Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Kolejna Noc Muzeów za nami!

23-05-2018 22:09 | Autor: red.
Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.

Na trasie linii specjalnej były: Centrum Europejskie Natolin (gdzie można było przyjrzeć się scenkom z życia codziennego arystokracji końca XVIII wieku), Stacja Techniczno-Postojowa warszawskiego metra, kościół i krypty parafii św. Katarzyny, Salezjańska Wystawa Misyjna, UCSiR na Dereniowej 48, Biblioteka Publiczna (Ursynoteka – Muzeum oraz Wypożyczalnia nr 34), Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej, Klub Osiedlowy Kabaty oraz Księgarnia Mała Buka.

Ogromną popularnością cieszyły się wycieczki z burmistrzem w roli przewodnika.

A do Urzędu tradycyjnie wielu mieszkańców przyszło zagrać w planszówki pod okiem wolontariuszy z Avangardy, obejrzeć niezwykłe pokazy tańców narodowych w wykonaniu Zespołu „Kuźnia Artystyczna” (działającego przy Centrum Kultury Wilanów), piękną ursynowską salę ślubów, bicie okolicznościowej monety oraz wystawy rysunku i malarstwa słuchaczy i studentów Warszawskiej Szkoły Reklamy oraz dzieci z Pracowni „Pole Widzenia”, a także zrobić zdjęcie w fotelu Burmistrza, posłuchać gry na pile, spotkać się z na chwilę z miłośnikiem historii p. Dariuszem Gubasem i jego prywatnymi zbiorami.

Do zobaczenia za rok!

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.