Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

23°
18°

Kolejne 9 tysięcy sadzonek dla ursynowian

16-05-2018 21:53 | Autor: red.
W sobotę, 12 maja, na terenie „Polanki Raabego” i przyległym parkingu w pobliżu SP 340 przy ul. Lokajskiego 3, już po raz szósty odbył się festyn ekologiczny „Ursynowskie Kwiaty”.

Ursynowianie po raz kolejny pokazali, że los środowiska i wygląd dzielnicy jest dla nich ważny. Za przyniesione do punktów wymiany makulaturę, opakowania szklane i plastikowe, stare urządzenia elektroniczne, elektryczne oraz baterie mieszkańcy otrzymali sadzonki pelargonii do wykorzystania w swoich zielonych zakątkach i upiększania otoczenia wokół siebie. W trakcie festynu zebrano aż 3300 kg makulatury i 2960 kg zużytego elektrosprzętu, a w zamian wydano około 9 tysięcy sadzonek. Tradycyjnie nie zabrakło miłych niespodzianek. Urząd Dzielnicy przygotował liczne atrakcje dla wielbicieli przyrody. Uczestnicy festynu mogli zrobić zakupy na stoiskach ogrodniczych, skorzystać z bezpłatnych porad ogrodniczych, a także obejrzeć pokazy urządzania balkonów oraz tarasów z wykorzystaniem europalet. Dla dzieci, poza pneumatycznymi zabawkami, które zawsze cieszą się ogromną popularnością, zorganizowano warsztaty wykonywania kwiatów z surowców wtórnych. Organizatorem festynu był Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Wróć

Inne artykuły

Zamiast sprzątać kradli przesyłki Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży zawartości przesyłek pocztowych. Jak wynikało z policyjnych ustaleń byli oni zatrudnieni jako serwis sprzątający w firmie zajmującej się sortowaniem paczek.
Coraz młodsi pasażerowie metra Za nami czternasta edycja badania ankietowego Metra Warszawskiego przeprowadzonego wśród pasażerów. Sprawdzano przede wszystkim poziom zadowolenia, ale także zbierano podstawowe dane statystyczne. Respondenci po raz kolejny pozytywnie ocenili jakość świadczonych usług. Okazuje się też, że pasażerowie metra… odmłodnieli.
Ekrany nie muszą psuć krajobrazu Prezentując Państwu ostatni artykuł dotyczący hałasu, dobiegającego z Puławskiej oraz Dolinki Służewieckiej, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tyle wiadomości w sprawie montażu przy nich ekranów akustycznych. Państwa pozytywny odzew wobec tego pomysłu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!
Ponad 30 mln zł dla Warszawy Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne całą dobę, 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę. Ponadto miasto wybuduje parking „Parkuj i Jedź”, a wybrane budynki komunalne przejdą rewitalizację. Łączna wartość wsparcia ze środków UE to ponad 30 mln zł.