Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

13°
4°

Kolejne 9 tysięcy sadzonek dla ursynowian

16-05-2018 21:53 | Autor: red.
W sobotę, 12 maja, na terenie „Polanki Raabego” i przyległym parkingu w pobliżu SP 340 przy ul. Lokajskiego 3, już po raz szósty odbył się festyn ekologiczny „Ursynowskie Kwiaty”.

Ursynowianie po raz kolejny pokazali, że los środowiska i wygląd dzielnicy jest dla nich ważny. Za przyniesione do punktów wymiany makulaturę, opakowania szklane i plastikowe, stare urządzenia elektroniczne, elektryczne oraz baterie mieszkańcy otrzymali sadzonki pelargonii do wykorzystania w swoich zielonych zakątkach i upiększania otoczenia wokół siebie. W trakcie festynu zebrano aż 3300 kg makulatury i 2960 kg zużytego elektrosprzętu, a w zamian wydano około 9 tysięcy sadzonek. Tradycyjnie nie zabrakło miłych niespodzianek. Urząd Dzielnicy przygotował liczne atrakcje dla wielbicieli przyrody. Uczestnicy festynu mogli zrobić zakupy na stoiskach ogrodniczych, skorzystać z bezpłatnych porad ogrodniczych, a także obejrzeć pokazy urządzania balkonów oraz tarasów z wykorzystaniem europalet. Dla dzieci, poza pneumatycznymi zabawkami, które zawsze cieszą się ogromną popularnością, zorganizowano warsztaty wykonywania kwiatów z surowców wtórnych. Organizatorem festynu był Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.