Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kolejne działania w sprawie „Ursynowskiego Fortepianu”

29-09-2021 21:50 | Autor: red.
Po blisko 20 latach starań Urząd Dzielnicy Ursynów jest na ostatniej prostej do odzyskania terenu położonego u zbiegu ulic Cynamonowej i Gandhi. Sąd – wyrokiem z 29 lipca 2021 r. – nakazał spółce „Pasaż Handlowy Na Skraju Sp. z o.o.” opróżnienie, opuszczenie i wydanie terenu m.st. Warszawie.

W wyniku działań urzędu kupcy opuścili teren, usuwając z niego pawilony. Kolejnym oczekiwanym krokiem jest wydanie całego terenu przez spółkę.

– Odzyskanie tego terenu to dla nas priorytet. Jesteśmy bardzo blisko. Mamy wyrok sądu i wezwaliśmy spółkę, która bezprawnie zajmuje ten teren, do jego dobrowolnego wydania. W przypadku odmowy, po 29 października, przekażemy sprawę w ręce komornika, który odbierze miejski grunt położony w sercu Ursynowa - mówi zastępca burmistrz Ursynowa Jakub Berent.

M. st. Warszawa, na wniosek burmistrza Dzielnicy Ursynów Roberta Kempy, wypowiedziało umowę dzierżawy terenu położonego u zbiegu ulic Cynamonowej i Gandhi w grudniu 2019 roku. Bezpośrednią przyczyną decyzji o rozwiązaniu umowy bez zachowania terminu wypowiedzenia było niewywiązywanie się spółki z obowiązku płacenia czynszu za ten teren. Poza tym spółka nie wywiązała się z zapowiedzi stworzenia w tym miejscu centrum handlowego.

Przed skierowaniem sprawy na drogę sądową urząd wezwał spółkę do usunięcia naniesień i wyznaczył na 31 stycznia 2020 roku termin wydania gruntu. Władze spółki „Pasaż Handlowy Na Skraju” wezwanie zignorowały. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w dniu 29.07.2021 r. wydał wyrok (sygn.akt I C 1103/20) z klauzulą natychmiastowej wykonalności, nakazującym pozwanemu opróżnienie, opuszczenie i wydanie m.st. Warszawie.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA