14°
11°

Kolejny sukces KS d’Artagnan-Ursynów

05-07-2017 20:38 | Autor: wb
Pod koniec czerwca w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży zmagali się młodzi szermierze władając trzema broniami: szpadą, szablą i floretem. Znakomity występ w tej imprezie zanotowali szermierze Klubu Sportowego d'Artagnan-Ursynów, którzy w trzech broniach zdobyli aż 8 medali.

D'Artagnan jest głównie klubem floretowym. Mimo to zawodniczki ursynowskiego klubu wywalczyły również medale w innych broniach – szpadzie i szabli.

W pierwszej kolejności rozegrany został turniej szpadowy. W tej kategorii brązowy medal zdobyły dwie zawodniczki d'Artagnana – w kategorii juniorek młodszych trzecia była Sandra Kluszczyńska, a wśród dzieci Matylda Lenarczyk. O ile medal Sandry nie jest wielkim zaskoczeniem (w przeszłości zdobywała już medale w tej broni, a także stawała na podium zawodów ogólnopolskich), o tyle medal Matyldy stanowi miłą niespodziankę.

Następnie do zmagań przystąpili szabliści i szablistki. W tej broni po raz pierwszy w historii wzięli udział zawodnicy reprezentujący klub z Ursynowa. Los chciał, że w walce o medal spotkały się dwie zawodniczki d'Artagnana – Alicja Rogóż i Sandra Kluszczyńska. Po zaciętej walce wygrała ta pierwsza i zapewniła swojemu klubowi historyczny brązowy medal w szabli.

Na sam koniec na planszach pojawili się szermierze walczący floretami. W tej broni klub spodziewał się największej ilości medali i tak też się stało. W kategorii juniorek młodszych swoje wysokie umiejętności potwierdziła Oliwia Arciszewska, która po brązowym medalu Mistrzostw Polski wywalczonym w maju tego roku, teraz została wicemistrzynią Warszawy zdobywając srebrny medal. Brązowy medal w tej samej kategorii wywalczyły Sandra Kluszczyńska oraz Natalia Gondek. W kategorii dzieci brązowe medale zdobyły dwie kolejne reprezentantki klubu d'Artagnan – Zofia Płaza i Zuzanna Szymańska.

Zawodniczki z Ursynowa zebrały w sumie 8 medali, czym potwierdziły, że D'Artagnan-Ursynów jest czołowym klubem szermierczym w Warszawie. Zofia Płaza trenuje pod okiem Dariusza Parzuchowskiego, natomiast pozostałe zawodniczki są trenowane przez Waldemara Wróblewskiego. Wszystkim medalistkom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy!

Wróć

Inne artykuły

Jaki będzie nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury? Rozmawiamy z Beatą Rusinowską, nowym dyrektorem DOK Ursynów przy Kajakowej.
Konkurs architektoniczny na kompleks oświatowy przy ul. Zaruby rozstrzygnięty Wiadomo jak będzie wyglądała szkoła podstawowa i przedszkole przy ul. Zaruby na Ursynowie. W środę (18 października) ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na koncepcję tego kompleksu oświatowego.
Jaki budżet w 2018? Na sesji Rady Dzielnicy Ursynów we wtorek 17 października poznaliśmy szczegóły dotyczące budżetu dzielnicowego na przyszły rok. Wydatki budżetu ujęte w przedstawionym projekcie wynoszą ogółem 465,3 mln, tj. najwięcej w historii Ursynowa. Jest to o ponad 137 mln więcej niż w 2015 roku, czyli na początku obecnej kadencji.
Chcemy pediatrii w Szpitalu Południowym! Opublikowany w dniu 8 czerwca br. w mediach internetowych apel ursynowianki Katarzyny Kwiecińskiej - Otachel o podpisywanie petycji w sprawie utworzenia oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym na Ursynowie uzyskuje rosnące poparcie mieszkańców. Podczas XL Sesji Rady Dzielnicy Ursynów radni jednogłośnie poparli apel w sprawie oddziału pediatrycznego.