Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kossuth z prestiżową nagrodą

11-05-2020 17:33 | Autor: red.
LXIII Liceum Ogólnokształcące im. Lajosa Kossutha otrzymało prestiżową, nagrodę „Jan Amos Comenius Prize” ufundowaną przez Parlament Europejski, w wysokości 8 tysięcy Euro za wysokiej jakości nauczanie o Unii Europejskiej.

Nauczycielki Jolanta Wiszniewska i Inga Chrościcka-Wożniak to autorki projektu “Od innowacji do Euroscoli”. Ponadto rozpoczęły projekt Erasmus+ ACT 4 Peace w celu zachęcenia społeczności szkolnej do napisania innowacji pedagogicznej “Działaj na Rzecz Pokoju i Tolerancji w korelacji z projektem Erasmus+ Partnerstwo Strategiczne ACT 4 PEACE oraz do włączenia się do programu „Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS)”.

Te fakty spowodowały, że tematyka proeuropejska i związane z nią działania stały się stałym elementem codziennej edukacji. Uczniowie sami poszukiwali różnych informacji, inicjowali projekty oraz uczestniczyli w wykładach, warsztatach prowadzonych przez Uniwersytet Warszawski oraz przez różne organizacje pozarządowe. Wynikało to z naturalnej ciekawości i wzrostu świadomości młodych ludzi.

Na szczególną uwagę zasługuje udział uczniów w debacie z Ministrem Spraw Zagranicznych RP prof. dr. hab. Jackiem Czaputowiczem, w spotkaniach z europarlamentarzystami różnych opcji – Andrzejem Grzybem, Danutą Hubner, w warsztatach “Demokracja w Okresie Postprawdy”. Szczególnym wyróżnieniem za dotychczasowe działania była wizyta uczniów w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w ramach Euroscoli. Nie można też pominąć  wymiany ze szkołami z Hiszpanii, Włoch, Rumunii (Erasmus+) oraz Węgier w celu poszerzenia wiedzy na temat tych krajów, ich kultury, historii i tradycji.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA