Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

Kolejny etap prac na Rosoła

30-10-2018 21:43 | Autor: red.
Ruszył kolejny etap prac modernizacyjnych ulicy Rosoła polegający na wybudowaniu wschodniej jezdni tej ulicy. Nowa organizacja ruchu ma zostać wprowadzona 5 listopada o godzinie 22.

Ruch w kierunku północnym zostanie zamknięty na odcinku od Wąwozowej do Jeżewskiego. Ruch w kierunku z Kabat do Centrum będzie skierowany ul. Wąwozową do Al. KEN. W związku z tymczasową organizacją ruchu linie autobusowe będą kursowały na zmienionych trasach. Szczegółowe informacje na stronie www.ztm.waw.pl.

– Utrudnienia związane z budową i konieczność wprowadzenia teraz tymczasowej organizacji ruchu są następstwem przerwania budowy w okresie wakacyjnym na skutek zaskakującej decyzji wojewody mazowieckiego. Pierwotnie urząd planował wprowadzenie tej organizacji w miesiącach wakacyjnych, kiedy natężenie ruchu jest znacząco niższe. Gdyby nie przymusowa przerwa, prace na budowie byłyby już dawno zakończone – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Zamknięcie pasa w kierunku północnym wynika z konieczności odwodnienia nowej jezdni i podłączenia jej do sieci kanalizacji deszczowej, znajdującej się pod istniejąca jezdnią. Wobec powyższego zaszła potrzeba jej zwężenia i tymczasowego wyłączenia na tym odcinku z ruchu w kierunku Centrum. Urząd Dzielnicy Ursynów zobowiązał wykonawcę do zintensyfikowania prac dla możliwie najkrótszego terminu oddania nowej jezdni do użytkowania. Wykonawca określił czas wykonania prac na około 5 tygodni. Po zakończeniu prac przez okres zimowy ruch w kierunku Centrum będzie odbywał się na nowej jezdni (2 pasami). Wraz z przywróceniem ruchu w obu kierunkach zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna Wąwozowa/Relaksowa/Rosoła. Dalsze prace modernizacyjne zostaną podjęte na wiosnę.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.