Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Kolejny etap prac na Rosoła

30-10-2018 21:43 | Autor: red.
Ruszył kolejny etap prac modernizacyjnych ulicy Rosoła polegający na wybudowaniu wschodniej jezdni tej ulicy. Nowa organizacja ruchu ma zostać wprowadzona 5 listopada o godzinie 22.

Ruch w kierunku północnym zostanie zamknięty na odcinku od Wąwozowej do Jeżewskiego. Ruch w kierunku z Kabat do Centrum będzie skierowany ul. Wąwozową do Al. KEN. W związku z tymczasową organizacją ruchu linie autobusowe będą kursowały na zmienionych trasach. Szczegółowe informacje na stronie www.ztm.waw.pl.

– Utrudnienia związane z budową i konieczność wprowadzenia teraz tymczasowej organizacji ruchu są następstwem przerwania budowy w okresie wakacyjnym na skutek zaskakującej decyzji wojewody mazowieckiego. Pierwotnie urząd planował wprowadzenie tej organizacji w miesiącach wakacyjnych, kiedy natężenie ruchu jest znacząco niższe. Gdyby nie przymusowa przerwa, prace na budowie byłyby już dawno zakończone – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Zamknięcie pasa w kierunku północnym wynika z konieczności odwodnienia nowej jezdni i podłączenia jej do sieci kanalizacji deszczowej, znajdującej się pod istniejąca jezdnią. Wobec powyższego zaszła potrzeba jej zwężenia i tymczasowego wyłączenia na tym odcinku z ruchu w kierunku Centrum. Urząd Dzielnicy Ursynów zobowiązał wykonawcę do zintensyfikowania prac dla możliwie najkrótszego terminu oddania nowej jezdni do użytkowania. Wykonawca określił czas wykonania prac na około 5 tygodni. Po zakończeniu prac przez okres zimowy ruch w kierunku Centrum będzie odbywał się na nowej jezdni (2 pasami). Wraz z przywróceniem ruchu w obu kierunkach zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna Wąwozowa/Relaksowa/Rosoła. Dalsze prace modernizacyjne zostaną podjęte na wiosnę.

Wróć

Inne artykuły

Ucieczka ulicami Ursynowa Zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, użycia siły wobec policjantki w celu zmuszenia jej do zaniechania czynności służbowej i utrudnianie prowadzenia postępowania karnego poprzez ukrywanie tożsamości sprawcy i przyjmowanie winy za siebie, to konsekwencja nieprzemyślanych decyzji podjętych przez dwóch mężczyzn w związku z kontrolą drogową.
Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.
Spontaniczna pomoc ursynowian dla pogorzelców Poniedziałek 11 marca, godz. 18, pora powrotu mieszkańców Ursynowa do domów. Płomienie i czarny dym z okien ostatniego piętra widoczne z daleka, syreny pięciu zastępów straży pożarnej, karetka, później policja. Tak wyglądała sceneria ratownicza pożaru mieszkania na 9 piętrze bloku przy ul. Teligi 4. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dobytek mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar, zapewne dlatego, że właścicieli nie było w mieszkaniu.
Wpadła trójka handlarzy narkotyków Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że 43-letni Jarosław D. jego o 10 lat młodszy brat oraz współpracujący z nimi 31-letni Kamil G. mogą trudnić się rozprowadzaniem środków psychoaktywnych.