Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

13°
4°

Kolejna Noc Muzeów za nami!

23-05-2018 22:09 | Autor: red.
Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.

Na trasie linii specjalnej były: Centrum Europejskie Natolin (gdzie można było przyjrzeć się scenkom z życia codziennego arystokracji końca XVIII wieku), Stacja Techniczno-Postojowa warszawskiego metra, kościół i krypty parafii św. Katarzyny, Salezjańska Wystawa Misyjna, UCSiR na Dereniowej 48, Biblioteka Publiczna (Ursynoteka – Muzeum oraz Wypożyczalnia nr 34), Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej, Klub Osiedlowy Kabaty oraz Księgarnia Mała Buka.

Ogromną popularnością cieszyły się wycieczki z burmistrzem w roli przewodnika.

A do Urzędu tradycyjnie wielu mieszkańców przyszło zagrać w planszówki pod okiem wolontariuszy z Avangardy, obejrzeć niezwykłe pokazy tańców narodowych w wykonaniu Zespołu „Kuźnia Artystyczna” (działającego przy Centrum Kultury Wilanów), piękną ursynowską salę ślubów, bicie okolicznościowej monety oraz wystawy rysunku i malarstwa słuchaczy i studentów Warszawskiej Szkoły Reklamy oraz dzieci z Pracowni „Pole Widzenia”, a także zrobić zdjęcie w fotelu Burmistrza, posłuchać gry na pile, spotkać się z na chwilę z miłośnikiem historii p. Dariuszem Gubasem i jego prywatnymi zbiorami.

Do zobaczenia za rok!

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.