Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
12°

Kolejne 9 tysięcy sadzonek dla ursynowian

16-05-2018 21:53 | Autor: red.
W sobotę, 12 maja, na terenie „Polanki Raabego” i przyległym parkingu w pobliżu SP 340 przy ul. Lokajskiego 3, już po raz szósty odbył się festyn ekologiczny „Ursynowskie Kwiaty”.

Ursynowianie po raz kolejny pokazali, że los środowiska i wygląd dzielnicy jest dla nich ważny. Za przyniesione do punktów wymiany makulaturę, opakowania szklane i plastikowe, stare urządzenia elektroniczne, elektryczne oraz baterie mieszkańcy otrzymali sadzonki pelargonii do wykorzystania w swoich zielonych zakątkach i upiększania otoczenia wokół siebie. W trakcie festynu zebrano aż 3300 kg makulatury i 2960 kg zużytego elektrosprzętu, a w zamian wydano około 9 tysięcy sadzonek. Tradycyjnie nie zabrakło miłych niespodzianek. Urząd Dzielnicy przygotował liczne atrakcje dla wielbicieli przyrody. Uczestnicy festynu mogli zrobić zakupy na stoiskach ogrodniczych, skorzystać z bezpłatnych porad ogrodniczych, a także obejrzeć pokazy urządzania balkonów oraz tarasów z wykorzystaniem europalet. Dla dzieci, poza pneumatycznymi zabawkami, które zawsze cieszą się ogromną popularnością, zorganizowano warsztaty wykonywania kwiatów z surowców wtórnych. Organizatorem festynu był Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Wróć

Inne artykuły

Za co wojewoda karze ursynowian? Decyzją wojewody mazowieckiego wstrzymana została inwestycja drogowa pod nazwą „Budowa ul. Rosoła/Relaksowej na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Rosnowskiego”. Ukończono odcinek od Wąwozowej do Rosnowskiego, przywracając przejezdność tej ostatniej dwupasmówki, natomiast nieoczekiwana decyzja powzięta przez wojewodę wstrzymuje poszerzanie Rosoła na odcinku Jeżewskiego - Wąwozowa.
Kolejna Noc Muzeów za nami! Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.
Sąsiedzki piknik przy Kajakowej W minioną sobotę 19 maja odbył się DZIEŃ SĄSIADA na Zielonym Ursynowie. Na terenie zielonym, przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, na najmłodszych sąsiadów czekało wiele atrakcji.
Festiwal Kolorów na Ursynowie! Już 26 maja o godz. 15.00 na Kopie Cwila zagości Festiwal Kolorów! Będzie to już jego szósta odsłona, a pierwsza na Ursynowie. Oprócz niezapomnianej atmosfery wśród unoszących się w powietrzu kolorów Holi, uczestników czekać będzie m. in. koncert znanego i lubianego rapera B.R.O! Urząd Dzielnicy Ursynów jest partnerem przedsięwzięcia.