Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Konkurs najpiękniejsze szopki rozstrzygnięty

14-01-2020 11:44 | Autor: red.
Za nami 24. edycja dzielnicowego konkursu plastycznego „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W sali im. J.U. Niemcewicza w urzędzie dzielnicy Ursynów odbył się finał tej plastycznej rywalizacji, podczas którego uhonorowani zostali autorzy szopek zakwalifikowanych na wystawę w ursynowskim ratuszu.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 14 ursynowskich szkół podstawowych (publicznych i niepublicznych) oraz 4 przedszkola publiczne. W tym roku po raz pierwszy zaproszono do udziału w konkursie dzieci z oddziałów przedszkolnych dla sześciolatków. Na konkurs wykonano w sumie 241 prac, z czego na wystawę zakwalifikowano 49 szopek. Jurorzy konkursu podkreślali wysoki poziom artystyczny wykonanych prac, docenili też wyobraźnię, pracowitość i oryginalne podejście młodych artystów do niełatwego tematu. Trudno przecenić pomoc nauczycieli, opiekunów oraz rodziców, jakiej udzielili dzieciom przy wykonywaniu szopek.

Efektem gorących obrad jury jest 8 nagród i 9 wyróżnień. Wszyscy autorzy zakwalifikowanych na wystawę szopek otrzymali oczywiście pamiątkowe dyplomy i upominki książkowe, które wręczyli przedstawiciele dzielnicy Ursynów – burmistrz Robert Kempa i jego zastępca Klaudiusz Ostrowski.

Za Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe zostały uznane prace, które wykonali:

– Jagoda Kozłowska, Alicja Rosiak i Karolina Szukała, kl. I c ze Szkoły Podstawowej nr 336, ul. Małcużyńskiego 4;

– Maks Solarz, kl. VI a z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6, Sióstr Niepokalanek, ul. Zaruby 2;

– Zofia Paprocka, kl. V a ze Szkoły Podstawowej nr 81, ul. Puszczyka 6;

– Borys Bieliński-Jarociński, kl. II c ze Szkoły Podstawowej nr 319, ul. ZWM 10;

– Staś Żak, kl. VI c, Julek Żak, kl. II b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 47, ul. Zoltana Balo 1

Uroczystość uświetnił koncert „Najlepsze życzenia” w wykonaniu Ani Brody, nawiązujący do mijającej już atmosfery świątecznej. Obdarzona niepowtarzalnym głosem, akompaniując sobie na cymbałach, lirze korbowej i instrumentach klawiszowych, stworzyła niepowtarzalne widowisko i wspaniały nastrój.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA