Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
12°

Lidia Stanisławska – artystka nie do znudzenia

18-04-2018 21:20 | Autor: Wojciech Dąbrowski
Piątek, 13 kwietnia, wcale nie był pechowy. Przekonali się o tym liczni mieszkańcy Ursynowa, którzy wybrali się tego dnia do Domu Kultury Imielin na spotkanie z naszą sąsiadką Lidią Stanisławską, obchodzącą jubileusz 45-lecia pracy artystycznej.

Znana aktorka kabaretowa, piosenkarka, pisarka i felietonistka w jednej osobie, specjalizująca się, jak sama o sobie mówi, w kategorii wesołość, potrafi jak nikt rozbawić towarzystwo, toteż zebrana publiczność bawiła się wyśmienicie.

Urodzona w Szczecinie, debiutowała na Giełdzie Piosenki w Koszalinie (1973), ale – jak twierdzi – jest już w Warszawie zasiedziałym słoikiem. Dość wcześnie związała się ze Studiem piosenki ZAKR i kabaretem Pod Egidą, towarzyszyła w występach Hance Bielickiej i po niej przejęła schedę. Dziś można ją oglądać w babskim kabarecie Old Spice Girls z Barbarą Wrzesińską i Emilią Krakowską, występowała też w słynnym programie Klimakterium, bierze udział w spektaklu „Kobiety w sytuacji krytycznej” (Teatr Polonia). Znana jest z programów telewizyjnych (musical Hotel Nostalgia, 2017). Pojawiła się wreszcie na Ursynowie, za co organizatorom należy serdecznie podziękować.

Program „Z kobietą w tle”, niezwykle urozmaicony, zabawny i dynamiczny, pozwolił artystce na zaprezentowanie zaledwie cząstki artystycznych możliwości, zarówno wokalnych jak i komediowych. Wszechstronny repertuar obejmował między innymi przeboje lat siedemdziesiątych, jak „Gwiazda nad tobą” (nagroda w Sopocie, 1978) i „Nie ma dzikich plaż” z repertuaru Ireny Santor, nowy przebój „Nocne Martini” tego samego autora (Krzysztof Logan Tomaszewski), przedwojenną „Dietę” Hemara i „Rebekę” Białostockiego, drapieżny „Kabaret” Lizy Minelli i nastrojową piosenkę francuską „Wiem, wiem” (Marie Laforet), song Brechta o kobiecie grzesznej i występnej, a także Cohena na bis.

Artystka potrafiła, jak zwykle, nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością i ubarwiła swój koncert, sypiąc jak z rękawa licznymi żartami i anegdotami z życia artystów (drukowała je kiedyś w ursynowskich Sąsiadach, a ostatnio w Tele-Tygodniu, jest autorką 5 książek z cyklu Gwiazdy w anegdocie).

Towarzyszył jej na fortepianie, co warto odnotować, młody, ale niezwykle utalentowany pianista Dominik Rosłon, który znakomicie sprawdził się jako aranżer i akompaniator, zastępując w ostatniej chwili Janusza Bogackiego.

Kto ten uroczy wieczór przegapił, będzie miał szansę spotkać się z panią Lidią niebawem, bo wróble ćwierkają, że artystka wystąpi ponownie na Ursynowie w DOK-u przy ul. Kajakowej.

Wróć

Inne artykuły

Za co wojewoda karze ursynowian? Decyzją wojewody mazowieckiego wstrzymana została inwestycja drogowa pod nazwą „Budowa ul. Rosoła/Relaksowej na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Rosnowskiego”. Ukończono odcinek od Wąwozowej do Rosnowskiego, przywracając przejezdność tej ostatniej dwupasmówki, natomiast nieoczekiwana decyzja powzięta przez wojewodę wstrzymuje poszerzanie Rosoła na odcinku Jeżewskiego - Wąwozowa.
Kolejna Noc Muzeów za nami! Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.
Sąsiedzki piknik przy Kajakowej W minioną sobotę 19 maja odbył się DZIEŃ SĄSIADA na Zielonym Ursynowie. Na terenie zielonym, przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, na najmłodszych sąsiadów czekało wiele atrakcji.
Festiwal Kolorów na Ursynowie! Już 26 maja o godz. 15.00 na Kopie Cwila zagości Festiwal Kolorów! Będzie to już jego szósta odsłona, a pierwsza na Ursynowie. Oprócz niezapomnianej atmosfery wśród unoszących się w powietrzu kolorów Holi, uczestników czekać będzie m. in. koncert znanego i lubianego rapera B.R.O! Urząd Dzielnicy Ursynów jest partnerem przedsięwzięcia.