Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Lekarz rodzinny fundamentem naszego zdrowia

25-11-2015 22:01 | Autor: red.
Obecny sposób organizacji ochrony zdrowia powoduje, że trafiamy pod opiekę różnych specjalistów, którzy nie wiedzą nawzajem o stawianych diagnozach i zalecanych lekach. Powoduje to, że ordynowane nam terapie niejednokrotnie nie wiążą się ze sobą, a nawet pozostają wobec siebie w sprzeczności. Osobliwie ma to miejsce w dużych placówkach medycznych z łatwiejszym dostępem do lekarzy specjalistów, gdzie pacjent jest tylko jednostką statystyczną.

W efekcie wydajemy na leczenie coraz więcej, coraz większe kwoty przeznaczamy na leki, których działanie wzajemnie się znosi a stan zdrowia nie ulega oczekiwanej poprawie, coraz więcej spędzamy czasu w kolejkach do lekarza specjalisty.

Kluczem do wyjścia z tego ślepego zaułka jest koordynacja leczenia tzn. posiadanie dobrego, podkreślmy: dobrego i zainteresowanego nami oraz naszymi problemami zdrowotnymi, lekarza rodzinnego.

– lekarz rodzinny zapewnia kompleksową opiekę zdrowotną współdziałając z lekarzami specjalistami; lekarz rodzinny ściśle współpracuje z lekarzami specjalistami, którzy konsultują jego diagnozy, a nie zastępują w procesie opieki zdrowotnej nad pacjentem;

– lekarz rodzinny ma możliwość wykonania i zlecenia niemal wszystkich potrzebnych badań;

– lekarz rodzinny jest dostępny od ręki i nie potrzeba się zapisywać na wizytę na nie wiadomo jak odległe terminy;

– lekarz rodzinny poświęca choremu potrzebną ilość czasu na diagnozę  stanu zdrowia pacjenta i spójne kierowanie jego leczeniem.

Takich właśnie lekarzy znajdziecie Państwo w Poradni Rodzinnej przy ul. Dereniowej 9 (recepcja tel.: 22 855 26 37, 664 370 314; www.medic-haus.pl ).

 

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA