Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza pogoda

Sprawdź pogodę na 7 dni
-1°
-4°

Kolejna Noc Muzeów za nami!

23-05-2018 22:09 | Autor: red.
Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.

Na trasie linii specjalnej były: Centrum Europejskie Natolin (gdzie można było przyjrzeć się scenkom z życia codziennego arystokracji końca XVIII wieku), Stacja Techniczno-Postojowa warszawskiego metra, kościół i krypty parafii św. Katarzyny, Salezjańska Wystawa Misyjna, UCSiR na Dereniowej 48, Biblioteka Publiczna (Ursynoteka – Muzeum oraz Wypożyczalnia nr 34), Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej, Klub Osiedlowy Kabaty oraz Księgarnia Mała Buka.

Ogromną popularnością cieszyły się wycieczki z burmistrzem w roli przewodnika.

A do Urzędu tradycyjnie wielu mieszkańców przyszło zagrać w planszówki pod okiem wolontariuszy z Avangardy, obejrzeć niezwykłe pokazy tańców narodowych w wykonaniu Zespołu „Kuźnia Artystyczna” (działającego przy Centrum Kultury Wilanów), piękną ursynowską salę ślubów, bicie okolicznościowej monety oraz wystawy rysunku i malarstwa słuchaczy i studentów Warszawskiej Szkoły Reklamy oraz dzieci z Pracowni „Pole Widzenia”, a także zrobić zdjęcie w fotelu Burmistrza, posłuchać gry na pile, spotkać się z na chwilę z miłośnikiem historii p. Dariuszem Gubasem i jego prywatnymi zbiorami.

Do zobaczenia za rok!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA