Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

29°
18°

Kolorowa dzielnica pełna zabawy!

29-05-2018 23:43 | Autor: red.
Festiwal Kolorów to impreza, której nie trzeba przedstawiać. W ubiegłą sobotę odbyła się pod Kopą Cwila na Ursynowie. Świetni muzycy, pyszne jedzenie i tysiące kolorowych uczestników – tak w wielkim skrócie można opisać to wydarzenie. Wstęp na imprezę był darmowy.

Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i młodzieży i dorosłych. Poza burzą Kolorów Holi, na uczestników czekały m.in. nagrody i gadżety ufundowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów, strefa Maoam ze słodkościami, kołem fortuny i lekcjami tańca, bazooki CO2, freehugsy, miasteczko gastronomiczne czy strefa Fundacji Rycerze i Księżniczki, działająca na rzecz dzieci.

W tym roku, pomimo deszczowej aury, kolorowe szaleństwo zaangażowało tysiące osób. Kolorowi uczestnicy bawili się świetnie i zadeklarowali swoją obecność w następnej edycji, która wstępnie została zaplanowana na 25 maja 2019 roku!

Na scenie wystąpili: Lidia Kopania, duet Verossi & Adeq, Bomba Kaloryczna, Cheap Tobacco oraz gwiazda wieczoru B.R.O, świetnie przyjęty przez młodzież nie tylko z Ursynowa, ale z całego miasta.

Wyrzuty kolorów odbywały się od 15:00 do 20:00 o każdej pełnej godzinie, a każdy z nich prowadzony był przez inną osobistość. Wśród nich znalazł się najważniejszy gość, burmistrz dzielnicy Ursynów Robert Kempa, który poza tym, że razem z uczestnikami bawił się kolorami holi, to jeszcze rozdał wiele gadżetów i prezentów m.in. z okazji obchodzonego w sobotę Dnia Matki.

Wśród pozostałych gości znaleźli się m. in. : Filip Zabłocki, znany youtuber i przedstawiciele Ligi Warszawskich Liceów.

-Aktywny.. innowacyjny.. nowoczesny.. sąsiedzki – to właśnie Ursynów, czyli nasza dzielnica wraz z pełnymi energii mieszkańcami. W ubiegły weekend Ursynów był także wyjątkowo kolorowy, ponieważ na Kopie Cwila zagościł Festiwal Kolorów. Była to szósta odsłona tego wydarzania – po raz pierwszy na Ursynowie, a Urząd Dzielnicy Ursynów był partnerem tego przedsięwzięcia. Nie sposób oddać słowami niezapomnianej atmosfery tego wydarzenia, jaką dało się wyczuć wśród unoszących się w powietrzu kolorów – po prostu żyjmy kolorowo – mówi zastępca burmistrza Łukasz Ciołko.

Wróć

Inne artykuły

Ekrany nie muszą psuć krajobrazu Prezentując Państwu ostatni artykuł dotyczący hałasu, dobiegającego z Puławskiej oraz Dolinki Służewieckiej, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tyle wiadomości w sprawie montażu przy nich ekranów akustycznych. Państwa pozytywny odzew wobec tego pomysłu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!
Ponad 30 mln zł dla Warszawy Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne całą dobę, 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę. Ponadto miasto wybuduje parking „Parkuj i Jedź”, a wybrane budynki komunalne przejdą rewitalizację. Łączna wartość wsparcia ze środków UE to ponad 30 mln zł.
Ursynowskie Recitale Fortepianowe Trwają recitale fortepianowe, organizowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Cykl ten nosi tytuł „Armaty ukryte w kwiatach…”. Przed nami jeszcze jeden – 19 sierpnia  o godz. 19.00 na terenie zespołu pałacowo-parkowego Natolin (ul. Nowoursynowska 84). Dla mieszkańców Ursynowa zagra Krzysztof Książek.
Stryjeńska spogląda na mieszkańców ul. Kazury Letnie miesiące to czas intensywnych prac związanych z muralami. We wtorek (14 sierpnia) Ursynów zyskał nowy mural – przedstawiający Zofię Stryjeńską, zlokalizowany na fasadzie budynku przy ul. Kazury 8.