Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Kolejny etap prac na Rosoła

30-10-2018 21:43 | Autor: red.
Ruszył kolejny etap prac modernizacyjnych ulicy Rosoła polegający na wybudowaniu wschodniej jezdni tej ulicy. Nowa organizacja ruchu ma zostać wprowadzona 5 listopada o godzinie 22.

Ruch w kierunku północnym zostanie zamknięty na odcinku od Wąwozowej do Jeżewskiego. Ruch w kierunku z Kabat do Centrum będzie skierowany ul. Wąwozową do Al. KEN. W związku z tymczasową organizacją ruchu linie autobusowe będą kursowały na zmienionych trasach. Szczegółowe informacje na stronie www.ztm.waw.pl.

– Utrudnienia związane z budową i konieczność wprowadzenia teraz tymczasowej organizacji ruchu są następstwem przerwania budowy w okresie wakacyjnym na skutek zaskakującej decyzji wojewody mazowieckiego. Pierwotnie urząd planował wprowadzenie tej organizacji w miesiącach wakacyjnych, kiedy natężenie ruchu jest znacząco niższe. Gdyby nie przymusowa przerwa, prace na budowie byłyby już dawno zakończone – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Zamknięcie pasa w kierunku północnym wynika z konieczności odwodnienia nowej jezdni i podłączenia jej do sieci kanalizacji deszczowej, znajdującej się pod istniejąca jezdnią. Wobec powyższego zaszła potrzeba jej zwężenia i tymczasowego wyłączenia na tym odcinku z ruchu w kierunku Centrum. Urząd Dzielnicy Ursynów zobowiązał wykonawcę do zintensyfikowania prac dla możliwie najkrótszego terminu oddania nowej jezdni do użytkowania. Wykonawca określił czas wykonania prac na około 5 tygodni. Po zakończeniu prac przez okres zimowy ruch w kierunku Centrum będzie odbywał się na nowej jezdni (2 pasami). Wraz z przywróceniem ruchu w obu kierunkach zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna Wąwozowa/Relaksowa/Rosoła. Dalsze prace modernizacyjne zostaną podjęte na wiosnę.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.