Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Koniec wysypiska na Surowieckiego

24-04-2019 21:33 | Autor: Bartosz Zawadzki
Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.

W związku z tą sytuacją niektórzy zaczęli pisać skargi do Urzędu Dzielnicy. Ja także, już w pierwszych dniach po objęciu mandatu radnego Dzielnicy Ursynów, dnia 19.11.2018 r. skierowałem na ręce burmistrza interpelację, opisując nieporządek, który zapanował w bezpośrednim sąsiedztwie.

W odpowiedzi padła deklaracja zajęcia się czystością terenu, usunięcia wraków oraz interwencji w firmie SUEZ Polska Sp. z o.o. w kwestii nielegalnego przeładunku odpadów komunalnych pod naszymi oknami. W międzyczasie, na własną rękę wysłałem do Straży Miejskiej zgłoszenie dzikiego wysypiska, które powstało najpewniej w wyniku działalności handlowej pozostałych tu jeszcze straganów.

Śmieci z wysypiska na szczęście uprzątnięto bardzo szybko i sprawnie, natomiast przeładunki odpadów, które „zafundowała” nam firma mająca na co dzień dbać o czystość i porządek naszych osiedli, trwały aż do momentu, kiedy ponownie upomniałem się o tę sprawę. Dopiero po drugiej interpelacji, złożonej20 marca tego roku, firma została skutecznie wezwana do natychmiastowego zaprzestania procederu, a do Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi m. st. Warszawy wystosowano wniosek o wyciągnięcie stosownych konsekwencji.

Utrzymania tego stanu ma pilnować Straż Miejska. Stąd apel do wszystkich Państwa o zgłaszanie pod numery alarmowe 986 lub 112 sytuacji, w których śmieciarki znowu pojawiłyby się na placu w celu przeładunku odpadów – generując zanieczyszczenie, brzydki zapach i hałas (powstający przy przeładowywaniu szkła).

Otrzymuję też zgłoszenia dotyczące hałd ziemi i gruzu, które od wielu miesięcy są składowane na terenie zielonym przy parkingach. Jeszcze niedawno obiecywano, że wraz z końcem grudnia teren wróci do normy. Niestety, słowa nie dotrzymano, a aktualnie podaje się termin „do lipca”. Ponieważ zdecydowanie nie zgadzam się z traktowaniem naszej okolicy jako wysypiska, ponownie wystąpiłem do ZDM-u o usunięcie ziemi i kruszywa. Poprosiłem również Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego o sprawdzenie, czy teren nie powinien być ogrodzony w związku z operowaniem na nim ciężkiego sprzętu budowlanego w postaci wywrotek i koparek.

Pozostaję do Państwa dyspozycji w wyżej opisanych oraz innych ważnych sprawach dla naszej dzielnicy. Stowarzyszenie PROJEKT URSYNÓW już od ponad trzech lat skutecznie interweniuje w miejskich urzędach, realizując interesy i potrzeby mieszkańców.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA