Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Kolejne 9 tysięcy sadzonek dla ursynowian

16-05-2018 21:53 | Autor: red.
W sobotę, 12 maja, na terenie „Polanki Raabego” i przyległym parkingu w pobliżu SP 340 przy ul. Lokajskiego 3, już po raz szósty odbył się festyn ekologiczny „Ursynowskie Kwiaty”.

Ursynowianie po raz kolejny pokazali, że los środowiska i wygląd dzielnicy jest dla nich ważny. Za przyniesione do punktów wymiany makulaturę, opakowania szklane i plastikowe, stare urządzenia elektroniczne, elektryczne oraz baterie mieszkańcy otrzymali sadzonki pelargonii do wykorzystania w swoich zielonych zakątkach i upiększania otoczenia wokół siebie. W trakcie festynu zebrano aż 3300 kg makulatury i 2960 kg zużytego elektrosprzętu, a w zamian wydano około 9 tysięcy sadzonek. Tradycyjnie nie zabrakło miłych niespodzianek. Urząd Dzielnicy przygotował liczne atrakcje dla wielbicieli przyrody. Uczestnicy festynu mogli zrobić zakupy na stoiskach ogrodniczych, skorzystać z bezpłatnych porad ogrodniczych, a także obejrzeć pokazy urządzania balkonów oraz tarasów z wykorzystaniem europalet. Dla dzieci, poza pneumatycznymi zabawkami, które zawsze cieszą się ogromną popularnością, zorganizowano warsztaty wykonywania kwiatów z surowców wtórnych. Organizatorem festynu był Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.