Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

29°
16°

Konkurs architektoniczny na kompleks oświatowy przy ul. Zaruby rozstrzygnięty

18-10-2017 22:30 | Autor: red.
Wiadomo jak będzie wyglądała szkoła podstawowa i przedszkole przy ul. Zaruby na Ursynowie. W środę (18 października) ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na koncepcję tego kompleksu oświatowego.

Zwyciężył projekt Pracowni Projektowej OOA Macieja Siudy. Konkurs architektoniczno-urbanistyczny na wykonanie koncepcji kompleksu oświatowego przedszkolno-szkolnego przy ul. Zaruby został ogłoszony 30 czerwca br. Wpłynęły 24 prace konkursowe, które zostały ocenione przez sąd konkursowy. Od 19 października do 7 listopada w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przy al. KEN 61 można odwiedzić wystawę pokonkursową. A we wtorek, 7 listopada, o godz. 18.00 w tym samym miejscu (sala im. J. U. Niemcewicza, I piętro) odbędzie się dyskusja pokonkursowa.

– Konkurs to dłuższa procedura niż przetarg, jednak to jedyna szansa, by kryterium wyboru była jakość architektury – mówi Robert Kempa, burmistrz dzielnicy Ursynów.

– Ursynowskie szkoły od początku powstawania osiedla były projektowane innowacyjnie. Projekt wybrany w tym konkursie wpisuje się w ten trend. W myśl tej pracy konkursowej edukacja nie zamyka się tylko do nauczania w klasach. Architekci podkreślili, jak ważne są również przestrzenie wspólne, szczególnie te, które umożliwiają przebywanie na świeżym powietrzu. Zwycięski projekt proponuje wizję ogrodów szkolnych, bezpośredni kontakt uczniów z naturą. Zwycięzca konkursu oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 40 tys. zł otrzyma także zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

– Już nie mogę się doczekać, kiedy placówka powstanie, a korytarze i sale wypełnią się dziećmi. To kolejny sukces obecnej kadencji, bo realizacja tej zapowiadanej od lat inwestycji jest naprawdę konieczna. Wygrał bardzo dobry projekt, a dzięki wybranej formie konkursowej także atrakcyjny wizualnie – podsumował burmistrz.

Sąd konkursowy przyznał następujące nagrody:

I nagroda (40 tys. zł) – Maciej Siuda Pracownia Projektowa OOA z Warszawy;

II nagroda (20 tys. zł) – M.O.C. Architekci Sp. z o.o. Sp.k. z Katowic;

III nagroda (10 tys. zł) – Jakub Heciak z Kielc;

Wyróżnienia I stopnia równorzędne (po 4 tys. zł):

– Staruń Wanik Architekci, Paulina Staruń z Warszawy;

– GAB Piotr Grabowski Architekt z Poznania;

Wyróżnienie II stopnia (2 tys. zł)

– Bartosz Dendura Pracownia Architektoniczna studio4SPACE z Krakowa;

Zwycięski projekt został nagrodzony za:

– zaproponowaną architekturę obiektu, użycie prostych form wyrazu, podkreślanych strukturą budynku i naturalnymi materiałami;

– umiejętne przełożenie założeń ideowych na rozwiązania architektoniczne, technologiczne i materiałowe;

– właściwą dyspozycję funkcjonalną i strefowanie;

– dobór zieleni wspierający bioróżnorodność i nawiązanie zielenią do charakteru Lasu Kabackiego;

– ekonomikę rozwiązań budowlanych, w szczególności konstrukcyjnych;

– stonowaną estetykę i prostą formę wynikającą z funkcji i przyjętych założeń technologicznych.

Wróć

Inne artykuły

Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.
Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.
Jesienny namiot burmistrza Kempy na Imielinie W czwartkowe popołudnie 13 września rozpoczął się kolejny cykl spotkań burmistrza z mieszkańcami Ursynowa. Początek na Imielinie, w dalszej kolejności namiot pojawi się na Kabatach, obok DOK-u przy ul. Kajakowej i przy stacji metra Ursynów. Spotkania tego typu organizowane są już od 2015 roku i wywołują duże zainteresowanie mieszkańców.