Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
12°

„Lady Carneval” zespołu Dereń, mein Gott!

14-02-2018 23:04 | Autor: Jerzy Derkacz
O wyjątkowym koncercie zespołu Dereń w Domu Kultury „Imielin”, dowidziałem się w jednej z ursynowskich aptek. Mężczyzna w średnim wieku zaoferował młodej aptekarce kartę wstępu na występ zespołu. Ponieważ aptekarka nie mogła skorzystać z zaproszenia, wyraziła chęć przyjęcia karty dla siostry. Odpowiedź mężczyzny była zadziwiająca: – Czy pani wie jak trudno taką kartę na występ zespołu Dereń zdobyć !. Po czym schował zaproszenie do kieszeni i wyszedł.

Od 15 lat ma zespół Dereń swoich wielkich fanów i nic dziwnego, że 4 lutego o godzinie 17 sala widowiskowa DK „Imielin” była pełna. Ci, co przybyli, na pewno się nie zawiedli. Program opracowany i wyreżyserowany przez Krystynę Wysocką – Kochan, był porywającym widowiskiem, można było nasycić wzrok i słuch. Każdy w tym koncercie / kończącym karnawał 2018 / znalazł coś dla siebie. Tak jak do tanga trzeba dwojga, tak i do duetów też. I właśnie duety tego wieczoru podbiły serca słuchających. Zaczęło się od „Money, money” z filmu „Kabaret” w wykonaniu Katarzyny Majewskiej i Macieja Buczyńskiego, a zakończyło na „Lady Carneval” z repertuaru Karela Gotta w wykonaniu Pawła Kochankiewicza i Macela Babadjanowa.

Godny podkreślenia był bardzo widowiskowy „Upiór w operze” w wykonaniu Anny Samborskiej- Yang i Macieja Buczyńskiego. Podczas śpiewania wysokich tonów przez Annę Samborską-Yang, zastanawiałem się, czy szyby, okulary i ekrany telefonów komórkowych to wytrzymają!. Podobno na zapleczu „pękła” butelka szampana. Co poniektórym widzom mogło skoczyć również ciśnienie na widok tańczącej Marii Rutkowskiej z barwnym koliberkiem wytatuowanym w dolnej części pleców. Ciśnienie skoczyło również Tadeuszowi Pyrkowskiemu, gdy na scenie swoimi wdziękami kusiła go Katarzyna Majewska w piosence „Ciśnienie”. Teraz po koncercie wiem, dlaczego pan w średnim wieku przed występem zespołu Dereń udał się do apteki nie tylko z kartą wstępu. W galowym koncercie kończącym karnawał wystąpili: Krystyna Wysocka-Kochan, Barbara Kucińska, Gabriela Celińska-Mysław /wspaniały debiut 16 letniej solistki/, Małgorzata Gańko, Anna Mytko, Anna Samborska-Yang, Katarzyna Majewska, Magdalena Dąbrowska, Maria Rutkowska, Maciej Buczyński, Paweł Kochankiewicz, Czesław Mrozowski, Marcel Babadjanow, Tadeusz Pyrkowski, Jerzy Sznajder. Na fortepianie grał Franciszek Jesionowski, a na klarnecie Eugeniusz Strociak. Solo na akordeonie zagrała młodziutka Berenika Majewska .

Wróć

Inne artykuły

Za co wojewoda karze ursynowian? Decyzją wojewody mazowieckiego wstrzymana została inwestycja drogowa pod nazwą „Budowa ul. Rosoła/Relaksowej na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Rosnowskiego”. Ukończono odcinek od Wąwozowej do Rosnowskiego, przywracając przejezdność tej ostatniej dwupasmówki, natomiast nieoczekiwana decyzja powzięta przez wojewodę wstrzymuje poszerzanie Rosoła na odcinku Jeżewskiego - Wąwozowa.
Kolejna Noc Muzeów za nami! Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.
Sąsiedzki piknik przy Kajakowej W minioną sobotę 19 maja odbył się DZIEŃ SĄSIADA na Zielonym Ursynowie. Na terenie zielonym, przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, na najmłodszych sąsiadów czekało wiele atrakcji.
Festiwal Kolorów na Ursynowie! Już 26 maja o godz. 15.00 na Kopie Cwila zagości Festiwal Kolorów! Będzie to już jego szósta odsłona, a pierwsza na Ursynowie. Oprócz niezapomnianej atmosfery wśród unoszących się w powietrzu kolorów Holi, uczestników czekać będzie m. in. koncert znanego i lubianego rapera B.R.O! Urząd Dzielnicy Ursynów jest partnerem przedsięwzięcia.