Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-2°
-8°

„Lady Carneval” zespołu Dereń, mein Gott!

14-02-2018 23:04 | Autor: Jerzy Derkacz
O wyjątkowym koncercie zespołu Dereń w Domu Kultury „Imielin”, dowidziałem się w jednej z ursynowskich aptek. Mężczyzna w średnim wieku zaoferował młodej aptekarce kartę wstępu na występ zespołu. Ponieważ aptekarka nie mogła skorzystać z zaproszenia, wyraziła chęć przyjęcia karty dla siostry. Odpowiedź mężczyzny była zadziwiająca: – Czy pani wie jak trudno taką kartę na występ zespołu Dereń zdobyć !. Po czym schował zaproszenie do kieszeni i wyszedł.

Od 15 lat ma zespół Dereń swoich wielkich fanów i nic dziwnego, że 4 lutego o godzinie 17 sala widowiskowa DK „Imielin” była pełna. Ci, co przybyli, na pewno się nie zawiedli. Program opracowany i wyreżyserowany przez Krystynę Wysocką – Kochan, był porywającym widowiskiem, można było nasycić wzrok i słuch. Każdy w tym koncercie / kończącym karnawał 2018 / znalazł coś dla siebie. Tak jak do tanga trzeba dwojga, tak i do duetów też. I właśnie duety tego wieczoru podbiły serca słuchających. Zaczęło się od „Money, money” z filmu „Kabaret” w wykonaniu Katarzyny Majewskiej i Macieja Buczyńskiego, a zakończyło na „Lady Carneval” z repertuaru Karela Gotta w wykonaniu Pawła Kochankiewicza i Macela Babadjanowa.

Godny podkreślenia był bardzo widowiskowy „Upiór w operze” w wykonaniu Anny Samborskiej- Yang i Macieja Buczyńskiego. Podczas śpiewania wysokich tonów przez Annę Samborską-Yang, zastanawiałem się, czy szyby, okulary i ekrany telefonów komórkowych to wytrzymają!. Podobno na zapleczu „pękła” butelka szampana. Co poniektórym widzom mogło skoczyć również ciśnienie na widok tańczącej Marii Rutkowskiej z barwnym koliberkiem wytatuowanym w dolnej części pleców. Ciśnienie skoczyło również Tadeuszowi Pyrkowskiemu, gdy na scenie swoimi wdziękami kusiła go Katarzyna Majewska w piosence „Ciśnienie”. Teraz po koncercie wiem, dlaczego pan w średnim wieku przed występem zespołu Dereń udał się do apteki nie tylko z kartą wstępu. W galowym koncercie kończącym karnawał wystąpili: Krystyna Wysocka-Kochan, Barbara Kucińska, Gabriela Celińska-Mysław /wspaniały debiut 16 letniej solistki/, Małgorzata Gańko, Anna Mytko, Anna Samborska-Yang, Katarzyna Majewska, Magdalena Dąbrowska, Maria Rutkowska, Maciej Buczyński, Paweł Kochankiewicz, Czesław Mrozowski, Marcel Babadjanow, Tadeusz Pyrkowski, Jerzy Sznajder. Na fortepianie grał Franciszek Jesionowski, a na klarnecie Eugeniusz Strociak. Solo na akordeonie zagrała młodziutka Berenika Majewska .

Wróć

Inne artykuły

Znalezisko podczas prac budowlanych Realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów modernizacja najstarszej szkoły na Ursynowie - dawnej „Tysiąclatki”, a dzisiejszej SP nr 100 przy ul. Tanecznej, stanowi największą oświatową inwestycję samorządową na Zielonym Ursynowie. Właśnie rozpoczęto kolejny etap modernizacji - budowę części sportowej szkoły.
Na Pięciolinii 2 wszystko idzie jak z nut Po 40 latach zamieszkiwania w jednym z pierwszych budynków Wysokiego Ursynowa Komitet Domowy załatwił wszystko, co tylko było do załatwienia.
Nowy plac zabaw w Powsinie Park Kultury w Powsinie jest sukcesywnie rewitalizowany. Po modernizacji kortów tenisowych i kompleksowym wyposażeniu parku w elementy małej architektury nadszedł czas na odnowę placu zabaw.
Czy aleja KEN stanie na czerwonym? To już pewne. Zarząd Dróg Miejskich planuje do końca 2018 roku postawić sygnalizację świetlną na każdym przejściu alei KEN. Teoretycznie, na całej długości głównej arterii Ursynowa ma stać się bezpieczniej. Jednak czy pomyślano o konsekwencjach komunikacyjnych tej decyzji?