Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

28°
19°

Lato pełne kultury

04-07-2018 23:34 | Autor: red.
Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko.

PASSA: Lato już w pełni. Jaka będzie wakacyjna oferta kulturalna urzędu?

ŁUKASZ CIOŁKO: Lato na Ursynowie zapowiada się naprawdę pasjonująco i oby tylko dopisywała nam pogoda, ponieważ znakomitą większość aktywności kulturalnych urzędu przenosimy właśnie do parków. Już w czwartek startuje Ursynowskie Lato Filmowe. W ramach seansów filmowych pod Kopą Cwila będziemy oglądać współczesne komedie niestroniące od czarnego humoru i wątków sensacyjnych. Plenerowe seanse filmowe pod Kopą Cwila będą świetną okazją, aby w czwartkowy wieczór dobrze nastroić się przed weekendem.

Niewątpliwym hitem ostatnich sezonów były potańcówki. Nie może ich zabraknąć i w tym roku. Pierwsza odbyła się 23 czerwca a spragnionym tańca ursynowskim tancerzom niestraszna była deszczowa i wietrzna aura. Ale oczywiście podczas kolejnej potańcówki, która odbędzie się w najbliższą sobotę, życzylibyśmy sobie więcej słońca, a mniej chmur. Ta potańcówka będzie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy do tańca będzie przygrywać nam muzyka na żywo w wykonaniu orkiestry „Bonanza”. Plenerowe imprezy taneczne są okazją do integracji międzysąsiedzkiej czy międzypokoleniowej, ale o tym mieszkańcy Ursynowa doskonale wiedzą.

W tym czasie nie może zabraknąć także koncertów w ramach „Muzycznego Lata”. W tym roku na plenerowej scenie przed ratuszem będziemy podziwiać Marcina Wyrostka w symfonicznym repertuarze. Warto wspomnieć, że to już drugi koncert wspaniałego akordeonisty na Ursynowie. Zainteresowanie jego koncertem, który odbył się na początku roku w Multikinie, było tak duże, że postanowiliśmy zaprosić go ponownie, o co zresztą prosili sami mieszkańcy. Przed ursynowską publicznością wystąpi także Kameralna Orkiestra Romantica z największymi przebojami opery i operetki. A cykl rozpoczniemy już w najbliższą niedzielę koncertem naszych sąsiadów z Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW. Ale poza imprezami plenerowymi nie zabraknie wydarzeń nawiązujących do ważnych rocznic historycznych.

Co z tej okazji przygotował urząd?

Przypomnijmy, że w tym roku świętujemy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy nowy cykl recitali fortepianowych w parkach, czyli „Armaty ukryte w kwiatach”. Uznani pianiści zaprezentują utwory wielkich polskich kompozytorów m. in. Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego. Ponadto w tym roku po raz kolejny zapraszamy do wspólnego śpiewania podczas koncertu pieśni powstańczych i patriotycznych z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Koncert odbędzie się 29 lipca przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego.

Czy wzorem lat ubiegłych jest jakaś propozycja dla najmłodszych mieszkańców?

Oczywiście – w naszym programie pamiętamy także o młodszej publiczności. W ramach akcji „Lato w mieście” przygotowaliśmy wiele ciekawych warsztatów artystycznych oraz seansów filmowych. Na dzieci, jak w zeszłym roku, czekają teatralne spektakle plenerowe, czyli „Bajki w parkach”. Cykl rozpoczął się w zeszłą niedzielę nad Jeziorem Zgorzała, a kolejny spektakl już 8 lipca o godz. 16.00 na Olkówku przy Parku Jurajskim. Także Dzielnicowy Ośrodek Kultury przygotował ofertę wakacyjną, a w niej znajdą się także spektakle dla dzieci w ramach Dziecięcego Lata Teatralnego Obwodnica 2018.

Dziękujemy za rozmowę.

Ja również dziękuję, a czytelnikom Passy życzę udanych urlopów i odpoczynku oraz dobrej pogody i przyjemnych wrażeń podczas korzystania z ursynowskiej oferty kulturalnej.

 

Łukasz Ciołko jest zastępcą burmistrza Ursynowa z ramienia stowarzyszenia PROJEKT URSYNÓW. W zarządzie dzielnicy odpowiada za lokale komunalne oraz kulturę i komunikację z mieszkańcami.

Wróć

Inne artykuły

Muzyczne uniesienie Ursynowa Pomimo kiepskiej deszczowej pogody z rzadka rozświetlanej chwilami słonecznymi, ursynowianie tłumnie przybyli na dwa koncerty, zorganizowane w niedzielę 15 lipca przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Pierwszy z nich to popołudniowy recital fortepianowy Marka Brachy w Parku przy Bażantarni. Dla czujących niedosyt wrażeń muzycznych i chcących usłyszeć coś lżejszego, został przygotowany obok Urzędu Dzielnicy koncert „O Sole Mio”, poświęcony muzyce włoskiej.
Jeszcze jeden mazur dzisiaj! Wiceburmistrz Łukasz Ciołko - ursynowianie chcą więcej muzyki.
Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie – będą konsultacje Flagowa inwestycja w ramach programu Mieszkania Plus będzie realizowana na Ursynowie. W dniu 12 lipca w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m. st. Warszawy. Zarząd Dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Gdy wszystko idzie jak z nut... Z Przemysławem Babiarzem – nie tylko o jego wokalnym talencie.