Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

19°
11°

Kolejna Noc Muzeów za nami!

23-05-2018 22:09 | Autor: red.
Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.

Na trasie linii specjalnej były: Centrum Europejskie Natolin (gdzie można było przyjrzeć się scenkom z życia codziennego arystokracji końca XVIII wieku), Stacja Techniczno-Postojowa warszawskiego metra, kościół i krypty parafii św. Katarzyny, Salezjańska Wystawa Misyjna, UCSiR na Dereniowej 48, Biblioteka Publiczna (Ursynoteka – Muzeum oraz Wypożyczalnia nr 34), Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej, Klub Osiedlowy Kabaty oraz Księgarnia Mała Buka.

Ogromną popularnością cieszyły się wycieczki z burmistrzem w roli przewodnika.

A do Urzędu tradycyjnie wielu mieszkańców przyszło zagrać w planszówki pod okiem wolontariuszy z Avangardy, obejrzeć niezwykłe pokazy tańców narodowych w wykonaniu Zespołu „Kuźnia Artystyczna” (działającego przy Centrum Kultury Wilanów), piękną ursynowską salę ślubów, bicie okolicznościowej monety oraz wystawy rysunku i malarstwa słuchaczy i studentów Warszawskiej Szkoły Reklamy oraz dzieci z Pracowni „Pole Widzenia”, a także zrobić zdjęcie w fotelu Burmistrza, posłuchać gry na pile, spotkać się z na chwilę z miłośnikiem historii p. Dariuszem Gubasem i jego prywatnymi zbiorami.

Do zobaczenia za rok!

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.