Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kredyt na podrabiane papiery

08-04-2019 18:56 | Autor: pol
Mokotowscy policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw gospodarczych zatrzymali 32-letniego warszawskiego przedsiębiorcę, który przy użyciu podrobionej pieczątki wystawił sobie zaświadczenie o zarobkach i chciał w ten sposób uzyskać kolejny kredyt w wysokości blisko 120 tysięcy złotych. Zaplanowane oszustwo nie wyszło.

Daniel T. bardzo szybko przekonał się, że nieuczciwość nie popłaca. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chciał ratować swój biznes, który szedł mu słabo. Kredyt poganiał kredytem i brak było perspektyw na zaciągnięcie kolejnego. Wobec czego 32-latek wpadł na pomysł spreparowania dokumentów niezbędnych do zaciągnięcia pożyczki i złożenia ich w banku.

W swoim mieszkaniu znalazł dawną umową z zakładem fryzjerskim, w którym kiedyś pracował. Zamówił identyczną pieczęć, wypisał sobie zaświadczenie o zarobkach, które sygnował podrobioną pieczątką i całość złożył w placówce bankowej. Zgodnie z dokumentem mężczyzna miał zarabiać 3700 zł. Jego nadzieje jednak rozwiała negatywna decyzja kredytowa. Specjaliści od weryfikacji dokumentów stwierdzili, że zaświadczenie jest podrobione. O swoich spostrzeżeniach powiadomili policjantów z wydziału przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze zajęli się sprawą, w której efekcie nieuczciwy i niedoszły kredytobiorca wylądował w policyjnym areszcie.

Podejrzany usłyszał zarzuty oszustwa i usiłowania wyłudzenia kredytu przy użyciu podrobionych dokumentów. Teraz czeka go rozprawa przed sądem, który może go skazać nawet na 8 lat więzienia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA