Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Lesznowola – rośnie kolejny Las Dobrej Woli!

10-04-2019 21:43 | Autor: UG Lesznowola
Niepełnosprawne dzieci ze Stowarzyszenia Dobra Wola, ich rodzice, wolontariusze oraz przyjaciele, po raz czwarty spotkali się na akcji sadzenia lasu. Posadzono około 10 tys. młodych dębów.

Las Dobrej Woli to cykliczna akcja o charakterze ekologiczno-integracyjnym organizowana z inicjatywy działającego na terenie gminy Lesznowola Stowarzyszenia Dobra Wola. W sobotę 6 kwietna akcja odbyła się po raz czwarty. Tym razem młode drzewka posadzono w trzech gniazdach wyznaczonych przez leśniczego Jerzego Kaczmarczyka na terenie kompleksu leśnego między miejscowościami Lesznowola i Wilcza Góra. Poprzednio akcje te organizowano w Magdalence i Sękocinie Starym.

Do akcji włączyli się m. in. Nadleśnictwo Chojnów – gospodarz terenu, Urząd Gminy Lesznowola, OSP Zamienie, Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola, wolontariusze z SP Mroków i SP Łazy. Wszyscy uczestnicy otrzymali szpadle i robocze rękawice, a zanim wyruszyli w teren, zostali fachowo przeszkoleni jak należy prawidłowo wkopać malutką sadzonkę, tak by za kilka lat wyrosło z niej zdrowe drzewko. Niepełnosprawni uczestnicy akcji sadzili drzewka w asyście wolontariuszy. Każdy mógł oznaczyć „swoje” drzewko, żeby za jakiś czas sprawdzić jak rośnie.

W akcję licznie włączyli się mieszkańcy gminy – między innymi z sołectwa Wilcza Góra, którzy sadzenie drzewek poprzedzili zainicjowaną przez sołtysa akcją zbierania śmieci.

Po skończonej pracy wszyscy uczestnicy mogli zjeść ciepły posiłek albo własnoręcznie upiec kiełbaskę. Akcja sadzenia lasu była połączona ze zbiórką elektrośmieci.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.