Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kolejna nagroda dla ursynowskiego urzędu

10-04-2019 21:42 | Autor: red.
W ubiegłym tygodniu (5 kwietnia) odbyła się gala laureatów konkursu „Miejsca Przyjazne Seniorom”. W tym roku wręczono certyfikaty na lata 2019-2021. Ze wszystkich wniosków wytypowano 50 miejsc, a także przyznano 3 indywidualne wyróżnienia.

Po raz drugi nagrodę otrzymał Urząd Dzielnicy Ursynów - miejsce, gdzie senior jest traktowany godnie, z należytym dla jego wieku szacunkiem. Ideą konkursu jest zmienianie świadomości społeczeństwa, instytucji i biznesu poprzez promowanie pozytywnego podejścia do  seniorów, poprzez wyróżnianie tych placówek, które w swojej działalności spełniają wymienione kryteria.

Głównym celem akcji jest wyróżnienie i promowanie: instytucji, przedsiębiorstw, organizacji oraz wydarzeń cyklicznych realizowanych na terenie m. st. Warszawy, które są otwarte na potrzeby osób starszych. Promujemy miejsca bez barier architektonicznych, oferujące atrakcyjne i praktyczne dla seniorów zniżki oraz ulgi. Jakość świadczonych usług (płatnych i bezpłatnych) wychodzi poza standardową komunikację z konsumentem i opiera się na zrozumieniu potrzeb osób starszych. Potencjalni laureaci to przede wszystkim miejsca, gdzie senior jest traktowany godnie, z należytym dla jego wieku szacunkiem oraz wyrozumiałością. Ważne jest aby personel był przeszkolony i poinformowany o tym jak komunikować się z seniorami. Uprzejmość i chęć rozwiązywania problemów, choćby poprzez udzielanie prawdziwych i szczegółowych informacji jest kluczowa.

– Nagrodzono podmioty, które w sposób szczególny przyczyniają się do wprowadzania ułatwień, z których mogą korzystać starsi mieszkańcy naszego miasta. Dlatego jestem dumny z otrzymanej nagrody i w imieniu władz dzielnicy deklaruję dalsze działania na ich rzecz – powiedział zastępca burmistrza Klaudiusz Ostrowski.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA