Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

„Lady Carneval” zespołu Dereń, mein Gott!

14-02-2018 23:04 | Autor: Jerzy Derkacz
O wyjątkowym koncercie zespołu Dereń w Domu Kultury „Imielin”, dowidziałem się w jednej z ursynowskich aptek. Mężczyzna w średnim wieku zaoferował młodej aptekarce kartę wstępu na występ zespołu. Ponieważ aptekarka nie mogła skorzystać z zaproszenia, wyraziła chęć przyjęcia karty dla siostry. Odpowiedź mężczyzny była zadziwiająca: – Czy pani wie jak trudno taką kartę na występ zespołu Dereń zdobyć !. Po czym schował zaproszenie do kieszeni i wyszedł.

Od 15 lat ma zespół Dereń swoich wielkich fanów i nic dziwnego, że 4 lutego o godzinie 17 sala widowiskowa DK „Imielin” była pełna. Ci, co przybyli, na pewno się nie zawiedli. Program opracowany i wyreżyserowany przez Krystynę Wysocką – Kochan, był porywającym widowiskiem, można było nasycić wzrok i słuch. Każdy w tym koncercie / kończącym karnawał 2018 / znalazł coś dla siebie. Tak jak do tanga trzeba dwojga, tak i do duetów też. I właśnie duety tego wieczoru podbiły serca słuchających. Zaczęło się od „Money, money” z filmu „Kabaret” w wykonaniu Katarzyny Majewskiej i Macieja Buczyńskiego, a zakończyło na „Lady Carneval” z repertuaru Karela Gotta w wykonaniu Pawła Kochankiewicza i Macela Babadjanowa.

Godny podkreślenia był bardzo widowiskowy „Upiór w operze” w wykonaniu Anny Samborskiej- Yang i Macieja Buczyńskiego. Podczas śpiewania wysokich tonów przez Annę Samborską-Yang, zastanawiałem się, czy szyby, okulary i ekrany telefonów komórkowych to wytrzymają!. Podobno na zapleczu „pękła” butelka szampana. Co poniektórym widzom mogło skoczyć również ciśnienie na widok tańczącej Marii Rutkowskiej z barwnym koliberkiem wytatuowanym w dolnej części pleców. Ciśnienie skoczyło również Tadeuszowi Pyrkowskiemu, gdy na scenie swoimi wdziękami kusiła go Katarzyna Majewska w piosence „Ciśnienie”. Teraz po koncercie wiem, dlaczego pan w średnim wieku przed występem zespołu Dereń udał się do apteki nie tylko z kartą wstępu. W galowym koncercie kończącym karnawał wystąpili: Krystyna Wysocka-Kochan, Barbara Kucińska, Gabriela Celińska-Mysław /wspaniały debiut 16 letniej solistki/, Małgorzata Gańko, Anna Mytko, Anna Samborska-Yang, Katarzyna Majewska, Magdalena Dąbrowska, Maria Rutkowska, Maciej Buczyński, Paweł Kochankiewicz, Czesław Mrozowski, Marcel Babadjanow, Tadeusz Pyrkowski, Jerzy Sznajder. Na fortepianie grał Franciszek Jesionowski, a na klarnecie Eugeniusz Strociak. Solo na akordeonie zagrała młodziutka Berenika Majewska .

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.