Na teren dziedzińca prowadzi Tunel muzyczny, który jest połączeniem feerii świateł i muzyki. Wprowadza gości odwiedzający historyczny obiekt w niezwykły świat. Historia miesza się tu z współczesną technologią. Każdy może tu poczuć się jak w bajce mając jednocześnie do czynienia z rzeczywistością nawiązującą do życia Jana III i Marii Kazimiery, do wojen oraz rozmaitych zabiegów dyplomatycznych. Nic dziwnego, że większość gości wykorzystuje tę niezwykłą scenerię do zrobienia pamiątkowych zdjęć.
Na dziedzińcu głównym Pałacu Wilanowskiego zainstalowano kompozycje świetlne nawiązujące do mitologii greckiej. Idąc rozświetlonymi alejkami przypominającymi labirynt natkniemy się na postać Zeusa gromowładnego, bogini łowów Dianę, Posejdona wyłaniającego się ze wzburzonego morza, czy też Heraklesa zmagającego się z hydrą. Przechodząc przez kolejne miejsca przeżywamy niezwykłe emocje, ale też poznajemy siedemnastowieczną historię oraz starożytne mity.
Wizyta w rozświetlonym Królewskim Ogrodzie Światła to wielka atrakcja dla dorosłych, a zwłaszcza dla dzieci. Znajdziemy tu też akcenty astronomiczne przywołujące przywołujemy przyjaźń dwóch wybitnych postaci – króla Jana III i astronoma Jana Heweliusza. W interaktywnym Obserwatorium zobaczymy rozmaite przyrządy i urządzenia astronomiczne odmierzające czas i pozwalające wejrzeć w gwiazdy.
W Muzycznym Ogrodzie Marzeń znajdującym się na tarasie dolnym barokowego ogrodu odbywają się pokazy świetlno-muzyczne. Geometryczne kształty ogrodu podkreślone światłami zmieniającymi się w rytm muzyki klasycznej to widok, którego długo nie zapomni żaden z odwiedzających. Także muzyka towarzysząca pokazom to utwory z górnej półki autorstwa wybitnych kompozytorów. Usłyszymy min.: fragment z baletu „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego, arię z opery Giustino „Vedro con mio diletto” Antonio Vivaldiego oraz III Koncert brandenburski G-dur Jana Sebastiana Bacha.