Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza pogoda

Sprawdź pogodę na 7 dni
-1°
-4°

Kolejny etap prac na Rosoła

30-10-2018 21:43 | Autor: red.
Ruszył kolejny etap prac modernizacyjnych ulicy Rosoła polegający na wybudowaniu wschodniej jezdni tej ulicy. Nowa organizacja ruchu ma zostać wprowadzona 5 listopada o godzinie 22.

Ruch w kierunku północnym zostanie zamknięty na odcinku od Wąwozowej do Jeżewskiego. Ruch w kierunku z Kabat do Centrum będzie skierowany ul. Wąwozową do Al. KEN. W związku z tymczasową organizacją ruchu linie autobusowe będą kursowały na zmienionych trasach. Szczegółowe informacje na stronie www.ztm.waw.pl.

– Utrudnienia związane z budową i konieczność wprowadzenia teraz tymczasowej organizacji ruchu są następstwem przerwania budowy w okresie wakacyjnym na skutek zaskakującej decyzji wojewody mazowieckiego. Pierwotnie urząd planował wprowadzenie tej organizacji w miesiącach wakacyjnych, kiedy natężenie ruchu jest znacząco niższe. Gdyby nie przymusowa przerwa, prace na budowie byłyby już dawno zakończone – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Zamknięcie pasa w kierunku północnym wynika z konieczności odwodnienia nowej jezdni i podłączenia jej do sieci kanalizacji deszczowej, znajdującej się pod istniejąca jezdnią. Wobec powyższego zaszła potrzeba jej zwężenia i tymczasowego wyłączenia na tym odcinku z ruchu w kierunku Centrum. Urząd Dzielnicy Ursynów zobowiązał wykonawcę do zintensyfikowania prac dla możliwie najkrótszego terminu oddania nowej jezdni do użytkowania. Wykonawca określił czas wykonania prac na około 5 tygodni. Po zakończeniu prac przez okres zimowy ruch w kierunku Centrum będzie odbywał się na nowej jezdni (2 pasami). Wraz z przywróceniem ruchu w obu kierunkach zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna Wąwozowa/Relaksowa/Rosoła. Dalsze prace modernizacyjne zostaną podjęte na wiosnę.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA