Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

23°
18°

„Lady Carneval” zespołu Dereń, mein Gott!

14-02-2018 23:04 | Autor: Jerzy Derkacz
O wyjątkowym koncercie zespołu Dereń w Domu Kultury „Imielin”, dowidziałem się w jednej z ursynowskich aptek. Mężczyzna w średnim wieku zaoferował młodej aptekarce kartę wstępu na występ zespołu. Ponieważ aptekarka nie mogła skorzystać z zaproszenia, wyraziła chęć przyjęcia karty dla siostry. Odpowiedź mężczyzny była zadziwiająca: – Czy pani wie jak trudno taką kartę na występ zespołu Dereń zdobyć !. Po czym schował zaproszenie do kieszeni i wyszedł.

Od 15 lat ma zespół Dereń swoich wielkich fanów i nic dziwnego, że 4 lutego o godzinie 17 sala widowiskowa DK „Imielin” była pełna. Ci, co przybyli, na pewno się nie zawiedli. Program opracowany i wyreżyserowany przez Krystynę Wysocką – Kochan, był porywającym widowiskiem, można było nasycić wzrok i słuch. Każdy w tym koncercie / kończącym karnawał 2018 / znalazł coś dla siebie. Tak jak do tanga trzeba dwojga, tak i do duetów też. I właśnie duety tego wieczoru podbiły serca słuchających. Zaczęło się od „Money, money” z filmu „Kabaret” w wykonaniu Katarzyny Majewskiej i Macieja Buczyńskiego, a zakończyło na „Lady Carneval” z repertuaru Karela Gotta w wykonaniu Pawła Kochankiewicza i Macela Babadjanowa.

Godny podkreślenia był bardzo widowiskowy „Upiór w operze” w wykonaniu Anny Samborskiej- Yang i Macieja Buczyńskiego. Podczas śpiewania wysokich tonów przez Annę Samborską-Yang, zastanawiałem się, czy szyby, okulary i ekrany telefonów komórkowych to wytrzymają!. Podobno na zapleczu „pękła” butelka szampana. Co poniektórym widzom mogło skoczyć również ciśnienie na widok tańczącej Marii Rutkowskiej z barwnym koliberkiem wytatuowanym w dolnej części pleców. Ciśnienie skoczyło również Tadeuszowi Pyrkowskiemu, gdy na scenie swoimi wdziękami kusiła go Katarzyna Majewska w piosence „Ciśnienie”. Teraz po koncercie wiem, dlaczego pan w średnim wieku przed występem zespołu Dereń udał się do apteki nie tylko z kartą wstępu. W galowym koncercie kończącym karnawał wystąpili: Krystyna Wysocka-Kochan, Barbara Kucińska, Gabriela Celińska-Mysław /wspaniały debiut 16 letniej solistki/, Małgorzata Gańko, Anna Mytko, Anna Samborska-Yang, Katarzyna Majewska, Magdalena Dąbrowska, Maria Rutkowska, Maciej Buczyński, Paweł Kochankiewicz, Czesław Mrozowski, Marcel Babadjanow, Tadeusz Pyrkowski, Jerzy Sznajder. Na fortepianie grał Franciszek Jesionowski, a na klarnecie Eugeniusz Strociak. Solo na akordeonie zagrała młodziutka Berenika Majewska .

Wróć

Inne artykuły

Zamiast sprzątać kradli przesyłki Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży zawartości przesyłek pocztowych. Jak wynikało z policyjnych ustaleń byli oni zatrudnieni jako serwis sprzątający w firmie zajmującej się sortowaniem paczek.
Coraz młodsi pasażerowie metra Za nami czternasta edycja badania ankietowego Metra Warszawskiego przeprowadzonego wśród pasażerów. Sprawdzano przede wszystkim poziom zadowolenia, ale także zbierano podstawowe dane statystyczne. Respondenci po raz kolejny pozytywnie ocenili jakość świadczonych usług. Okazuje się też, że pasażerowie metra… odmłodnieli.
Ekrany nie muszą psuć krajobrazu Prezentując Państwu ostatni artykuł dotyczący hałasu, dobiegającego z Puławskiej oraz Dolinki Służewieckiej, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tyle wiadomości w sprawie montażu przy nich ekranów akustycznych. Państwa pozytywny odzew wobec tego pomysłu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!
Ponad 30 mln zł dla Warszawy Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne całą dobę, 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę. Ponadto miasto wybuduje parking „Parkuj i Jedź”, a wybrane budynki komunalne przejdą rewitalizację. Łączna wartość wsparcia ze środków UE to ponad 30 mln zł.