Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Konie pierwsze powracają na sportową arenę

13-05-2020 23:01 | Autor: Tadeusz Porębski
Aż do późnego popołudnia w środę 13 maja środowisko wyścigowe czekało na decyzję organizatora gonitw, czyli dyrekcji służewieckiego oddziału państwowej spółki Totalizator Sportowy, w sprawie inauguracji w nadchodzący weekend sezonu wyścigowego 2020. Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych uzyskał zgody ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego na przeprowadzenie na Służewcu w dniach 16 i 17 maja pierwszych w tym roku selekcyjnych prób dzielności koni bez udziału publiczności.

Wydrukowano programy, przygotowano tysiąc koni do wyścigów, ale na przeszkodzie stanęła biurokracja.  Organizatorem gonitw nie jest jednak PKWK, lecz służewiecki oddział TS, którego kierownictwo do ostatniej chwili wstrzymywało się z podjęciem ostatecznej decyzji, tłumacząc brak decyzyjności „obowiązującym stanem prawnym”.

Ponoć zlecono wewnętrznemu prawnikowi w spółce wykonanie dodatkowej opinii, ponieważ zgody ministra zdrowia oraz GIS – decydentów z najwyższego szczebla – były dla zarządu TS niewystarczające. Prawnik uznał, że „obowiązujący stan prawny nie pozwala na rozegranie gonitw w terminie 16/17 maja”, ale po południu ktoś musiał pójść po rozum do głowy i w najbliższą sobotę pierwsza w tym sezonie bomba pójdzie w górę. Wiąże się to z pierwszą od miesięcy transmisją na żywo z zawodów mających sportowy charakter. Łakomy kąsek dla milionów zmęczonych restrykcjami i spragnionych emocji obywateli.

Przekaz live z przebiegu gonitw będzie dostępny na www.torsluzewiec.pl. Na szczycie strony internetowej toru znajduje się zakładka z niebieskim napisem „Transmisja gonitw online”, wystarczy kliknąć w nią, by przenieść się na zabytkowy Służewiec. Początek transmisji sobota godz. 12.30. Ze strony Tor Służewiec można również pobrać program wyścigowy (zakładka „Strefa widza”). Kto zaś jest posiadaczem specjalnego konta, może także obstawiać online wyniki gonitw, informacje na stronie internetowej spółki „Traf” organizatora końskiego totalizatora. Życzymy wielkich emocji i nie mniejszych wygranych.

 

NASZE TYPY

SOBOTA, 16 MAJA, GODZ. 13.00

Gon. I: The Kid Bobby B, Arkano, Delos, Pilecki

Gon. II: Shadwan Al Khalediah, Sahm Al Khalediah, Gatsby de Bozouls, Pontarion

Gon. III: Adventure, Herbatka, Luaithrion, Hit Poker

Gon. IV: Monther Al Khalediah, Chill Force, Ghazalat Al Khalediah, Anwar Al Khalediah

Gon. V: Minister Wojny, Bright Amber, Candy Rider, Onyks

Gon. VI: Bariq Dazzelour, Akwantario, Mysskash de Piboul, Wafa Al Khalediah

Gon. VII: Minsor, Hipop de Loire, Noble Prince, Ishii Maki

Gon. VIII: Gancegal, Carlito, Spasski, Anticyclone

Gon. IX: Diego de Busset, Brandy Hornline, Curly Light, Espoir de Bellon

 

NIEDZIELA, 17 MAJA, GODZ. 13.00

Gon. I: Diable Maya, Eden Pierji, Feline Fougasse, Fulham

Gon. II: Mayar Al Khalediah, Hasem Al Khalediah, Rasmy Al Khalediah, Fadwa Al Khalediah

Gon. III: Kalinda, Fuzja, Tamoola, La Factrice

Gon. IV: Asrar Al Khalediah, Wasma Al Khalediah, Fateh Al Naseef, Awrad Al Khalediah

Gon. V: Timemaster, Inter Royal Lady, Night Tornado, Gran Emperor

Gon. VI: Party Animal, Snow Storm, Torrent, Sileroy

Gon. VII: Dancing Nora, Leading Lion, Royal Cherry, Yasmeen

Gon. VIII: Windsor Beach, Kaszi, Majkel, Harlem

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA