Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kto wyciął nielegalnie jesion?

28-02-2019 16:15 | Autor: red.
Potrzebna pomoc w znalezieniu sprawcy wycinki starego jesionu zlokalizowanego obok przedwojennej kapliczki u zbiegu ulic Wyczółki i Łączyny.  Informację o – jak się okazało nielegalnym wycięciu drzewa – Urząd Dzielnicy Ursynów otrzymał od mieszkańców, którzy chcieli poznać przyczynę usunięcia rośliny.

Zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak umieścił na portalu społecznościowym apel o następującej treści:

„Może ktoś coś widział? Na Wyczółkach przy starej kapliczce rósł jesion wyniosły, który był pod opieką Dzielnicy Ursynów. Niestety, ktoś drzewo nielegalnie wyciął. 

Jeśli byłaś/byłeś świadkiem tej skandalicznej aktywności (albo masz zdjęcia lub filmik), proszę o kontakt z Wydziałem Ochrony Środowiska w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (wos@ursynow.pl, tel. 22 443 72 50). Nie ma zgody na takie działania. Pomóż ukarać sprawcę”.

Apel o podobnej treści został także umieszczony na kartce obok miejsca zdarzenia.

– Skierowałem już pismo do marszałka województwa mazowieckiego, prosząc o podjęcie działań związanych z wymierzeniem kary za nielegalną wycinkę. Rozważamy zawiadomienie policji, w kontekście zaboru naszej własności – informuje o kolejnych krokach urzędu Bartosz Dominiak.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA