Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

13°
4°

Kolorowa dzielnica pełna zabawy!

29-05-2018 23:43 | Autor: red.
Festiwal Kolorów to impreza, której nie trzeba przedstawiać. W ubiegłą sobotę odbyła się pod Kopą Cwila na Ursynowie. Świetni muzycy, pyszne jedzenie i tysiące kolorowych uczestników – tak w wielkim skrócie można opisać to wydarzenie. Wstęp na imprezę był darmowy.

Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i młodzieży i dorosłych. Poza burzą Kolorów Holi, na uczestników czekały m.in. nagrody i gadżety ufundowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów, strefa Maoam ze słodkościami, kołem fortuny i lekcjami tańca, bazooki CO2, freehugsy, miasteczko gastronomiczne czy strefa Fundacji Rycerze i Księżniczki, działająca na rzecz dzieci.

W tym roku, pomimo deszczowej aury, kolorowe szaleństwo zaangażowało tysiące osób. Kolorowi uczestnicy bawili się świetnie i zadeklarowali swoją obecność w następnej edycji, która wstępnie została zaplanowana na 25 maja 2019 roku!

Na scenie wystąpili: Lidia Kopania, duet Verossi & Adeq, Bomba Kaloryczna, Cheap Tobacco oraz gwiazda wieczoru B.R.O, świetnie przyjęty przez młodzież nie tylko z Ursynowa, ale z całego miasta.

Wyrzuty kolorów odbywały się od 15:00 do 20:00 o każdej pełnej godzinie, a każdy z nich prowadzony był przez inną osobistość. Wśród nich znalazł się najważniejszy gość, burmistrz dzielnicy Ursynów Robert Kempa, który poza tym, że razem z uczestnikami bawił się kolorami holi, to jeszcze rozdał wiele gadżetów i prezentów m.in. z okazji obchodzonego w sobotę Dnia Matki.

Wśród pozostałych gości znaleźli się m. in. : Filip Zabłocki, znany youtuber i przedstawiciele Ligi Warszawskich Liceów.

-Aktywny.. innowacyjny.. nowoczesny.. sąsiedzki – to właśnie Ursynów, czyli nasza dzielnica wraz z pełnymi energii mieszkańcami. W ubiegły weekend Ursynów był także wyjątkowo kolorowy, ponieważ na Kopie Cwila zagościł Festiwal Kolorów. Była to szósta odsłona tego wydarzania – po raz pierwszy na Ursynowie, a Urząd Dzielnicy Ursynów był partnerem tego przedsięwzięcia. Nie sposób oddać słowami niezapomnianej atmosfery tego wydarzenia, jaką dało się wyczuć wśród unoszących się w powietrzu kolorów – po prostu żyjmy kolorowo – mówi zastępca burmistrza Łukasz Ciołko.

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.