Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kolejne inwestycje na Zielonym Ursynowie

08-11-2019 17:42 | Autor: red.
Urząd dzielnicy Ursynów realizuje zadania związane z utrzymaniem zieleni i urządzeń melioracyjnych. W okresie od 18 września do 30 października 2019 r. na zlecenie dzielnicy Ursynów wykonano roboty budowlane na rowie J-1-2-3 w rejonie Jeziora Zgorzała. Rów ten jest częścią układu melioracyjnego i zasila jezioro w wody opadowe oraz roztopowe. Wartość zrealizowanych robót to 271.499,62 zł.

- Co roku na zlecenie urzędu wykonywane są zabiegi konserwacyjne na Jeziorze Zgorzała oraz Stawach Wąsal i Pozytywka. Zakończona właśnie inwestycja umożliwi sprawny odbiór wód, a tym samym poprawi bezpieczeństwo mieszkańców okolicznych terenów. Ponadto, dzięki przyjętemu rozwiązaniu, woda z tych terenów zasili Jezioro Zgorzała. Zbiornik ten w ostatnich latach charakteryzuje się niskim poziomem wód i zakończone właśnie zadanie inwestycyjne bez wątpienia poprawi tę sytuację – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

Celem inwestycji była przebudowa istniejącego układu melioracyjnego, gdyż nie zapewniał on właściwego odprowadzenia wód opadowych i roztopowych. Wykonane roboty uporządkowały gospodarkę wodną wzdłuż trasy rowu:

- sprawnie funkcjonujące odwodnienie terenu poprawi stosunki wodno-gruntowe w rejonie ul. Trombity;

- wody będą odprowadzane do istniejącego rowu;

- przebudowa rowu znacznie ograniczy występowanie lokalnych podtopień;

- rów będzie także dostarczał wodę do Jeziora Zgorzała, co powinno ograniczyć jego wysychanie.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA