozmaicony, zabawny i dynamiczny, pozwolił artystce na zaprezentowanie zaledwie cząstki artystycznych możliwości, zarówno wokalnych jak i komediowych. Wszechstronny repertuar obejmował między innymi przeboje lat siedemdziesiątych, jak „Gwiazda nad tobą” (nagroda w Sopocie, 1978) i „Nie ma dzikich plaż” z repertuaru Ireny Santor, nowy przebój „Nocne Martini” tego samego autora (Krzysztof Logan Tomaszewski), przedwojenną „Dietę” Hemara i „Rebekę” Białostockiego, drapieżny „Kabaret” Lizy Minelli i nastrojową piosenkę francuską „Wiem, wiem” (Marie Laforet), song Brechta o kobiecie grzesznej i występnej, a także Cohena na bis.

Artystka potrafiła, jak zwykle, nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością i ubarwiła swój koncert, sypiąc jak z rękawa licznymi żartami i anegdotami z życia artystów (drukowała je kiedyś w ursynowskich Sąsiadach, a ostatnio w Tele-Tygodniu, jest autorką 5 książek z cyklu Gwiazdy w anegdocie).

Towarzyszył jej na fortepianie, co warto odnotować, młody, ale niezwykle utalentowany pianista Dominik Rosłon, który znakomicie sprawdził się jako aranżer i akompaniator, zastępując w ostatniej chwili Janusza Bogackiego.

Kto ten uroczy wieczór przegapił, będzie miał szansę spotkać się z panią Lidią niebawem, bo wróble ćwierkają, że artystka wystąpi ponownie na Ursynowie w DOK-u przy ul. Kajakowej.

Wróć

Inne artykuły

Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie W Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli miedzy innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy. Zarząd dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Bez taryfy ulgowej dla nieuczciwych przewoźników Nieuczciwi przewoźnicy i kierowcy podszywający się pod warszawskie taksówki nie mogą czuć się bezkarnie. Stołeczny ratusz wspólnie ze służbami mundurowymi przeprowadził kolejne kontrole sprawdzające legalność wykonywania przewozu osób. W pierwszym półroczu kontrolerzy sprawdzili 1084 przewoźników.
Żebyśmy nie wylecieli z zakrętu na zbity pysk... Rozmawiamy z Andrzejem Celińskim z Ursynowa, kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
O SOLE MIO czyli „Muzycznego Lata na Ursynowie” ciąg dalszy W niedzielę (15.07) o godz. 19.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na drugi koncert w ramach tegorocznego „Muzycznego Lata na Ursynowie”.  Plenerowe widowisko koncertowe O SOLE MIO będzie miał miejsce obok Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 – wstęp wolny.