Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Lato pełne kultury

04-07-2018 23:34 | Autor: red.
Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko.

PASSA: Lato już w pełni. Jaka będzie wakacyjna oferta kulturalna urzędu?

ŁUKASZ CIOŁKO: Lato na Ursynowie zapowiada się naprawdę pasjonująco i oby tylko dopisywała nam pogoda, ponieważ znakomitą większość aktywności kulturalnych urzędu przenosimy właśnie do parków. Już w czwartek startuje Ursynowskie Lato Filmowe. W ramach seansów filmowych pod Kopą Cwila będziemy oglądać współczesne komedie niestroniące od czarnego humoru i wątków sensacyjnych. Plenerowe seanse filmowe pod Kopą Cwila będą świetną okazją, aby w czwartkowy wieczór dobrze nastroić się przed weekendem.

Niewątpliwym hitem ostatnich sezonów były potańcówki. Nie może ich zabraknąć i w tym roku. Pierwsza odbyła się 23 czerwca a spragnionym tańca ursynowskim tancerzom niestraszna była deszczowa i wietrzna aura. Ale oczywiście podczas kolejnej potańcówki, która odbędzie się w najbliższą sobotę, życzylibyśmy sobie więcej słońca, a mniej chmur. Ta potańcówka będzie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy do tańca będzie przygrywać nam muzyka na żywo w wykonaniu orkiestry „Bonanza”. Plenerowe imprezy taneczne są okazją do integracji międzysąsiedzkiej czy międzypokoleniowej, ale o tym mieszkańcy Ursynowa doskonale wiedzą.

W tym czasie nie może zabraknąć także koncertów w ramach „Muzycznego Lata”. W tym roku na plenerowej scenie przed ratuszem będziemy podziwiać Marcina Wyrostka w symfonicznym repertuarze. Warto wspomnieć, że to już drugi koncert wspaniałego akordeonisty na Ursynowie. Zainteresowanie jego koncertem, który odbył się na początku roku w Multikinie, było tak duże, że postanowiliśmy zaprosić go ponownie, o co zresztą prosili sami mieszkańcy. Przed ursynowską publicznością wystąpi także Kameralna Orkiestra Romantica z największymi przebojami opery i operetki. A cykl rozpoczniemy już w najbliższą niedzielę koncertem naszych sąsiadów z Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW. Ale poza imprezami plenerowymi nie zabraknie wydarzeń nawiązujących do ważnych rocznic historycznych.

Co z tej okazji przygotował urząd?

Przypomnijmy, że w tym roku świętujemy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy nowy cykl recitali fortepianowych w parkach, czyli „Armaty ukryte w kwiatach”. Uznani pianiści zaprezentują utwory wielkich polskich kompozytorów m. in. Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego. Ponadto w tym roku po raz kolejny zapraszamy do wspólnego śpiewania podczas koncertu pieśni powstańczych i patriotycznych z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Koncert odbędzie się 29 lipca przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego.

Czy wzorem lat ubiegłych jest jakaś propozycja dla najmłodszych mieszkańców?

Oczywiście – w naszym programie pamiętamy także o młodszej publiczności. W ramach akcji „Lato w mieście” przygotowaliśmy wiele ciekawych warsztatów artystycznych oraz seansów filmowych. Na dzieci, jak w zeszłym roku, czekają teatralne spektakle plenerowe, czyli „Bajki w parkach”. Cykl rozpoczął się w zeszłą niedzielę nad Jeziorem Zgorzała, a kolejny spektakl już 8 lipca o godz. 16.00 na Olkówku przy Parku Jurajskim. Także Dzielnicowy Ośrodek Kultury przygotował ofertę wakacyjną, a w niej znajdą się także spektakle dla dzieci w ramach Dziecięcego Lata Teatralnego Obwodnica 2018.

Dziękujemy za rozmowę.

Ja również dziękuję, a czytelnikom Passy życzę udanych urlopów i odpoczynku oraz dobrej pogody i przyjemnych wrażeń podczas korzystania z ursynowskiej oferty kulturalnej.

 

Łukasz Ciołko jest zastępcą burmistrza Ursynowa z ramienia stowarzyszenia PROJEKT URSYNÓW. W zarządzie dzielnicy odpowiada za lokale komunalne oraz kulturę i komunikację z mieszkańcami.

Wróć

Inne artykuły

Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.
Senatorowie po stronie lotniska, a nie mieszkańców W dniu 12 lutego br., podczas posiedzenia komisji w Senacie RP, przyjęto skrajnie niekorzystne dla mieszkańców Ursynowa regulacje do projektu zmiany ustawy prawo ochrony środowiska. Zaaprobowane przez senatorów zmiany pogrzebią, wspierane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, wieloletnie starania mieszkańców znacznej części Ursynowa (ale także Włoch, Ursusa, czy gmin ościennych) o otrzymanie od Portów Lotniczych rekompensat za uciążliwości, których doświadczają na co dzień, w tym środków koniecznych na zabezpieczenie domów i mieszkań przed hałasem.