Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

18°
11°

Kolorowa dzielnica pełna zabawy!

29-05-2018 23:43 | Autor: red.
Festiwal Kolorów to impreza, której nie trzeba przedstawiać. W ubiegłą sobotę odbyła się pod Kopą Cwila na Ursynowie. Świetni muzycy, pyszne jedzenie i tysiące kolorowych uczestników – tak w wielkim skrócie można opisać to wydarzenie. Wstęp na imprezę był darmowy.

Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i młodzieży i dorosłych. Poza burzą Kolorów Holi, na uczestników czekały m.in. nagrody i gadżety ufundowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów, strefa Maoam ze słodkościami, kołem fortuny i lekcjami tańca, bazooki CO2, freehugsy, miasteczko gastronomiczne czy strefa Fundacji Rycerze i Księżniczki, działająca na rzecz dzieci.

W tym roku, pomimo deszczowej aury, kolorowe szaleństwo zaangażowało tysiące osób. Kolorowi uczestnicy bawili się świetnie i zadeklarowali swoją obecność w następnej edycji, która wstępnie została zaplanowana na 25 maja 2019 roku!

Na scenie wystąpili: Lidia Kopania, duet Verossi & Adeq, Bomba Kaloryczna, Cheap Tobacco oraz gwiazda wieczoru B.R.O, świetnie przyjęty przez młodzież nie tylko z Ursynowa, ale z całego miasta.

Wyrzuty kolorów odbywały się od 15:00 do 20:00 o każdej pełnej godzinie, a każdy z nich prowadzony był przez inną osobistość. Wśród nich znalazł się najważniejszy gość, burmistrz dzielnicy Ursynów Robert Kempa, który poza tym, że razem z uczestnikami bawił się kolorami holi, to jeszcze rozdał wiele gadżetów i prezentów m.in. z okazji obchodzonego w sobotę Dnia Matki.

Wśród pozostałych gości znaleźli się m. in. : Filip Zabłocki, znany youtuber i przedstawiciele Ligi Warszawskich Liceów.

-Aktywny.. innowacyjny.. nowoczesny.. sąsiedzki – to właśnie Ursynów, czyli nasza dzielnica wraz z pełnymi energii mieszkańcami. W ubiegły weekend Ursynów był także wyjątkowo kolorowy, ponieważ na Kopie Cwila zagościł Festiwal Kolorów. Była to szósta odsłona tego wydarzania – po raz pierwszy na Ursynowie, a Urząd Dzielnicy Ursynów był partnerem tego przedsięwzięcia. Nie sposób oddać słowami niezapomnianej atmosfery tego wydarzenia, jaką dało się wyczuć wśród unoszących się w powietrzu kolorów – po prostu żyjmy kolorowo – mówi zastępca burmistrza Łukasz Ciołko.

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.