Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kompleks przy Zaruby przyjął pierwszych uczniów

20-01-2021 23:13 | Autor: red.
Dzieci z Ursynowa zyskały właśnie nowe miejsce do nauki i opieki w nowoczesnym zespole szkolno-przedszkolnym przy ul. J. Zaruby 7.

– Konsekwentnie stawiamy na edukację. Wydatki na oświatę to największa pozycja w naszym budżecie. Wybudowaliśmy już 24 nowe placówki. W tym szkołę podstawową i przedszkole przy ul. Zaruby dla uczniów i przedszkolaków z rejonu Kabat – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Ursynowski zespół składa się z 8-oddziałowego przedszkola dla 200 dzieci i szkoły podstawowej z 16 klasami dla około 420 uczniów. Powstał według koncepcji warszawskiej Pracowni Projektowej OOA Macieja Siudy – zielonych podwórek szkolnych nawiązujących do sąsiadującego z placówką lasu Kabackiego – wybranej w 2017 roku w konkursie architektonicznym. Był to pierwszy taki konkurs dotyczący placówki oświatowej w Warszawie.

Obie instytucje posiadają niezależne wejścia, wewnętrzne dziedzińce zapewniające uczniom cenny, bezpośredni kontakt z naturą, strefy edukacyjne i rekreacyjne. Budynki wykonano z naturalnych materiałów. W zachodniej części kompleksu znajduje się część przedszkolna, a szkolna we wschodniej. Do szkoły wchodzi się od ul. Jerzego Zaruby 7, a do przedszkola od strony ul. Iwanowa-Szajnowicza 5. Dojazdy i parkingi powstały przy ul. Iwanowa-Szajnowicza.

– Cieszę się, że po wielu latach starań udało się zakończyć tak ważną inwestycję. Jest ona dopełnieniem systemu szkół na terenie Ursynowa i kończy batalię ze zjawiskiem dwuzmianowości. Nowa szkoła zapewni komfort nauki uczniom, także w szkołach ościennych. A przeniesione tam przedszkole integracyjne będzie miało bogatą ofertę zajęć dla dzieci ze specjalnymi potrzebami – tłumaczy burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Przeniesienie do zespołu przedszkola integracyjnego pozwoli na zaadaptowanie wolnej przestrzeni w budynku przy ul. Teligi dla przedszkola specjalnego. W tej chwili dysponuje ono powierzchnią niewystarczającą w stosunku do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Stworzy to także możliwość zwiększenia liczby wolnych miejsc na Ursynowie dla dzieci, które potrzebują pomocy psychologiczno–pedagogicznej oraz odpowiedniej przestrzeni edukacyjnej z uwagi na prowadzone terapie.

Wykonawcą zespołu szkolno-przedszkolnego było konsorcjum firm: Balzola Polska” Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Construcciones y Promociones Balzola S.A. z siedzibą w Hiszpanii. Koszt wyniósł 46,19 mln zł.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA